نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون نظر جنجالی کمال تبریزی درباره برنامه خندوانه!
خندوانه ، خندیدن
کمال تبریزی کارگردان فیلم مارمولک با اشاره به برنامه خندوانه تاکید کرد: آنچه در این برنامه اتفاق می افتد، خندیدن برای هیچ است.
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1395

اظهارنظر جالب کمال تبریزی درباره خندوانه

خندوانه برنامه ای تلویزیونی با اجرای رامبد جوان است که از جمله برنامه های بسیار محبوب در بین مردم است و بیننده های زیادی دارد. انتقاد از برنامه ها و شخصیت های تلویزیونی همواره وجود داشته و دارد . کمال تبریزی کارگردان با تجربه سینمای ایران اظهارنظر جالبی را درباره خندوانه مطرح کرده است و برنامه خندوانه را به باد انتقاد گرفته است.

کمال تبریزی با بیان اینکه «الناس علی دین ملوکهم» گفت:این مسائل عجیب نیست. مشکلات بسیاری گریبان جامعه و مردم را گرفته است و گویی عده ای با مشاوره با روانکاوان به این نتیجه رسیده اند که جامعه را فقط به سمت خنده ببرند، آن هم خنده بی دلیل.
این فیلمساز با اشاره به تلاش برنامه «خندوانه» برای شاد کردن مردم افزود:آنچه در این برنامه اتفاق می افتد، خندیدن برای هیچ است اما این خنده درمانی نیست و این وضعیت در جامعه ترویج می شود تا جایی که فکر می کنیم باید خود را به نفهمی بزنیم.

کمال تبریزیاین روزها فیلم سینمایی «امکان مینا» را روی پرده دارد. نمایش این فیلم موجب شده رسانه های مختلفی با او به گفت و گو بپردازند. در یکی از تازه ترین گفت و گوهای این کارگردان او در بخشی از سخنان خود در این خبرگزاری به نگاهی که برنامه سازان برای خنداندن مخاطبان دنبال می کنند، اشاره کرد و گفت:«مشکلات بسیاری گریبان جامعه و مردم را گرفته است و گویی عده ای با مشاوره با روانکاوان به این نتیجه رسیده اند که جامعه را فقط به سمت خنده ببرند، آن هم خنده بی دلیل.»

خندوانه

انتقاد کمال تبریزی از برنامه خندوانه

او با اشاره به برنامه «خندوانه» و تلاش هایی که در آن برای شاد کردن مردم صورت می گیرد، گفت:«آنچه در این برنامه اتفاق می افتد، خندیدن برای هیچ است اما این خنده درمانی نیست و این وضعیت در جامعه ترویج می شود تا جایی که فکر می کنیم باید خود را به نفهمی بزنیم.»

کارگردان «لیلی با من است» همچنین نگاه خود را به وضعیت فعلی جامعه چنین بیان کرد:«در این وضعیت فکر می کنید چرا میزان مطالعه مردم این اندازه پایین آمده؟ چون آنقدر گرفتار مسائل معیشتی و تحمل فشارهای گوناگون هستند که انگار باید مسکنی به آنان تزریق شود تا کرخت شوند. گویی همه باید به حالت خلسه بروند و قرص اعصابی برای گذران زندگی می خواهند. مردم ما آنقدر بی اعصاب شده اند که حوصله مسائل جدی را ندارند. تلویزیون ما تا جایی پیش می رود که به دیگران نشان می دهد اگر جشنی برگزار شود، می توان براحتی به شرکت کنندگان آن فحاشی کرد. وقتی تلویزیون چنین توصیه ای می کند این فرهنگ گسترش می یابد و کم کم عادی می شود. فرهنگ نازل به فرهنگ جاری در جامعه تبدیل می شود و این مشکلی است که تصمیم گرفته شده، اتفاق بیفتد در حالیکه ادعا داشتیم انقلاب ما انقلابی فرهنگی است اما بعد از این همه سال وضع فرهنگمان چنین است.»

نظر جنجالی کمال تبریزی درباره برنامه خندوانه!

نظر جنجالی کمال تبریزی درباره برنامه خندوانه!
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 22
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 16 6
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف