نمناک دنیای مددکوراسیون منزل نظم دادن به خانه در بخش چیدمان لوازم آرایش
نظم دادن به خانه ، نظم دادن به وسایل خانه
کشوی لوازم آرایشتان را که باز میکنید دنیایی از درهم برهم هاست . چیدمان درست وسایل آرایش بخشی از نظم دادن به خانه است.
بازدید : 17,237 نفر

نظم دادن به خانه با چیدمان صحیح لوازم آرایشی

لوازم ریز و درشت آرایشی و بهداشتی نیاز به طبقه بندی و رعایت اصول مرتب شدن دارند، متریال اصلی و شکل و فرم آنها در چیدمان باید با نظم خاصی اجرا شود تا از به هم ریختگی و شلختگی فضای اتاق خواب و دستشویی کاسته شود. در بحث مهم نظم دادن به خانه بخش چیدمان لوازم آرایشی از اهمیت خاصی برخوردار است.مطمئنا شما هم از اهمیت طبقه بندی و نظم دهی به وسایل و لوازم اگاه هستید. اهمیت این نظم دهی ها در برخی موارد دو چندان می شود، مثل لوازم آرایشی. اگر لوازم آرایشی شما دارای طبقه ها مشخص و کمد هایی معین باشند به طور معمول مفید آن ها هم افزایش می باد و کیفیت خود را از دست نمی دهد.  

10 ایده برای نظم دادن به خانه و چیدمان وسایل آرایش

جایی مشخص برای برس های آرایشی

برس های آرایشی باید جایی مشخص داشته باشند. جای که بتوان آن ها را ایستاده درون آن قرار داد. در بازار و مغازه های آرایشی فروشی می توانید انواع مختلف این جا برسی ها را ببینید و هر کدام که مطابق سلیقه تان بود و بیشتر به دکوراسیون داخلی اتاق خواب تان می آمد را انتخاب کنید. برس ها باید از انتهای دسته داخل ظرف مخصوص گذاشته شوند تا از تغییر شکل برس ها جلوگیری شود.

 نظم دادن به وسایل آرایش

نظم دادن به وسایل آرایش در نظم دادن به خانه

نظم دادن به وسایل

کشوهای شبکه بندی شده

کشوهایی که برای جاگذاری لوازم آرایشی تان در نظر گرفته اید را طبقه بندی و شبکه بندی کنید. این کار باعث می شود تا هر قعطه از لوازم ارایشی تان جای مشخصی داشته باشد. این کار همچنین از ضربه خوردن و آسیب رسیدن به لوازم تان جلوگیری می کند و هر چیزی را احتیاج داشته باشید به راحتی پیدا می کنید.

 نظم دادن به خانه

نظم دادن به خانه با ترتیب دادن به وسایل آرایش

جایی برای عطر های خوش بو

عطر ها جزو آسیب پذیر ترین انواع لوازم آرایشی هستند که باید جای مشخص و ایمنی داشته باشند. بهترین جایی که می توانید برای عطر ها در نظر بگیرید، قفسه های دکوری هستند البته آن ها را روی میز لوازم آرایش تان هم می توانید بگذارید. فقط باید در نظر داشته باشید که فضایی خشک و به نسبت سرد تر قرارشان دهید. گذاشتن شیشه های عطر داخل میزها و پیشخوان های داخل سرویس بهداشتی خیلی توصیه نمی شود.

 طبقه بندی لوازم

طبقه بندی لوازم  در نظم دادن به خانه

طبقه بندی دیگر لوازم آرایشی

برای دیگر لوازم آرایشی تان هم همین قدر ارزش قائل شوید. مثلا برای پنبه ها، لاک پاک کن ها، خود لاک ها و هر چیز کوچک دیگری که می توانید قفسه و یا سبدی در نظر بگیرید، تا همه شان یکجا باشند.

 نظم دادن به خانه

نظم دادن به خانه با ترتیب در چیدمان لوازم بهداشتی

خود قفسه های تان را قفسه بندی کنید

حتی خود قفسه های تان هم نیاز به طبقه بندی و نظم دهی دارند و باید برای آنها سبد ها و جعبه هایی در نظر گرفت که بتوان داخلی آنها برخی از وسایل و لوازم را جاگذاری کرد، مثل وسیله هایی که باید دور از گرد و غبار بمانند، یا نیازی نیست که حتما دم دست باشند. مانند لاک ها.

 نظم دادن به خانه

مرتب کردن وسایل آرایش برای نظم دادن به خانه

قفسه های پشت آینه

برخی لوازم ضروری تان را می توانید در قفسه های دیواری ، جا سازی کنید. این قفسه ها می توانند در پشت آینه های سرویس بهداشتی مکان یابی شوند یا در کنار آن ها. حتی این قفسه ها می توانند داخل دیوار قرار بگیرند.

 نظم دادن به خانه

نظم دادن به خانه با چیدمان درست وسایل آرایش

یخچال ها، کمدهایی مدرن برای لوازم ارایشی شما

برخی از کارشناسان لوازم آرایشی معتقداند که باید برخی از لوازم آرایشی را در یخچال نگه داری کرد تا طول عمر بیشتری داشته باشند و کیفیت شان هم حفظ شود. پس شما هم می توانید قسمتی را در یخچال به لوازم آرایشی تان اختصاص دهید.

 نظم دادن به خانه

نظم دادن به خانه و لوازم آرایش

ظرف های رومیزی برای لوازم آرایشی

اگر از یک سری از لوازم و مواد آرایشی تان به صورت روزانه استفاده می کنید آن ها را داخل ظرف هایی سینی مانند قرار دهید و آن ها را روی میز آرایش تان قرار دهید. با این کار چهره میز آرایش تان هم آراسته و مرتب می شود.

 چیدمان لوازم آرایش

چیدمان لوازم آرایش در نظم دادن به خانه

شلف هایی داخل سرویس بهداشتی برای لوازم آرایشی

تعدادی از لوازم های آرایشی را هم می توان روی شلف های زیر آینه های سرویس بهداشتی قرار داد. مانند موچین، مسواک. حتی برای زیبا تر شدن جلوه آن ها می توان یک گلدان کوچک و مینیمال را هم کنار آن ها قرار داد.

 نظم دادن به خانه

نظم دادن به خانه در چیدمان لوازم آرایش

درآورهای آرایشی برای طبقه بندی و نظم دهی لوازم آرایشی

دراورهای آرایشی هم گزینه مناسبی هستند برای شما. اگر هیچ کدام از این ایده ها به نظرتان جالب نیامد، می توانید گشتی در بازار بزنید و یکی از این دراورها را تهیه کنید و در داخل اتاق خواب تان بگذارید و به وسیله آن ها لوازم آرایشی تان را سر و سامان ببخشید.

نظم دادن به خانه در بخش چیدمان لوازم آرایش

نظم دادن به خانه در بخش چیدمان لوازم آرایش
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12
برگرفته از چیدانه /ن
این مطلب مفید بود ؟ 10 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف