نمناک ورزشگوناگون نقشه های شوم داعش برای المپیک ریو
المپیک ریو ، گروه تروریستی داعش
داعش در پیامی جدید که توسط یک عضو فرانسوی این گروه منتشر شده است، عبارت «شما برزیلی ها هدف بعدی ما در المپیک هستید» دیده می شود. یعنی داعشی ها بزرگترین رقابت جهانی را هم تهدید کردند.
تاریخ انتشار : 29 تیر 1395

داعش المپیک ریو را تهدید کرد

گروه تروریستی داعش به دنبال اعمال خراب کارانه و عملی کردن نقش های پلید خود در کشور برزیل است.

عناصر داعش به تازگی عکسی را در کانال تلگرام این گروه تروریستی منتشر کرده اند که کشور برزیل را هدف قرار می دهد.

عناصر داعش اخیرا یک کانال تلگرامی جدید ایجاد کرده و آن را "انصار الخلیفه برزیل" نام نهاده اند. این نخستین بار است که گروهی از آمریکای جنوبی با گروه تروریستی داعش اعلام همبستگی و وفاداری می کند.

المپیک ریو

المپیک ریو تهدید شد

تروریست های داعش اوایل ماه جاری تبلیغات خود را به زبان پرتغالی آغاز کردند و این بار با ایجاد یک کانال تلگرامی خواستار انجام عملیات تروریستی در جریان رقابت های المپیک ریو شدند. عناصر داعش عکسی را در این کانال تلگرامی منتشر کرده اند که در آن نقشه برزیل همراه با پرچم داعش در میان ان به وضوح دیده می شود. داعش در ادامه جمله ای با این مضمون منتشر کرد:اگر پلیس فرانسه نتوانست حملات این کشور را متوقف کند، پلیس برزیل که تعلیم یافته فرانسه است هم هیچ کاری از پیش نمی برد.

جمله کنایه امیز داعش به تعلیم 2 هفته ای نیروهای ویژه پلیس امنیت برزیل از سوی کارشناسان امنیتی فرانسه اشاره می کند.

داعش 29 ژوئن (9 تیر) کانال تلگرامی خود را به زبان پرتغالی راه اندازی کرد. آغاز به کار این کانال تلگرامی در فاصله 5 هفته مانده به آغاز بازی های المپیک 2016 ریو رخ داد و توجه به این نکته که برزیل کشوری دارای زبان پرتغالی است، به خودی خود نگرانی هایی را بوجود می آورد. در برزیل مسلمانان اقلیت کوچکی را تشکیل می دهند و فقط یک درصد از جمعیت این کشور پهناور مسلمان است.

بازی های المپیک ریو جمعه 5 اوت (15 مرداد) آغاز می شود و رئیس نیروهای ضد ترور برزیل هشدار داد:تهدیدات تروریستی از جانب داعش کاملا محتمل است و باید تدابیر شدید امنیتی در طول برگزاری مسابقات و حتی پس از آن اتخاذ شود.

 نخستین توییت تهدیدآمیز علیه برزیل، نوامبر گذشته (آبان 94) از سوی یک تبعه فرانسوی منتشر شد که مدعی شده بود:"برزیل، تو هدف بعدی ما خواهی بود." پلیس سایبری فرانسه بلافاصله این توییت را حذف کرد؛ اما به نظر می رسد سیل تهدیدات علیه برزیل همچنان ادامه دارد.

تهدید علیه بازی های المپیک ریو فقط چند روز پس از حمله مرگبار در نیس فرانسه منتشر شده است و بسیاری از مقامات برزیلی را نگران کرده است.

نقشه های شوم داعش برای المپیک ریو

نقشه های شوم داعش برای المپیک ریو
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از اتاق خبر 24 -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف