نمناک بهداشت و سلامتسلامت جنسی عوارض جدی نزدیکی در دوران قاعدگی برای زن و مرد
نزديكی در قاعدگی ، عوارض رابطه در دوران قاعدگی
نزدیکی در قاعدگی عوارض بسیار زیادی دارد که انجام آن به هیچ وجه توصیه نشده است این امر می تواند موجب بروز عفونت های واژن و درد و خونریزی بیشتر شود.

عوارض جدی نزدیکی در دوران قاعدگی برای سلامت جسم و روح زن و مرد

نزدیکی و رابطه زناشویی در دوران قاعدگی در دین اسلام نهی شده است . نزدیکی و برقراری رابطه جنسی در دوران قاعدگی خطرات و عوارضی دارد که متوجه سلامتی زوجین می شود و به همین دلیل نزدیکی در این دوران ممنوعیت دارد . در این بخش از سلامت جنسی نمناک شما را با عوارض نزدیکی در دوران قاعدگی آشنا خواهیم نمود.

نزدیکی در روز آخر پریود

نزدیکی در قاعدگی چه عوارضی می تواند داشته باشد؟

مضرات نزدیکی کردن زوجین در دوران قاعدگی

نزدیکی در دوران قاعدگی عوارضی را برای زنان در پی دارد که این عوارض عبارتند از:

1. نزدیکی در دوران قاعدگی موجب افزایش میزان و شدت خونریزی می شود.

2. برقراری رابطه جنسی در قاعدگی به دلیل باز بودن دهانه رحم سبب افزایش شانس ابتلا به عفونت می شود.

3. قاعدگی ممکن است یکی از عوامل بیرون ریختن تبخال های تناسلی در زنان باشد.

4. یکی از مهمترین عوارض نزدیکی در پریود عفونتهای شدید رحمی به خصوص آندومتریوز می باشد.

نزدیکی در روز آخر پریود

نزدیکی و داشتن رابطه جنسی در قاعدگی

نزدیکی در دوران قاعدگی موجب چه می شود؟

5. قاعدگی موجب افزایش خطر ابتلا به بیماری های مسری عفونی میشود زیرا خون محیط مناسبی برای حضور و رشد و انتقال عوامل بیماری زاست. بنابراین درصورت آلودگی یکی از طرفین به یک عامل عفونی میکروبی یا ویروسی (مثل سوزاک، سیفیلیس، کلامیدیا و عامل ایدز و ویروس تب خال) امکان انتقال این عامل به دیگری در زمان قاعدگی افزایش می یابد.

6. رابطه جنسی حین قاعدگی ابتلا به عفونت های کلامیدیایی را افزایش می دهد.

7. رابطه جنسی حین قاعدگی به خودی خود منجربه عفونت و التهاب لگنی نمی شود اما در صورتی که طرفین رابطه آلوده به عفونت باشند این عفونت منتقل می شود.

نزدیکی در روز اول پریود

عفونت های ناشی از نزدیکی در قاعدگی

تاثیر نزدیکی حین قاعدگی بر شدت و مدت زمان خونریزی قاعدگی

اگر زوجین در دوران قاعدگی اقدام به نزدیکی کنند ، مدت زمان در خانم ها کاهش پیدا می کند زیرا انقباضات رحمی ناشی از ارگاسم افزایش می یابد و دیواره های رحم زودتر ریزش می کند و عادت ماهانه زودتر از موعد مقرر پایان می یابد.

نزدیکی در زمان قاعدگی سبب افزایش میزان خونریزی قاعدگی می شود . افزایش خونریزی از علائمی است که زنان نزدیک به یائسگی را تشویق به عمل هیسترکتومی یا برداشتن رحم می کند. افرادی که در قاعدگی مقاربت نمی کنند کمتر تحت عمل هیسترکتومی یا برداشتن رحم قرار میگیرند.

اما نتایج تحقیقات نشان داده است که هیجانات جنسی و ارگاسم به کاهش دردهای رحمی حین قاعدگی کمک می کند و در کم کردن درد های عادت ماهانه مفید است.

نزدیکی روز ششم پریود

خونریزی پریود بیشتر با نزدیکی در قاعدگی

نزدیکی و رابطه جنسی دهانی در زمان قاعدگی

تعداد محدودی از زوجین در دوران قاعدگی اقدام به سکس دهانی می کنند. رابطه جنسی دهانی در این دورن منعی ندارد و امکان پذیر می باشد اما بهتر است از آن به علت انتقال عوامل بیماریزا و مسائل بهداشتی صرف نظر کرد.

نزدیکی و احتمال بارداری در زمان قاعدگی

در زمان قاعدگی احتمال بارداری صفر است و در این زمان نیاز به استفاده از وسایل جلوگیری از بارداری نیست بنابراین زوجین بدون نگرانی می توانند اقدام به نزدیکی و مقاربت کنند .

نزدیکی در دوران قاعدگی از پشت

نزدیکی در قاعدگی و احتمال بارداری

برقراری رابطه جنسی و نزدیکی در دوران قاعدگی چطور و چگونه؟

ارتباط جنسی به صورت دخول و مقاربت در دوران قاعدگی و عادت ماهیانه مجاز نیست و به همین علت باید برای ارضا جنسی به فکر دیگری بود. زوجین در دوران عادت ماهیانه از نظر محدودیت با شرایطی شبیه به دوران نامزدی مواجه هستند؛ در حالی که زوجین در آن دوران هنوزرابطه کامل جنسی را تجربه نکرده بودند.

رابطه جنسی در دوران قاعدگی باید بدون دخول انجام شود و بهترین راهکار برای رسیدن به ارگاسم بدون نیاز به مقاربت از طریق انجام نوازش های اندام جنسی است . در زمان قاعدگی باید زوج برای ارضای جنسی بانو کلیتوریس یا چوچوله را لمس و نوازش کند و مرد نیز باید با مالش آلت تناسلی خود به بدن همسرش به ارگاسم برسد.

رابطه مقعدی در زمان پریود

نزدیکی در قاعدگی چگونه انجام شود؟

اغلب زنان در دوران قاعدگی به لمس اندام های بدن خود حساسند و واکنش نشان می دهند بهتر است برای تحریک زن در این دوران از کلمات محبت آمیز استفاده کنید و برای او هدیه بخرید و نامه عاشقانه بنویسید ، و به طور کلی با او به عشق بازی بپردازید.

زنان نیز باید در این دوران به همسرشان توجه نشان دهند و سعی نمایند او را به اوج لذت جنسی برسانند زیرا نبود دانش و مهارتهای جنسی کافی برای ارضاء زوج بدون دخول ممکن است یکی از عوامل مهم بروز تنش های جنسی در یک رابطه عاطفی- جنسی نه چندان مستحکم در یک زوج و به طور کلی موجب خیانت زوج گردد. 

 

خطر نزدیکی در قاعدگی و عوارض نزدیکی در دوران پریود برای زن و مرد

عوارض جدی نزدیکی در دوران قاعدگی برای زن و مرد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 1100
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
این مطلب مفید بود ؟ 961 139
نظر کاربران
نگار

نگار

سلام ببخشید میخواستم بدونم رابطه داشتن در دوران قاعدگی باعث پاره شدن پرده بکارت میشه؟

پاسخ دادن 227 113
شبگرد

شبگرد

اره پرده بکارت در اثر اولین دخول پاره میشه

پاسخ دادن 57 29
فرزانه

فرزانه

سلام ببخشید من یه سوال دارم می خواستم بدونم که در دوران پریودیی رابطه ی جنسی داشتید خطر ناک است یا آسیبی میرسونه

پاسخ دادن 244 130
باران

باران

سلام ببخشید باید چکار کنیم که خونریزی قطع بشه

پاسخ دادن 137 60
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف