الهام کردا

نقش منفی الهام کردا در سریال تعبیر وارونه یک رویا

تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1394کد مطلب : 14332تعداد نظرات : 6 نظر
الهام کردا بازیگر سینما و تلویزیون که اغلب او را در نقشهای مثبت دیده ایم برای اولین بار در سریال جدید فریدون جیرانی در یک کاراکتر منفی ظاهر میشود.

الهام کردا بازیگر سریالهای مهرآباد و حیرانی برای اولین بار یک نقش منفی را در سریال تعبیر وارونه یک رویا به کارگردانی فریدون جیرانی تجربه می کند.

 کردا به سوره سینما گفت:سال گذشته بازی در فیلم سینمایی «به دنیا آمدن» را شروع کردم و کارمان مدتی پیش به پایان رسید. این فیلم را محسن عبدالوهاب کارگردانی کرده است و من از این تجربه رضایت خاطر داشتم. امیدوارم این فیلم در مرحله اکران هم موفق باشد. فیلمنامه ما به درستی جلوی دوربین رفت و منتظر رونمایی شدن آن و دیدن واکنش مخاطبان هستیم.
 
 الهام کردا در فیلم به دنیا آمدن
 
وی افزود:بازی در سریال «تعبیر وارونه یک رویا» به کارگردانی فریدون جیرانی، تجربه دیگر من در سال 93 بود. این مجموعه بسیار پر پرسوناژ بود اما بازی در آن برای من به طور ویژه ای لذتبخش بود چون برای اولین بار بازی در یک نقش منفی را تجربه کردم. تصویربرداری این سریال همچنان ادامه دارد و ما این شب ها برای گرفتن سکانس های باقی مانده آفیش می شویم.
الهام کردا در سال گذشته با نمایش موفق «هم هوایی» طی دو نوبت مجزا روی صحنه بود. او در این نمایش با ستاره اسکندری، سارا بهرامی و باران کوثری همبازی شد. «تعبیر وارونه یک رویا» به تهیه کنندگی سید کمال طباطبایی در بیست قسمت 51 دقیقه ای تولید می شود و الهام کردا، نگار عابدی، صالح میرزاآقایی و شیوا خسرومهر از جمله بازیگران آن هستند.

نقش منفی الهام کردا در سریال تعبیر وارونه یک رویا

3.941
این مطلب مفید بود ؟329
برگرفته از سوره سینما - / ک
برچسب : الهام کردا
6 نظر به ثبت رسیده است
مهمان1394-05-28
یه سوال فنی : چرا تو این سریال همیشه بارون می باره؟
80
فرهاد1394-06-05
فیلمی با کارگردانی بسیار ضعیف فریدون جیرانی...!
55
علی1394-06-08
کوهی از افتضا برای فیلم نامه نویسی و کارگردانی
وزارت اطلاعات باید به خاطر اینکه پاک آبرو شو بردید اعاده حیثیت کنه.
43
irancplusplus1394-06-09
یکی از دلایل مهمی که دوست داشتم تعبیر وارونۀ یک رؤیا رو ببینم کارگردانش بود. اما خب هر چند کارش از خیلی از سریالا از جمله تنهایی لیلا بهتر بود اما نقد بهش وارده. البته چیزایی که من دیدم. اوایلش جالب نبود. یعنی دلیلی اصلی این که من سریالو دیدم جیرانی بود. شخصیت‌ها سرد بودن و خیلیاشون نه شروع خوبی داشتن نه پایان خوبی. مثلا روانبخش خیلی بیش‌تر می‌تونست معرفی بشه. معلوم نشد از زن قبلیش بدش می‌یومد یا نه. اصلا معلوم نشد احساس اصلی این آدم چیه مثل ربات بود.
بقیه هم همین طور. مثلا مؤید یه دفعه روانبخش رو کشت. آخه چرا؟ یه پیش زمینه‌ای چیزی. کلا توی دو سه قسمت آخر جیرانی همه رو زد کشت! البته اینا ایراد فیلم نامه س که جیرانی درش دخالت داشت.
اما کارگردانی خیلی بد نبود خیلی از لحظات احساس برانگیز، خوب بودن. مثلا اون پسره که ساده بود خوب بود. خونه شون خوب بود. حرف زدنش و کلا رفتارش تازه بود. اما نقش مقابلش باز مبهم بود. فقط یه جایی برای باباش گریه کرد که بد نبود. از اونجا هم که فهمید پسره با سازمان امنیتی همکاری می‌کنه خیلی خوب پیش رفت تا وقتی کشتش. اون قسمت خیلی خوب بود.

هر چند لحظات احساسی متفاوت و خوبی داشت اما در لحظات احساسی کلیشه‌ای خوب عمل نکرد. مثلا قسمت آخر که جیرانی سعی داشت مرگ مشرقی (اسمی که جیرانی همه جا استفاده می‌کنه) رو غم انگیز جلوه بده اصلا این طور نبود. یعنی اصلا گریه دار نبود و خواننده و موسیقی هم اصلا این حس رو به وجود نمی‌یورد و اصلا اون جا جای خوبی برای آخر نبود.
لحظات اکشن خوب بودن و جذاب. واقعی‌تر از سریالای دیگه. خارجی‌تر. البته نه خارجی‌ای که خنده دار باشه.
حیف که داستان‌ها کامل نشدن و به سرعت خود داستان‌ها به قتل رسیدن. مثلا قتل روانبخش قتل داستانش بود چون هیچ زمینه‌ای و سرانجامی نداشت.
در ضمن نمی‌فهمم این جیرانی چرا این همه به ترکیه علاقه داره! با این که فراستی با این خارج رفتن‌ها موافق نیست.
11
فاطمه1394-06-09
واقعا اطلاعاتیا رو کاملا آدمای بی عرضه نشون میده حامد انقدر دست وپا چلفتی بود که وقتی کشته شد آدم میگه همون بهتر که مرد در حالیکه باید انقدر شجاع و زرنگ نشونش میداد که آدم بگه حیف همچین ماموری که شهید شد در کل اشکال زیاد داشت. خییلیییی
10
مژگان1394-06-12
به نظر من چند نکته ناتمام موند اول اینکه چرا موید روانبخشو کشت؟ هرچند فکر کنم توی صحبت با ناهید وقتی ناهید گفت که اگه روانبخش اعدام بشه جواب بچه هاشو چی بده احتمالا موید روی کاغذ نوشت که میکشمش تا ابروی بچه ها نره وناهید هم بعداز خوندن کاغذو پاره کرد اما کاش تو صحنه اخر که مویدو میبرن و اون از بچه های روانبخش عذرخواهی میکنه نشون میدادن و یه برگشت به عقب میذاشتن تا ما متن نامه موید به ناهید و این جمله میکشمش رو میدیدیم نکته دوم واقعا نفهمیدم تو قسمت اخر چطوری مامور اطلاعاتی ما تونست جای تروریستها رو با ردیاب پیدا کنه؟ اگه یه جوری به مشرقی یازنش ردیاب وصل بود چرا زودتر فعالش نکردن تا مجبور به فعال کردن ردیاب ماشین بشن؟ یا اگه ردیاب وصل نبود چطوری از خونه امن رد یاب فعال شد بااینکه میدونیم تروریستها چند قسمت قبل خونه تیمیشون ت ارمنستانو تخلیه کرده بودن و به جای دیگه رفته بودن نکته سوم تو تمام سریال بخصوص قسمتهای اول تو ارمنستان تروریستها همیشه از یه خائن تو گروهشون خبر میدادن که خیلی هم به زن و مرد رئیس گروه نزدیکه ولی اصلا اسمی ازس نیومد یا تا اخر مشخص نشد کی بوده که نفوذی ایران توگروه اونا بوده من خودم تا اهر فکر میکردم پسری که به موریس نزدیکه اخر هم مشرقی وزنشو نجات میده و همون نفوذیه ولی یه جور دیگه تموم شد و همون مشرقی رو کشت
10
وبگردی