نمناک تکنولوژیاینترنت راز نمادهای معروف یو اس بی ، اتساین، علامت تیک چیست؟
نمادهای معروف ، نمادهای معروف سمبلی
شاید در خیلی جاها چشممان به نمادهای معروف زیادی بیفتد که اصلا مفهوم آنها را نمی دانیم، در این مطلب می خواهیم با معنی برخی علامت ها آشنا شویم.

راز پنهانی و مرموز این نمادهای معروف چیست؟

نمادهای معروف سمبلی از جهان شناخته شده هستند که به چیزی از جهان ناشناخته شده اشاره می کند و معنی چیزی بیان ناشدنی را بیان می کند. نمادها همه جا هستند در ایمیل، جاده ها، تبلیغات. آن ها همه جا ما را احاطه کرده اند در محیط کار، در فروشگاه ها و… همه ما این علائم را می شناسیم اما چیزی درباره ریشه آن ها نمی دانیم. منشاء آن ها برای خیلی ها سوال است. ما منشاء این علائم را به شما معرفی می کند.

علامت تیک

نمادهای معروف

معنی و مفهوم این نمادهای معروفما از این نشانه برای این که درست بودن یا کامل شدن چیزی را نشان دهیم استفاده می کنیم. این نشانه در طول دوره امپراتوری روم بوجود آمده است. نشانه V در زبان رومی از کلمه veritas یعنی درست می آید. بعدها این علامت کمی به دلیل استفاده از قلم های جوهری کمی تغییر کرد. زیرا هنگام نوشتن جوهر زود بیرون نمی آمد و همین باعث شد یک طرف این علامت کوتاه تر از طرف دیگر نوشته شود.

نماد بازیافت

نمادهای معروف

معنی و مفهوم این نمادهای معروفاین نماد اولین بار در نخستین روز زمین در سال 1970 ظاهر شد. 3 علامت فلش نشان دهنده منابع غیر قابل احیاءی هستند که باید برای نسل های بعدی حفظ شوند. رنگ سبز هم برگرفته از رنگ طبیعت است.

نماد خطر رادیواکتیو (تابش)

نمادهای معروف

معنی و مفهوم این نمادهای معروفاین نماد در سال 1946 برای نشان دادن مواد و محیط های رادیواکتیو ساخته شد. مفهوم نماد کاملا مشخص است. تصویر یک اتم و سه نوع رادیواکتیو (آلفا، بتا و گاما)

 

نمادهای معروف

معنی و مفهوم این نمادهای معروف

علامت بخش 

این علامت معمولا در کتاب ها برای نشان دادن فصلهای کتاب دیده می شود و شکل کوتاه شده دو حرف S انگلیسی است که از کلمه آلمانی satz یعنی sentence "جمله” گرفته شده است. بعضی ها هم می گویند این علامت شکل کوتاه شده عبارت signum sectiōnis به معنی علامت بخش است.

 

برخی نمادهای صفحه کلید کامپیوتر:

نمادهای معروف

معنی و مفهوم این نمادهای معروف

کلید فرمان (⌘)

این علامت فقط در کیبورد لپ تاب اپل دیده می شود و از علامت جاده ای که در سودان برای نشان دادن مکان های معروف به کار می رود نشات گرفته است.

 

نمادهای معروف

معنی و مفهوم این نمادهای معروف

نماد کپی رایت (© )

این نماد برای اولین بار در سال 1670 در کتاب ها دیده شد. تا سال 1802 در آمریکا یک عبارت طولانی به این منظور استفاده می شد اما بعدها این عبارت کوتاه و کوتاه تر شد تا تنها علامت © از آن باقی ماند.

 

نمادهای معروف

معنی و مفهوم این نمادهای معروف

اتساین

ریشه این علامت کمی مبهم است. برخی می گویند این علامت شکل کوتاه شده حرف اضافه لاتین است اما بعدها در صفحه کلید کامپیوترها هم استفاده شد. در قرن 16 این علامت برای نشان دادن واحد وزن arroba به کار می رفت. اما اکنون این نشانه از ماشین تحریرهای انگلیسی به صفحه کلیدهای کامپیوتر راه یافته. در زبان روس به این علامت dog می گفتند زیرا دم کوتاهی شبیه به دم سگ داشت.

 

نمادهای معروف

معنی و مفهوم این نمادهای معروف

نماد یو اس بی

نماد یو اس بی از نیزه سه شاخه خدای دریا برای نشان دادن قدرت الهام گرفته شده است. یعنی دستگاهی که قدرت اتصال به چندین کامپیوتر را دارد. سه شاخه بودن این علامت جامعیت کاربرد آن را نشان می دهد.

نمادهای معروف

معنی و مفهوم این نمادهای معروف

هشتگ

این علامت در محیط وب زیاد به چشم می خورد اما مفهوم آن فراتر از یک هشتگ ساده است. در ادبیات قرون وسطی لاتین این علامت نشاندهنده صلیب بود و Cum Deo خوانده میشد یعنی With God (با خدا) به علاوه به عنوان نماد واحد وزن پوند هم به کار می رود.

نمادهای معروف ، راز نمادها معروف هشتگ و تیک چیست؟

راز نمادهای معروف یو اس بی ، اتساین، علامت تیک چیست؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از بدونیم/ی
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف