نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها خارش بدن وقتی نشانه بیماری ms است
نشانه ms ، خارش بدن در ام اس
ضعف و بیحالی تنها بخشی از نشانه ms هستند ، بیماری مولتیپل اسکلروزیس علائمی همچون خارش و اختلال مثانه را به همراه دهها مشکل دیگر به همراه خواهد داشت.

نشانه های بیماری ms

مولتیپل اسکلروزیس (MS) بیماری خطرناکی است که صرف نظر از جنس و نژاد و سن می تواند برای هر کسی پیش بیاید. (MS) بیماری است که سیستم ایمنی بدن بعد از آسیب سیستم عصبی بدتر می شود. این بیماری درمانی ندارد اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که در پی روشی نه برای درمان بلکه برای از بین بردن این بیماری پیدا می کنند. نشانه های این بیماری بر اساس تارهای عصبی متفاوت است.

نشانه ms

نشانه های اولیه و مهم بیماری ms

7 نشانه اصلی بیماری ms

1. ضعف : یکی از نشانه های اولیه ام اس ضعف و بی حسی در نقاط مختلف بدن است. معمولاً ضعف در ابتدا و انتهای هر بخش بدن شدیدتر است.

2. بی حسی : (MS) تعادل را کاهش می دهد و راه رفتن و فعالیت های روز مره ی فرد را مختل می کند و معمولاً بی حسی، سر انگشتان دست و پا یا کنار صورت اتفاق می افتد این بی حسی ثابت نمی ماند. معمولاً در مراحل اولیه بیماری بی حسی می رود و می آید.

3. فلج شدن ناگهانی : یک نشانه غیرمعمول فلج شدن ناگهانی است. تکلم با مشکل روبرو می شود و ناتوانی در هماهنگی، که فرد در انجام کوچکترین کارها با مشکل روبرو می شود.

4. احساس خارش : شخص ممکن است احساس خارش مزمن یا درد در قسمت های مختلف بدن داشته باشد. در بعضی افراد خشکی و حتی اسپاسم بالا می رود، که حتی با بالا بردن دارو هم مداوا نمیشود.

5. ضعف در بینایی : در بعضی بیماران ممکن است در یک چشم ضعف اتفاق بیافتد و در برخی دیگر هر دو چشم.

6. ضعف مثانه : (MS) ممکن است باعث ضعف مثانه شود و فرد دچار تکرر ادرار و یا بی اختیاری ادرار شود.

7. فراموشی : (MS) می تواند موجب فراموشی فرد شود و فرد در توجه و تمرکز دچار مشکل می شود، چون این بیماری روی سیستم عصبی بدن تاثیر می گذارد.

خارش بدن وقتی نشانه بیماری ms است

خارش بدن وقتی نشانه بیماری ms است
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 63
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 53 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف