نمناک اخباراقتصاد فرصت 6 ماهه دولت به نمایندگی های اپل
نمایندگی های اپل در ایران ، اپل
وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اخذ نمایندگی های اپل و گوشی های آیفون به فروشندگان اصلی 6 ماه فرصت داد.
تاریخ انتشار : 15 شهریور 1395

نمایندگی های اپل 6 ماه فرصت دارند

رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و تلفن همراه از تعیین فرصت شش ماهه برای اخذ نمایندگی های گوشی های آیفون با نشان تجاری اپل توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

ابراهیم درستی با اشاره به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت فرصت شش ماهه ای را برای متقاضیان دریافت نمایندگی گوشی های آیفون تعیین کرده است، گفت:این وزارتخانه فرصت داده است متقاضیان در سامانه، ثبت درخواست خود را ارائه دهند و مجوزهای لازم را دریافت کنند.

وی ادامه داد:با توجه به اینکه در شرایط پساتحریم قرار گرفته ایم، باید به صورت کلی مسائل مرتبط با واردات گوشی های آیفون ضابطه مند شده و نباید محدودیتی در این زمینه وجود داشته باشد و واردات این مدل گوشی انحصاری شود.

رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و تلفن همراه با تاکید بر اینکه نباید واردات گوشی های آیفون در انحصار افراد خاصی قرار گیرد، گفت:هر کسی که شرایط لازم را دارد و متقاضی این امر است باید بتواند مجوز نمایندگی را دریافت کند و واردات داشته باشد.

درستی در مورد ارائه مجوز به برخی نمایندگی ها به منظور واردات گوشی های آیفون با مدل تجاری اپل اظهار کرد:طی لیستی به 9 نفر از درخواست کنندگان مجوز نمایندگی ارائه شده و در حال حاضر نیز هشت تا 9 متقاضی دیگر در حال تشکیل پرونده هستند تا بتوانند کسب مجوز کنند.

وی افزود:هر شرکتی که مجوز خود را به عنوان نمایندگی دریافت می کند باید بتواند خدمات پس از فروش ارائه کند و در این رابطه مشکلی نداشته باشد. فعلا شرکت هایی که مجوز نمایندگی دارند می توانند امر واردات را در دستور کار قرار دهند و به مرور زمان نیز هر نمایندگی که بتواند طی مدت اعلام شده اخذ مجوز کند می تواند واردات گوشی های آیفون را مدنظر قرار دهد.

اخیرا وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز ثبت سفارش برای واردات گوشی های آیفون با نشان تجاری اپل را برای 9 شرکت صادر کرده که این شرکت ها باید خدمات پس از فروش را به خریداران ارائه کنند.

فرصت 6 ماهه دولت به نمایندگی های اپل

فرصت 6 ماهه دولت به نمایندگی های اپل
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف