نمناک سرگرمیدیدنی ها نهنگ شاخ دار دیدین؟ + تصاویر
نهنگ ، نهنگ تک شاخ
گزارش تصویری زیر از گونه ی عجیب نهنگ دریایی قطب شمال می باشد که ناروال نیز نامیده می شود،اینها گونه منحصربه فردی از نهنگ هاست که شاخ دارد.

 نهنگ های عجیب و شاخ دار

نهنگ های قطب شمال با شاخ های 2.7 متری گونه ای منحصر به فرد از نهنگ ها هستند که ناروال نام دارند،این تک شاخ که طول آن تا 2.7 متر هم می رسد، بیشتر شبیه به عاج یا دندانی است که بیش از حد بزرگ شده باشد! این عارضه آن قدر بزرگ می شود تا از حفره ای در پیشانی نهنگ سر برمی آورد. ناروال ها از این تک شاخ برای زورآزمایی با یکدیگر استفاده می کنند، اما به نظر نمی رسد این تک شاخ برای مقاصد تکاملی ایجاد شده باشد.
 
نهنگ ها جزو پستانداران هستند و برای تنفس باید هوا استنشاق کنند، بنابراین نمی توانند همیشه زیر آب شنا کنند و حتما باید به سطح آب بیایند. اما حرکت کوه های یخ بعضی وقت ها مسیر دسترسی به آب های آزاد را می بندد و ناروال ها به دام می افتند. اگر شانس با ناروال ها یار باشد، یخ ها کنار می روند و راه دوباره باز می شود، اما اگر این اتفاق نیفتد و تک روزنه های دسترسی به هوای آزاد هم بسته شود، نهنگ ها مجبورند از زیر یخ ها آن قدر شنا کنند تا بتوانند به آب های آزاد راه یابند، بعضی وقت ها هم ممکن است از این شنای زیرآبی جان سالم به در نبرند و برخی از آنها خفه شوند.
 
نهنگ
 
نهنگ
 
نهنگ
 
نهنگ
 
نهنگ
 
نهنگ
 
نهنگ
 
نهنگ
 
 
نهنگ
 
نهنگ
 
نهنگ
 
نهنگ
 
نهنگ
 
نهنگ
 
نهنگ
 
نهنگ
 
نهنگ
 

نهنگ شاخ دار دیدین؟ + تصاویر

نهنگ شاخ دار دیدین؟ + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از مشرق نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف