نمناک بهداشت و سلامتسلامت جنسی اولین نشانه سرطان تخمدان این احساس است
نشانه سرطان تخمدان ، اولین نشانه سرطان تخمدان
بررسی و مطالعات دقیق اولین نشانه سرطان تخمدان را مشخص کرد ، حالتی که زنان را دچار سردرگمی کرده و آنها نمی توانند مطمئن باشند که وضعیت کنونی شان ریشه در چه دارد.
تاریخ انتشار : 5 آبان 1396

نفخ و دل درد اولین نشانه سرطان تخمدان است

یک نظرسنجی نشان می دهد که بیشتر زنان انگلیسی نشانه های رایج این بیماری، یعنی درد در ناحیه شکم و احساس سیری را تشخیص نمی دهند. به عبارت دقیق تر، تنها یک پنجم از هزار زنی که در این نظر سنجی شرکت کردند نفخ های مکرر را نشانه سرطان تخمدان می دانستند.

یکی از جراحان غده شناس و مشاور و متخصص زنان در بیمارستان رویال مارزدن می گوید مشکلی که در علائم و نشانگان سرطان تخمدان وجود دارد این است که آنها غیر اختصاصی هستند. اما اگر این علائم را به طور مکرر یعنی بیش از 12 مرتبه در ماه مشاهده کردید حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

نشانه سرطان تخمدان

نخستین علامت و نشانه سرطان تخمدان

البته مطالعه ای در سال 2009 نشان داده بود از میان هزار زنی که به طور مرتب باید به دستشویی می رفتند تنها دو یا سه نفر از آنها به سرطان تخمدان مبتلا بودند. بر اساس داده های حاصل از مطالعه ای که در مارس 2016 در مورد آگاهی از سرطان تخمدان انجام شد هرساله حدود 4 هزار و 100 مورد مرگ و میر ناشی از سرطان تخمدان در بریتانیا اتفاق می افتد.

با اینکه سرطان تخمدان پس از سرطان سینه، ریه و روده، چهارمین نوع شایع سرطان در میان زنان است، معمولاً پزشکان عمومی در یک دوره پنج ساله تنها یک مورد از این سرطان را در بیماران مشاهده می کنند. همچنین به رغم شایع بودن نشانگان این بیماری، بخش اعظم مبتلایان تنها زمانی به تشخیص صحیح می رسند که دیگر دیر شده است.

محققان می گویند تنها چهار درصد زنان مطمئن هستند که آنچه تجربه می کنند نشانه سرطان تخمدان است. حتی برخی از مبتلایان چه بسا هیچ علامتی را نیز تجربه نکنند و پس از آنکه تشخیص داده شد سرطان تخمدان دارند بگویند که این علائم را داشته اند.

نکته مهم این است که با وجود افزایش نرخ ابتلا به این سرطان، تأمین اعتبار برای تحقیقات جدید مربوط به این بیماری به طرز شدیدی در پنج سال گذشته کاهش یافته است. در همین راستا، خیریه Target Ovarion Cancer کمپینی سه ساله را راه اندازی کرده است که می کوشد زندگی 25 هزار زنان انگلیسی مبتلا به سرطان تخمدان و کسانی که هنوز این بیماری در آنها تشخیص داده نشده است تغییر دهد.

در واقع، برخلاف دستاوردهای بزرگی که در مورد دیگر سرطان های مربوط به زنان مانند بالا رفتن نرخ بقا از سرطان سینه یا انجام تصویر برداری سراسری و برنامه های ایمن سازی برای سرطان گردنه رحم انجام شده است، هیچ نوآوری مشابهی در مورد سرطان تخمدان نداشته ایم؛ سرطانی که هر ساله زنان بیشتری را در مقایسه با دیگر سرطان های زنانه از بین می برد.

اولین نشانه سرطان تخمدان این احساس است

اولین نشانه سرطان تخمدان این احساس است
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9
برگرفته از شفقنا زندگی /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف