نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها زیان آورترین مدل نشستن روی صندلی انداختن پا روی پا
نشستن روی صندلی ، انداختن پا روی پا
هنگام نشستن روی صندلی ناخودآگاه پاها را روی هم میندازیم که باید بگم این مدل نشستن بسیار ضرر دارد و شما طرز صحیح نشستن روی صندلی را در نمناک بیاموزید.

مضرات انداختن پاها روی پا هنگام نشستن

هنگام نشستن، یکی از شیوه های مرسوم انداختن پاها روی هم است. خیلی ها هم در این حالت احساس راحتی می کنند اما این شیوه نشستن آثار زیان آوری روی سلامتی دارد.

خیلی ها هم در این حالت احساس راحتی می کنند و هر چند دقیقه پایی را که رو قرار می گیرد، عوض می کنند.

از نقطه نظر روانی البته، برخی با حالتی تقریبا جمع شده، وقتی در موضع تدافعی قرار می گیرند، این کار را به صورت غیر ارادی انجام می دهند.

اما جالب است بدانید که این شیوه نشستن، اصلا شیوه خوبی نیست.

نشستن روی صندلی

انداختن پا روی پا

 
وی ادامه داد:مواردی همچون خم شدن گردن و کمر، روی هم قرار دادن پاها به صورت ثابت و درازمدت، چرخش زیاد ، فشار به عضلات شکم ازشیوه های نادرست نشستن و قرار دادن پاها روی هم است.
 
رییس انجمن فیزیوتراپی ایران با بیان اینکه این حالت (روی هم قرار دادن پاها) در درازمدت آثار زیان آوری به همراه دارد، افزود:روی هم انداختن پاها و تحرک زیاد در دراز مدت باعث ایجاد اختلال در واریس وریدهای پا، چرخش استخوان لگن، درد در ناحیه شکم، گردن ، ستون فقرات و افزایش فشار خون می شود و بر روی اعصاب نیز تاثیرنامطلوبی می گذارد.
 
انداختن پاها روی یکدیگر برگشت خون به قلب را دچار اختلال می کند و فشار وارده روی یکی از پاها مانع از برقراری جریان مناسب خون می شود از این رو احتمال بروز فشار خون و بیماری های قلبی افزایش پیدا می کند.
 

چطور روی صندلی بشینیم؟

ابراهیمی درباره راههای جلوگیری از ایجاد درد در ناحیه کمر و گردن اظهار داشت:برای جلوگیری از درد در ناحیه کمر و گردن باید کمر صاف ، صورت به طور مستقیم و روبه جلو باشد و به صورت یکسان یر روی هر دو پا فشار وارد شود تا دچار درد نشوید.
 
وی یاداور شد:ایده آل ترین روش نشستن روی صندلی به گونه ای است که فرد روی صندلی می نشیند و دو پای او کنار هم روی زمین قرار می گیرد.این شیوه نشستن خیلی کم به چشم می خورد و اغلب سنگینی بدن را روی یک طرف می اندازند و پاها به صورت ضربدر روی یکدیگر قرار می گیرد.

زیان آورترین مدل نشستن روی صندلی انداختن پا روی پا

زیان آورترین مدل نشستن روی صندلی انداختن پا روی پا
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف