نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها اهمیت ویژه نشستن درست و مناسب در زنان و مردان
نشستن ، نشستن نادرست
مادران باردار برای پیشگیری از بروز واریس از ایستادن طولانی مدت یا نشستن در حالتی که پاها آویزان یا یک پا بر روی پای دیگر قرار دارد، خودداری کنند و روزانه در حدود دو تا سه بار دراز کشیده و پاها را بالاتر از سطح بدن قرار دهند.
بازدید : 1,263 نفر

خطرات و عوارض نشستن نادرست وطولانی دربین زنان ومردان

نشستن درست و مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است بهتر است بدانید در صورت قرار دادن پاها روی هم به مدت طولانی عوارض و خطرات زیادی متوجه سلامتی تان خواهد بود و ممکن است دچار واریس و گشادی عروق خود شوید همچنین این عوامل در بروز لخته خون در پاها نقش زیادی ایفا می کنند پیاده روی و ورزش های هوازی کمک زیادی به رفع این عارضه ها خواهند کرد خانم های باردار بیشتر باید به این مسئله اهمیت دهند .
متخصص زنان و زایمان درباره واریس بارداری گفت:واریس پدیده ای شایع در بارداری است که افزایش حجم خون در بارداری و فشار رحم باردار بر عروق لگن و شکم مانع برگشت خون از رگ های پا به قلب می شود و این عدم بازگشت خون و تجمع آن در اندام تحتانی احتمال خطر واریس پا را در بارداری افزایش می دهد.

وی تصریح کرد:گشاد شدن عروق به دلیل وجود هورمون پروژسترون در خون و اضافه وزن از عوامل مستعد کننده واریس به شمار می رود و حدود یک سوم خانم‎های باردار ممکن است دچار واریس خفیف یا شدید شوند.

ایشان ادامه داد:واریس بارداری همانند خطوط کششی پوست بیشتر زمینه ارثی دارد و در سه ماهه سوم بروز می کند که ممکن است با درد و خارش همراه باشد.

این متخصص زنان و زایمان بیان کرد:لازم به ذکر است که واریس بارداری چند ماه پس از تولد نوزاد از بین می رود هرچند در بارداری های بعدی مجددا عود خواهد کرد.
 
نشستن نادرست

عوارض نشستن نادرست

وی درباره پیشگیری از بروز واریس در مادران باردار گفت:مادران باردار برای پیشگیری بهتر است از ایستادن طولانی مدت یا نشستن در حالتی که پاها آویزان یا یک پا بر روی پای دیگر قرار دارد، خودداری کنند و روزانه در حدود دو تا سه بار دراز کشیده و پاها را بالاتر از سطح بدن قرار دهند.

او ادامه داد:حتما باید در برنامه روزانه مادران باردار پیاده روی و ورزش های هوازی گنجانده شود.

این متخصص زنان و زایمان بیان داشت:بهتر است زنان باردار قبل از برخواستن از بستر جوراب های ضدواریس بپوشند زیرا اگر در عروق واریسی خونی لخت شود ایجاد درد کرده و زن باردار حتما باید به پزشک مر اجعه نماید.
وی توصیه کرد:بهتر است ماردان باردار از نیمه بارداری خود به پهلوی چپ خوابیده و از کفش های پاشنه کوتاه استفاده کنند.

اهمیت ویژه نشستن درست و مناسب در زنان و مردان

اهمیت ویژه نشستن درست و مناسب در زنان و مردان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از باشگاه خبر نگاران-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف