نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها 10 نشانه سرطان که شاید داشته باشید
نشانه سرطان ، علائم سرطان ریه
برخی از تغییرات در پوست ، مدفوع ، داخل دهان و روی زبان و.. می تواند نشانه سرطان باشد که باید با مشاهده این علائم سریعا به پزشک مراجعه کنید.

10 هشدار جدی که باعث سرطان می شود

 
امروزه سرطان به عنوان یکی از بیماری های سخت شناخته شده است و بدتر از آن اینکه فرد دیر پی به بیماری می برد. به نوشته ی نمناک در بسیاری از موارد فرد زمانی متوجه بیماری می شود که برای درمان خیلی دیر شده است. نشانه دیگر سرطان جراحت هایی است که زود درمان نمی شود. در ادامه به 10 نشانه رایج سرطان که بسیار حائز اهمیت است می پردازیم.

نشانه سرطان در تغییرات بدن

 1. سرفه : سرطان کلیه،شکم،حنجره،باعث سرفه های مزمن می شود.
نشانه سرطان

سرفه و تغییرات پوستی که نشانه سرطان هستند

 
2. خون ریزی : یکی دیگر از نشانه های سرطان خون ریزی های شکمی است.
 
3. بر آمدگی هایی روی زبان و دهان : اگر بر آمدگی های سفیدی روی زبان یا دهان می بینید ممکن است نشانه سرطان باشد.
 
4. خارش پوست : وقتی بدن در معرض سرطان باشد باکتری ها و سیستم ایمنی بدن با هم درگیر می شوند و جریان خون را در آن محل بالا می برند که باعث خارش پوست،تغییرات رنگ،اگزما و سفتی پوست می شود.
 
5. تغییرات در دفع ادرار : سریعا با پزشک مشورت کنید،اگر متوجه تغییراتی در ادرار مانند وجود خون،بو و حباب های ریز شدید ممکن است از نشانه های سرطان باشد.
 
6. تغییرات در صدا : اگر تجربه صدای خشن را دارید ممکن است حنجره تان تحت تاثیر سرطان باشد.
 
7. بر آمدگی هایی زیر پوست :اندام های بدن مثل شکم،پوست،گلو،بیضه،سینه و زیر بغل را لمس کنید از این طریق شما متوجه تغییراتی می شوید قبل از اینکه به توموری بزرگ تبدیل شود.
 
8. تغییرات در مدفوع :اگر متوجه خون در مدفوع شدید سریعا به پزشک مراجعه کنید چون ممکن است نشانه ای از سرطان باشد.نشانه های دیگر سرطان مخاط،درد،اسهال، روشن و تیره شدن رنگ مدفوع و یبوست هم است.
 
9. کم اشتهایی یا مشکلات گوارشی :کم اشتهایی بدون هیچ دلیلی یا مشکلات گوارشی نشانه ی سرطان است چون بدن قادر به جذب مواد مغذی غذایی که مصرف می کنید نیست.

10 نشانه سرطان که شاید داشته باشید

10 نشانه سرطان که شاید داشته باشید
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف