نمناک سبک زندگیروابط عاطفی نشانه عشق واقعی یعنی همین و بس
عشق واقعی ، عشق واقعی چیست
حقیقتا عشق واقعی یعنی چه؟ در پاسخ به این سوال دودسته نظر وجود دارد که یکی معتقد به رومانتیک بودن هستند و عده ای واقعیت ها را در قالب ابراز عشق اصل مهم می دانند.

عشق واقعی چیست و چه نشانه هایی دارد؟

واژه ی عشق شما را به یاد چه چیزی می اندازد؟ از خودگذشتی یا حرف های عاشقانه؟ دنیایی از توصیفات برای پاسخ به این سوال وجود دارد اما بیایید کمی از رویاها فاصله گرفته و بدانیم که کدام نشانه ها و رفتار می تواند علامتی بی چون و چرا از عشق واقعی باشد.

عشق واقعی چیست، چگونه به وجود می آید و نهال آن باید به چه طریقی آبیاری شود؟ آیا مفهوم آن را درک کرده اید و فکر می کنید می توانید به سمت آن پربگشایید؟ یک عشق واقعی باید این 10 نشانه را داشته باشد؛ آنها را مطالعه کنید تا متوجه شوید که در زندگی شخصی تان تا چه حد به عشق نزدیک شده اید:

 شاید فیلم های عشقی زیادی دیده یا رمان های عاطفی فراوانی مطالعه کرده باشید که حکایت از ماجرای عشق زن و مردی می کنند که یکی مشکل دارد و دیگری نهایت فداکاری را به پای آن دیگری می ریزد تا ناراحتی را از دل او پاک کند. مثلا زن به بیماری مهلکی مبتلا می شود و مرد زمین و زمان را به هم می دوزد تا سلامت را به او بازگرداند. معمولا این داستان ها با پایانی غم انگیز ختم می شوند. اگر فکر می کنید که عشق واقعی یک چنین چیزی است سخت در اشتباهید! برای درک مفهوم عشق حقیقی به تماشای سریال های کمدی عشقی بپردازید. جایی که وصال یک زن و مرد علاقه مند ممکن شده و بعد از ازدواج همچنان احساسات خوب بین آن دو جریان دارد و شادی همه جا موج می زند .

عشق واقعی

عشق واقعی چیست و چطور ایجاد می شود

 

نشانه های عشق واقعی و عاشق واقعی

شعار نیستند بلکه حقیقت هایی هستند که یک زوج عاشق واقعی به اثرات انها ایمان دارند پش خودت را جای کاراکترهای بگذار که باید کاری برای عشق زندگی اش بکند.

هر کاری که می تواند تهدیدی برای ازدواج محسوب شود باید کنار گذاشته شود. اذیت و آزار در روابط جنسی، اختصاص دادن تعطیلات به دوست و رفیق به جای همسر، اشتیاق شدید نشان دادن به سرگرمی به نحوی که برای ساعت ها همسر فراموش شود و هر کار دیگر که یک نفر را شاد و دیگری را غمگین کند .

 زن و شوهرهای جوان و کم تجربه عادت دارند اسرار زندگی شان را برای دیگران بازگو کنند و به بهانه مشاوره، دوست و آشنا را از نامکشوفات زندگی خود مطلع کنند. اما ده سال بعد از کرده خود پشیمان می شوند و متوجه می شوند حفظ اسرار خانوادگی به مراتب مهم تر از مشاوره گرفتن از دیگران است .

مراقب جنگ و دعواها باشید. هنگامی که حرف های همسرتان به نظرتان ظالمانه و نادرست می آید و شما می خواهید با تمام قوا دلایل منطقی خود را رو کنید و خیال ندارید به هیچ وجه کوتاه بیایید، به خود یادآوری کنید که او یک غریبه نیست، بلکه شریک زندگی و عشق شماست. چرا می خواهید به هر قیمتی که شده سخن خود را به کرسی بنشانید، در حالی که ممکن است دلشکستگی او و سردشدنش از شما را در پی داشته باشد .

 چه خوش است آن ازدواجی که زن و شوهر خود را خوشبخت و خوش شانس بدانند و خرسند باشند که می بینند مناسب ترین فرد را برای خود پیدا کرده اند. این ازدواج درست است و خرمی در آن جریان دارد، نه ازدواجی که فرد متاهل طی آن با خود کلنجار برود و حساب کتاب کند که آیا فرد خوبی نصیبش شده یا این که او لیاقت خیلی بهتر از اینها را داشته است؟

 آنها به خوبی می دانند به همراه همسر خود در سرزمینی زندگی می کنند که سکه رایجش همان مهربانی است. زن یا شوهر باید در هر زمینه ای با یکدیگر با مهر و عاطفه رفتار کنند.

 اگر آنها بر سر موضوعی با هم توافق نداشته باشند، با هم محترمانه بحث می کنند و هرگز صدایشان را بلند نمی کنند و از محدوده فهم و ادب خارج نمی شوند. قرار نیست دو نفر کاملا مانند هم باشند، اما هرکدام از آنها به دیگری اجازه می دهند که آزادانه نظرش را بیان کند.

 آنها خود را مانند اعضای یک تیم می دانند که اگر اتفاقی برای یکی بیفتد، وضعیت تیم مختل می شود و آن دیگری باید هرکاری از دستش برمی آید انجام دهد تا اوضاع همسر بهبود یابد و تیم دوباره بتواند به پیشروی خود ادامه دهد. البته این کمک ها باید دوطرفه باشد، نه این که همواره یکی کمک برساند و دیگری فقط دریافت کند .

افرادی که در زندگی خود برای عشق ارزش قائل اند، ناراحتی های دنیای بیرون را وارد خانه شان نمی کنند .

هرکس دوست دارد همسرش همانی باشد که او دلش می خواهد. اما کنترل همسر نباید به شکلی آزاردهنده و ناراحت کننده برای طرف مقابل باشد:«تو چاقی، مدل موهات زشتت می کنه، اگه بخوای این وضع رو ادامه بدی ولت می کنم و می رم» نه، اینها راه درستش نیست. او را با لحنی درست و همراه با تشویق به جهتی که دوست دارید هدایت کنید. شما باید آن قدر برای همسرتان جذاب باشید که اشتیاق وی برای شادکردن شما باشد و در این میان هیچ دست اجباری در کار نباشد .

 نمی دانیم چند مورد از موارد ذکرشده در زندگی شما با همسرتان صدق می کند، اما از شما می خواهیم که تک تک شان را با زندگی تان تطبیق دهید و از مسیری که احساس می کنید اشتباه می رفته اید بازگردید. عشق واقعی سهم شما و همسرتان است؛ تنها کافی است کمر همت ببندید و برای دستیابی به آن قدم بردارید.

نشانه عشق واقعی یعنی همین و بس

نشانه عشق واقعی یعنی همین و بس
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14
برگرفته از سلامت نیوز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 12 2
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف