نمناک ورزشفوتبال نوجوانی اشکان دژاگه در محله فقیر نشین + عکس
اشکان دژاگه ، معجزه فوتبال
اشکان دژاگه در جدید ترین پست اینستاگرامش با انتشار عکس های جالب نوجوانی اش گفت که چگونه خود و دوستانش از محله فقیر نشین به اینجا رسیدند.
بازدید : 2,229 نفر

معجزه فوتبال در زندگی اشکان دژاگه

اشکان دژاگه در سال 1365 در شهر تهران دیده به جهان گشود دژاگه در رده های سنی زیر 17 سال، زیر 19 سال و زیر 21 سال برای آلمان بازی کرده است., در ادامه این مطلب با زندگی اشکان دژاگه در دوران نوجوانی او آشنا میشوید که در یک محله فقیر نشین زندگی میکرد و با معجزه ی فوتبال به اینجا رسید.

وی بازیکن تیم ملی فوتبال ایران است که داری ملیت ایرانی - آلمان است و در باشگاه های هرتابرلین و ولفسبورگ دربوندس لیگا به میدان رفته است.

اشکان دژاگه در آخرین پست اینستاگرامش عکسی قدیمی از دوران نوجوانی خود در کنار دوستان و همبازیانش منتشر کرده است. نوجوانان مهاجر آسیایی و آفریقایی که در کنار هم در محله فقیر نشین برلین رشد کردند و با هم پا به توپ شدند و بنابر گفته خود اشکان چه بسا اگر فوتبال نبود سرنوشتی شوم انتظار تک تک آنها را می کشید.

اشکان دژآگه این عکس را در کنار برادران بوآتنگ منتشر کرد. این عکس در دوران نوجوانی دیاگه ثبت شده است.

 

معجزه فوتبال

اشکان دژاگه و دوستانش در محله فقیر نشین


روایت عجیب یک عکس؛ اشکان و دوستان معجزه فوتبال همگی آنها فوتبال را از تیم های نوجوانان و جوانان فوکس برلین، تنیس بورسیا برلین و در نهایت هرتا برلین آغاز کردند و با یکدیگر تا تیم های پایه ملی آلمان هم پیش رفتند اما در ادامه دست سرنوشت هر یک از آنها راهی تیم سرزمین مادری شان کرد تا بازیکنانی که شاید حتی کشور واقعی خود را به یاد نداشتند عرق خود به میهن را در تیم ملی سرزمین مادری خود نشان دهند و جالب اینکه هر یک از این 5 بازیکن بزرگ در تصور برای 5 تیم ملی مختلف به میدان رفتند.

ظفر یلین

معجزه فوتبال در زندگی اشکان دژاگه و دوستانش


ظفر یلین مهاجر ترک تبار آلمان از همان ابتدا و در مقطع جوانان بازی برای تیم ملی ترکیه را انتخاب کرد، اما از بین 4 بازیکن دیگر که همگی در تیم های ملی پایه آلمان همبازی بودند جروم بواتنگ به بازی خود در تیم ملی بزرگسالان آلمان ادامه داد اما برادر او بازی برای تیم ملی غنا را انتخاب کرد، انیس بن هتیرا دیگر بازیکن در تصویر به تیم ملی تونس رفت و اشکان دژاگه هم که پیراهن تیم ملی ایران را بر تن کرد.

جروم بواتنگ

اشکان دژاگه در دوران نوجوانی


جالب اینکه دوستان و همبازیان قدیمی اشکان همچنان ارتباط نزدیک شان با یکدیگر را حفظ کرده اند همچون انیس بن هتیرا و پرنس بواتنگ که به پست آخر اشکان واکنش نشان داده اند. از این جمع دوستانه کوچک در یکی از محله های فقیرنشین برلین 4 نفر (اشکان، جروم، پرنس و انیس) با تیم ملی زیر 21 ساله های آلمان قهرمان اروپا شدند.

انيس بن هتيرا

اشکان دژاگه و دوستان دوران نوجوانی

اشکان با ایران یک حضور در جام جهانی، پرنس با غنا دو حضور در جام جهانی و جروم با آلمان دو حضور و یک قهرمانی در جام جهانی را تجربه کرده اند و در رده باشگاهی هم روی هم قهرمانی های بسیاری را به دست آورده اند.
جوانان مهاجری که بنابر گفته اشکان در محله ای جرم خیز، فقیر نشین و در بین جرم، جنایت، بزه، دزدی و قاچاق مواد مخدر رشد کردند اما توپ گرد و زمین چمن مسیر زندگی آنها را به زیبایی تغییر داد؛ این است معجزه فوتبال.

نوجوانی اشکان دژاگه در محله فقیر نشین + عکس

نوجوانی اشکان دژاگه در محله فقیر نشین + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 12
برگرفته از شریان نیوز -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 12 0
برچسب ها :
نظر کاربران
مرجان

مرجان

بهترین بازیکن هستی خدایی...اینکه قبلا چ وضعی بوده یا ن هیچی رو عوض نمیکنه ...همیشه بیستی

پاسخ دادن 1 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف