نمناک سبک زندگیکار و زندگی طالب نصیحت در تلگرام
نصیحت ، تلگرام
همواره شنیدن نصیحت برای اکثر افراد زیاد دلچسب و باب میل نیست و اتفاق عجیب زمانی افتاد که یکی روی تلگرام پیغام داد که من را نصیحت کنید!
بازدید : 2,166 نفر

نصیحت در تلگرام

در این دوره و زمانه کمتر دیده ایم کسی بخواهد نصیحت بشنود آن هم در شبکه اجتماعی تلگرام!!

در عصر جهانی شدن، هرکسی گمان می کند دانای کل است و به اندازه همه تجربه های عالم، اندوخته دارد. این دلیل اول و اما دلیل دوم اعجاب، موضوع این فقره از نصیحت خواهی تلگرامی بود. وقتی پرسیدم ما که قابل نیستیم، حالا به فرض هم اگر بخواهیم مشورتی بدهیم، در کدام زمینه؟ پاسخ متفاوتی شنیدم:در زمینه مهارت های پس از ازدواج! می خواهم آنچه را که رفتگان راه تجربه کرده اند، از همین آغازین روزهای زندگی مشترک بدانم. دوست ندارم عمری از من بگذرد و با سعی و خطا، جاهلانه های زندگی مشترک را کشف کنم.

تلگرام

نصیحت در تلگرام

پرسیدم:خوب محورهای این مطالبه کدام است؟ چه چیزی را می خواهی از همین ابتدای راه بدانی؟

گفت:من آدم حساسی هستم. به رفتارهای اطرافیان خیلی توجه دارم. آنها را محاسبه و تحلیل می کنم و می دانم زندگی مشترک دریایی است مواج از تعامل های ارتباطی و احساسی با دیگران. علاوه بر این، من زود دچار دلتنگی می شوم. نگرانم همین که وارد خانه بخت شدم، دلتنگی پدر و مادر زمینگیرم کند و همین دلتنگی اگر مدیریت نشود، حتما من را در کنترل رفتارهایم ضعیف خواهد کرد.

و از این دو مهم تر آنکه در خانواده ما طبق رسم و سابقه، بریز و بپاش در عروسی و خرید و جهیزیه و ولیمه، رایج و فراگیر است. تا اینجای کار، یک تنه در برابر این آوار ویرانگر مقاومت کرده ام اما در این میدان، حسابی تنها هستم. می خواهم بدانم ادامه این مقاومت چگونه امکان دارد؟ می خواهم راهی را که شروع کرده ام، ختم به خیر کنم. پس نیاز به نصیحت و مشورت دارم چرا که دیگران، دارند من را شماتت و سرزنش می کنند. پس برای استحکام بنیان خانواده کوچکم (من و همسرم) به پند پیشکسوتان خوشبخت نیازدارم.

اما محور آخر درخواست، حتما شما را هم به فکر فرو می برد:چه کنم که همسرم، به واسطه من احساس خوشبختی عمیق و واقعی کند؟

اینکه چه جوابی دادم و سیر مباحثات به کدام نقطه انجامید، مهم نیست، مهم آن است که این روحیه نصیحت جویی، غنیمتی است یگانه که می تواند مثل کیمیا، مس زندگی مشترک را به طلای ناب و تمام عیار تبدیل کند.

طالب نصیحت در تلگرام

طالب نصیحت در تلگرام
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از تبیان - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف