نمناک سبک زندگیکار و زندگی نشانه های تغییر شغل کدامند ؟
تغییر شغل ، تغییر شغل دادن
نشانه هایی وجود دارد که به شما میگوید وقت آن رسیده که به تغییر شغل کنونی تان بیاندیشید.

نشانه های میگوید زمان تغییر شغل شما رسیده است

افراد به دلایل مختلفی تغییر شغل میدهند . گاهی افراد از شغل قبلی شان خسته می شوند، گاهی ترجیح می دهند کار تمام وقت شان را کنار بگذارند، گاهی علاقه های جدیدی در خودشان کشف می کنند، گاهی هم فقط برای پول بیشتر به شغل جدید فکر می کنند. اما به هر کدام از این دلایل که می خواهید شغل تان را عوض کنید، بهتر است قبل از هر تصمیمی حسابی به آن فکر کنید .

برخی ها به خاطر درآمد و پول بیشتر شغل خود را ترک می کنند و برخی دیگر برای یافتن فرصت های بهتر. این که به شغل فعلی خود قانع باشید، خوب است؛ اما باید مراقب بود که قانع بودن مانع پیشرفت و ایجاد حس رضایتمندی در شما نشود. ما معمولاً از داشتن یک شغل آبرومند و بودن در کنار همکاران خوب احساس رضایت و خشنودی می کنیم هر چند آن شغل را چندان مناسب خود ندانیم. اما این باعث نمی شود که تحت هر شرایطی کار خود را حفظ کنیم، همواره باید به فرصت ها توجه کنیم و در جهت رسیدن به حرفه رویایی و اهدافی که برای خود تعیین کرده ایم، گام برداریم.

در اینجا قصد داریم 7 نشانه را برای شما عنوان کنیم که با درک آن ها متوجه می شوید که شغل فعلی دیگر مناسبتان نیست و وقت آن رسیده به فکر بهبود مسائل پیش آمده یا ترک شغل خود باشید.

تغییر شغل

برخی افراد درپی یافتن شغل بهتر تغییر شغل میدهند

هفت نشانه تغییر شغل :

1- شما چیزی از شغلتان یاد نمی گیرید

اگر منحنی یادگیری شما یک خط صاف است، یا این که واقعاً در کار خود احساس چالش نمی کنید، می تواند نشانه آن باشد که لازم است شغل خود را ترک کنید. البته ضرورتی ندارد هر روز در محیط کار خود چیز جدیدی یاد بگیرید، اما باید در کسب مهارت های اصلی یا مهارت های جدید بهبودی در شما حاصل شده باشد. در ضمن، یادگیری در محیط کار اغلب به خود شما بستگی دارد، برای مثال در خواست شرکت در یک پروژه جدید، ثبت نام و گذراندن دوره هایی که به آن ها علاقه دارید یا حضور در کنفرانس ها و سمینارهای مربوطه می تواند در این خصوص به شما کمک کند.

اما اگر این امکانات در شغل فعلی شما وجود ندارد، نشانه آن است که شرکت قصد ندارد در جهت توسعه حرفه شما سرمایه گذاری کند و گام جدی در این زمینه بردارد.

2- هیچگاه از شما " تشکر" نمی شود

همه نیازمند آن هستیم که از ما تقدیر شود تا بفهمیم چه زمانی توانسته ایم به خوبی از پس کارها بربیاییم ( و هر کسی، حتی آن هایی که عملکرد ضعیفی دارند، برخی کارها را خوب انجام می دهند). زندگی کوتاه تر از آن است که به خاطر خدماتی که انجام می دهید از شما قدردانی نشود.

3- احساس می کنید هیچ هدفی ندارید

همه دوست دارند احساس کنند که بخش از یک چیز بزرگتر هستند. هر کسی دوست دارد احساس کند که نه تنها روی نتیجه کارها بلکه روی زندگی افراد دیگر هم تاثیرگذار است. زندگی کوتاهتر از آن است که هر روز به خانه بروید و فکر کنید که کار کرده اید، اما در واقع هیچ کار معناداری انجام نداده باشید.

4- به هیچ وجه علاقه ای به کاری که انجام می دهید، ندارید

بین کاری که انجام می دهید و اهداف نهایی و علایق شخصی تان هیچ ارتباطی نمی بینید. صرف نظر از دستمزدی که دریافت می کنید، از زندگی خود لذت کافی نمی برید یا احساس می کنید بی حوصلگی و یاس وجودتان را فرا گرفته در این صورت وقت آن رسیده از شغلتان کناره بگیرید، چون در نهایت این حس بروی عرصه های دیگر زندگی شما سایه می افکند و آن ها را نیز تیره و تار می کند.

5- بازخورد کارهایتان را دریافت نمی کنید

اگر مدیر شما هیچ بازخوردی از عملکرد شما ارائه نمی دهد یا این که بازخود کلی است و هیچ اقدامی نمی توانید انجام دهید؛ فهمیدن این موضوع که چیزی باعث پیشرفت شما در شرکت می شود و شما را به یک حرفه ای تبدیل می کند، برایتان دشوار خواهد شد. بهترین مدیران کسانی هستند که شما را در مسیر توسعه شغلی مشاوره و راهنمایی می دهند و اگر مدیر شما اینگونه نیست، بهتر است به فکر شغل دیگری باشید تا مدیون خودتان نشوید.

6- هیچ علاقه ای به رفتن سر کار خود ندارید

هر کاری مشکلات خودش را دارد. اما هر کاری باید لحظات لذت بخش هم داشته باشد. یا لحظات هیجان انگیز یا حتی لحظات چالش برانگیز یا جنبه هایی که شما را وادار به فکر کردن نماید. زندگی کوتاه تر از آن است که فقط به دنبال گذراندن زمان باشیم.

7- آینده ای برای خود نمی بینید

هر شغلی باید شما را به سویی هدایت کند:امیدبخش ترین حالت آن ترفیع و ارتقاء شغلی است، اما در غیر این صورت باید فرصتی را برای داشتن مسئولیت های بیشتر، یادگرفتن چیزهای جدیدتر و دست و پنجه نرم کردن با چالش ها، برایتان فراهم نماید. فردا باید شامل قابلیت ها و پتانسیل هایی بهتر از امروز برای شما باشد.

یک رئیس معقول در جهت بهبود آینده شرکت کار می کند. یک رئیس خوب در جهت آینده کارمندانش کار می کند، حتی اگر در نهایت برخی از آن کارمندان به جایگاه های بهتر و بزرگتری برسند.

نشانه های تغییر شغل کدامند ؟

نشانه های تغییر شغل کدامند ؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ناواستارتاپ / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف