نشانه سرطان
خیلی از ما درد معده و یا سوزش ناگهانی سینه را تجربه کرده ایم ف یبوست یا اختلال ادرار داریم اما نمی دانیم که کدام یک نشانه های سرطان زنان و مردان هستند.

ساده ترین نشانه سرطان زنان و مردان

16 نشانه ساده سرطان در مردان و زنان:

بسیاری از علائم ساده و به نظر شما بی اهمیت نشانه های سرطان هستند اما به دلیل نداشتن آگاهی کافی تشخیص داده نمی شوند و متاسفانه بعد از گذشت مدتی با علائم جدی تر سرطان را در بدن ریشه دار و غیرقابل درمان می سازند.

با دیدن این نشانه های نگران سرطان شوید:

1- سوزش و نوعی درد سوزناک در اطراف قلب:

درد و سوزش سینه

درد و سوزش سینه از نشانه سرطان است

درد و احساس سوزش سردل و احساس درد در قفسه سینه به صورت مکرر یک هشدار جدی است . این نوع درد یکی از علائم سرطان مری است پس برای اطمینان از سلامت خود به پزشک مراجعه کنید.

2- تغییرات نوک پستان:

یکی از رایج ترین تغییرات و نشانه های خطرناک مربوط به سرطان سینه این است که نوک پستان مسطح یا به حالت معکوس می شود.

3- دوره های قاعدگی دردناک:

درست است که بروز درد در دوران قاعدگی برای هر خانمی امری طبیعی است اما این امر همیشگی نیست . خونریزی های بین دوره ای و یا قاعدگی غیرمنتظره همراه با دردهای شدید یکی از علائم سرطان رحم گزارش شده است.

4- درد در ناحیه پستان:

وقتی درد سینه همراه با قرمز یا کبودی روی پوست پستان باشد و در عین حال تورم یا تحریکات در این ناحیه دیده شود نگران کننده خواهد بود چرا که این تغییرات نشان سرطان پستان هستند.

5- دل بهم خوردگی زیاد و بدون علت:

پزشکان متخصص برخی از حال بهم خوردگی ها را که بیشتر با احساس ناخوشایند دل درد همراه هستند یکی از نشانه های تومورهای کبدی می دانند که اکثرا به نشانه های سرطان روده بزرگ نیز نسبت داده می شوند.

6- مشکل در قورت دادن :

به طور کلی مشکل در قورت دادن و بلع را نباید نادیده گرفت و به سادگی از کنارش عبور کرد چرا که این اختلال از نشانه های اصلی سرطان گلو است واگر با ایجاد صداهایی در سینه همراه باشد یکی از اولین علائم سرطان ریه می باشد.

7- تورم بیضه:

توده سرطانی بیضه تقریبا همیشه بدون درد است به همین دلیل است که با متورم شدن بیضه ها بایستی برای تست سریعا به پزشک مراجعه کنید.

8- کاهش غیرطبیعی وزن:

کاهش غیرطبیعی وزن

کاهش غیرطبیعی وزن نشانه سرطان است

وقتی شما رژیم ندارید و ورزش سنگینی برای کم شدن وزن بدنتان انجام نمی دهید پس کاهش غیرطبیعی و یکباره وزن شما نشانه بیماری خطرناک است که اغلب مربوط به علائم سرطان رده بزرگ و دیگر سرطان های دستگاه گوارش می باشد.

9- خس خس سینه:

یکی از اولین نشانه های سرطان ریه همین صدای ناخوشایند خس خس سینه است که بیشتر هنگام گرفتن نفس یعنی دم تولید می شود .

10 - ترشح زیاد اسید معده:

متاسفانه یکی از علائم سرطان معده که نادیده گرفته می شود احساس درد در قسمت فوقانی شکم و سوزش سر دل است که با تغییر در ترشح اسید معده صورت می گیرد.

11-مشکلات روده:

یبوست، اسهال و تغییرات در مدفوع همه می توانند نشانه ای از سرطان باشند اما زمانی که به صورت مکرر و ادامه دار در بدن بروز کنند.

12- مشکل در ادرار:

در مردان اولین نشانه های سرطان پروستات احساس عدم توانایی در شروع ادرار است . برخی ازمتخصصان بیماری های مردان هم در توقف و کنترل ادرار را از مشکلات اولیه بروز سرطان عنوان کرده اند.

13- مشکلات و اختلالات نعوظ:

یک نشانه و علامت شایع در سرطان پروستات مشکل کنترل منی و اختلال نعوظ است.

14- خستگی!

بله تعجب نکنید که خستگی و ضعف عمومی اگر تبدیل به یک مشکل همیشگی در بدن شود یک علامت هشدار دهنده وجود سرطان در یکی از ارگان های داخلی بدن است.

15- تب:

تب و درجه حرارت بالا بدن

رابطه تب و درجه حرارت بالا بدن با سرطان خون

 

دمای بالا مکرر بدن می تواند نشانه سرطان خون باشد که باعث آسیب به مغز استخوان و تولید غیرطبیعی سلول های سفید خون و SAP در بدن می شود و به دنبال ان توانایی مبارزه بدن با عفونت را کاهش میدهد.

16- تغییر در ناخن های دست و پا:

وجود رگه های قهوه ای و سیاه در ناخن از علامت های سرطان پوست و خمیده شده انتهای ناخن می تواند از علائم سرطان ریه باشد . همچنین ناخن رنگ پریده به شما از اختلال در عملکرد طبیعی کبد می گوید.

فکر می کردید این دردها نشانه سرطان باشند؟

518
این مطلب مفید بود ؟180
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن
برچسب :
وبگردی