نمناک فرهنگ و هنرچهره ها واکنش تند تهمینه میلانی به حواشی نمایشگاه نقاشی اش!
نقاشی تهمینه میلانی ، نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی
بعد از تعطیلی نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی و حواشی فراوانی که پیرامون آن شکل گرفت تهمینه میلانی پاسخ تند و تیزی به منتقدانش داد.
تاریخ انتشار : 22 شهریور 1397

حواشی پر سرو صدای نقاشی تهمینه میلانی

تهمینه میلانی کارگردانی که فیلم هایی چون ملی و راه های نرفته اش ، آتش بس ، سوپراستار ، زن زیادی ، دو زن ، بچه های طلاق ، تسویه حساب و ... را در کارنامه هنری اش دارد علاوه بر کارگردانی دستی در حوزه های دیگر دنیای هنر دارد و از علاقه مندان به طراحی و نقاشی است.

علاقه زیادی تهمینه میلانی به نقاشی و تخصص او در این زمینه باعث شد تا نمایشگاه نقاشی هایش را با عنوان فیلم هایی که نساخته ام برگزار کند اما این نمایشگاه با حواشی زیادی همراه بود.

نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی جمعه 16 شهریور در تهران افتتاح شد و 26 اثر از این کارگردان سینما در آن به نمایش گذاشته شد اما طولی نکشید که نمایشگاه عکس های تهمینه میلانی با حواشی زیادی روبرو شد و با قدرت گرفتن موج اعتراض ها به کپی بودن نقاشی های تهمینه میلانی ، نمایشگاه تعطیل شد.

واکنش تهمینه میلانی به حواشی نمایشگاه نقاشی اش

نقاشی تهمینه میلانی

نقاشی تهمینه میلانی که متهم به کپی بودن شد

بلافاصله بعد از به راه افتادن موج کپی بودن اثر تهمینه میلانی این کارگردان سینما با انتشار پستی در اینستاگرام نوشت :دوستان عزیز ! من الان رفتم @jenny_meilihoveو این تصویرو دیدم و متوجه شباهت نقاشی خودم با کار ایشان شدم .

از این بابت قلبا متاسفم این تابلو را از نمایشگاه خارج می کنم . مطمئن نیستم که این تصویر را روی یک کارت پستال یا در فیس بوک دیده باشم و در ناخوداگاهم نقش بسته است ، یا نقاشی ایشان به نقاشی من شباهت دارد .

این نقاشی 5 سال پیش کشیده شده است ایشان را تا دیشب نمی شناختم . اگرنقاشی ایشان تاریخی قدیمی تر داشته باشد، مسئله ایست که متاسفانه در عالم هنر اتفاق می افتد ....

اما ماجرا به همین جا ختم نشد و موج اعتراض ها به حدی بود که تهمینه میلانی مجبور به تعطیلی نمایشگاه نقاشی هایش شد .

علت تعطیلی نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی

نقاشی تهمینه میلانی

نقاشی های تهمینه میلانی 

تهمینه میلانی با انتشار پستی در اینستاگرام نوشت :دوستان عزیز ! من یک گالری نقاشی گذاشتم و جامعه جوان جهت مند هنر های تجسمی در اعتراض به اینکه چرا گالری ها به جای نمایش آثار انها، نقاشی های مرا به نمایش گذاشته اند ، آشوب کردند .

روز افتتاحیه هم پای پلیس به میان آمد ! متاسفانه امروز کار به تهدید اتش زدن آثار هنری خود در مقابل گالری ایوان کردند . متاسفم که اعلام کنم تا اطلاع ثانوی گالری تعطیل است . . عذر خواهی ویژه دارم از دوستانی که از شهرستان برای دیدن نمایشگاه به تهران امده اند .

اما با تعطیلی نمایشگاه هم موج اعتراضات به تهمینه میلانی خاتمه نیافت و این کارگردان سینما هنوز هم در حال توضیح به منتقدانش هست.

واکنش تند و تیز تهمینه میلانی به منتقدان نقاشی هایش

نقاشی تهمینه میلانی

نقاشی تهمینه میلانی با الهام از کتاب ماهی سیاه کوچولو

شب گذشته تهمینه میلانی با انتشار عکسی در اینستاگرامش نوشت :از همه چیز و همه کس الهام می گیرم .... اما حرف خودم را می زنم .

این تابلو هم داستانی دارد ، اما در اولین نمایشگاه نقاشی من با نام " فیلم هایی که نساختم " حضور نداشت ؛ و سالها پیش تنها در صفحه فیس بوک من با ذکر نام ، جهت ادای احترام به صمد بهرنگی نویسنده کتاب ماهی سیاه کوچولو و تصویر گر چیره دست استاد فرشید مثقالی به نمایش در آمد .

بدخواهان کینه جو و بدخواه هر چه می خواهند بگویند ، من این تابلو را در موقعیتی که بشدت تحت فشار ادم های بی توجه و بعضا نااگاه بودم ، با نمایش ماهی سیاه کوچولو که در ان زمان با او همزاد پنداری می کردم ، همانطور که استاد مثقالی کشیدند ، کشیدم .

موضوع و تکنیک آن را بسیار دوست دارم . حرف آن حرف دل من است .

نقاشی تهمینه میلانی

نقاشی گردونه مهر اثر تهمینه میلانی 

اولین نمایشگاه نقاشی های تهمینه میلانی با عنوان فیلم هایی که نساخته ام با حواشی زیادی در فضای مجازی همراه بود که واکنش هنرمندان و چهره های کشورمان را نیز در بر داشت اما این موضوع باعث عقب نشینی تهمینه میلانی از کارهای هنری اش نشد.

نقاشی های مینی مال و قصه گوی تهمینه میلانی

نقاشی تهمینه میلانی

نقاشی تهمینه میلانی با الهام از فیلم ملی و راه های نرفته اش

تهمینه میلانی درباره سبک و الهام نقاشی هایش نوشت :همانطور که اقای زارع مدیر محترم موزه هنرهای معاصر می فرمایند من در ابتدای راهی پرشور هستم و قصد دارم با جدیت ادامه بدهم.

نقاشی های من مینی مال و قصه گو هستند و من با قدردانی و تکیه به هنر نقاشان پیش از خودم داستان های خودم را می گویم .

وهمانطور که در نمایشگاه نیمه تمامم عرض کردم من فیلمسازم و نقاشی قصه گو را چند سال است شروع کرده ام و با الهام از داستان های مختلف پیرامونم و سبک های مختلف نقاشی و الهام از نقاشان کاربلد ، سعی می کنم انها را به تصویر بکشم .

حواشی نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی ادامه دار شد!

واکنش تند تهمینه میلانی به حواشی نمایشگاه نقاشی اش!
:
امتیاز : 2.2 تعداد رای : 9
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف