نورپردازی خانه
یکی از بهترین گزینه ها برای نورپردازی خانه استفاده از لامپ های نور مخفی است که زیبایی خانه را دو چندان میکنند.

نورپردازی خانه با نورهای مخفی

اهمیت نور پردازی ها در طراحی دکوراسیون فضاهای داخلی خانه بر هیچ کس پوشیده نیست. نورپردازی ها کمک می کنند تا دکوراسیون داخلی فضاها زیباتر به نظر بیاید.

هر چیزی که در چیدمان داخل خانه قرار می گیرد، برای فضاسازی است طوریکه به محض قرار گرفتن در فضا، احساس آرامش و راحتی کنید. یکی از گزینه های موثر برای فضاسازی استفاده از لامپ نور مخفی برای نورپردازی و روشنایی اتاق های خانه است.

نورپردازی خانه

نورپردازی خانه با لامپ های نور مخفی

در حقیقت نورپردازی تاثیر بسیار زیادی در فضاسازی و ایجاد حس آرامش و لذت در داخل خانه دارد، بنابراین نباید از کنار این موضوع ساده گذشت و به لامپ مهتابی و چند عدد لوستر بسنده کرد. مدل هایی که در این مطلب برای شما عزیزان گردآوری کرده ام به خوبی اهمیت این سیستم را در تزیینات داخلی نشان می دهند.

لامپ های مخفی انواع متفاوتی دارد، برخی نواری هستند و برخی یک عدد لامپ که در گوشه ای از اتاق پنهان می شود. مسلما لامپ های نواری قابلیت و تنوع بیشتری دارد. نصب کردن این لامپ ها در زیر کابینت یا پشت آینه می تواند ظاهر چیدمان یک اتاق را به کل متحول کند. در عکس های زیر مشاهده خواهید کرد که برخی اتاق های مدرن که فضایی سرد و بی روح دارند با استفاده از لامپ نور مخفی، گرم و دوست داشتنی جلوه می کنند. اگر شما هم علاقمند به روشنایی مخفی در منزل خود هستید، مطالب و عکس های این پست مناسب شما خواهند بود.

نورپردازی خانه

نورپردازی خانه با لامپ های نور مخفی

لامپ نور مخفی در اتاق می تواند در کنار روشنایی، نقش دکوراتیو نیز داشته باشد که البته موضوعی طبیعی است. لامپ های مخفی هدف اولشان روشنایی تمام فضا نیست، هدف اول ایجاد حس و حالی دلپذیر و آرامش بخش در فضای داخلی خانه است. به عبارت دیگر، حس و حالی که این لامپ ها ایجاد می کنند در الویت اول و روشنایی محیط در الویت دوم قرار می گیرد. نوع حالتی که از لامپ مخفی در دکوراسیون استفاده می شود اولا باید مطابق با نیاز اتاق و ثانیا براساس سبک چیدمان و دکوراسیون آن باشد.
نورپردازی خانه

نورپردازی خانه با لامپ های نور مخفی

نورپردازی خانه

نورپردازی خانه با لامپ های نور مخفی

اگر قصد استفاده از نورپردازی مخفی در منزل خود را دارید، مراقب باشید تا زیاد از حد از آنها استفاده نکنید زیرا بر فضا غلبه کرده و آنرا نازیبا و شلوغ نشان می دهد. همه ما دوست داریم عناصر دکوراتیو را هر جایی که دلمان خواست استفاده کنیم، اما ممکن است ناگهان در یک نقطه متوجه استفاده زیاد از حدی این عناصر شویم. مثلا بجای تابلو نقاشی روی دیوار، از آینه های دیواری دکوری با نورپردازی مخفی پشت آینه استفاده کنید. استفاده همزمان از هر دو در یک مکان، اصلا نتیجه خوبی نخواهد داشت.

نورپردازی خانه

نورپردازی خانه با لامپ های نور مخفی

نورپردازی خانه

نورپردازی خانه با لامپ های نور مخفی

قبل از اجرا و استفاده از لامپ نور مخفی در خانه، یک تصویر کلی از فضا در ذهن تان بسازید و سپس تصور کنید حضور نورپردازی مخفی، چقدر می تواند روی کارایی، فضاسازی و دکوراسیون اتاق تاثیر بگذارد. لامپ های نواری معمولا متعادل ترین حالت را دارند. یعنی از لحاظ کارایی، فضاسازی و زیبایی در یک سطح بوده و دلیل محبوب بودن آنها نیز همین است. چنین شرایطی بیشتر در اتاق هایی مانند آشپزخانه و حمام و دستشویی صدق می کند، در حالی که برای اتاق خواب یا اتاق نشیمن، بیشتر باید به حالت یا همان فضاسازی توجه داشت.
 
نورپردازی مخفی در اتاق خواب باید به چشم ها نرم، لطیف و دلپذیر دیده شود. چنین حالتی وقتی چراغ های اتاق را خاموشم می کنید، با روشن کردن لامپ های مخفی به وضوع احساس خواهید کرد. در اتاق نشیمن ایده های زیادی برای بکار بردن لامپ نور مخفی وجود دارد. مثلا برخی ترجیح می دهند دور تلویزیون یا فقط پایین آنرا با نور مخفی تزیین کنند. برخی هم از تلویزیون فاصله گرفته و به روشن کردن قفسه ها و شلف های دیواری می پردازند. از هر روشی که استفاده می کنید حتما توجه داشته باشید که نورپردازی مخفی باید لطیف و خیلی متعادل باشد.
 
نورپردازی خانه

نورپردازی خانه با لامپ های نور مخفی

در مورد نور مخفی کابینت آشپزخانه که دیگر حرفی باقی نمی ماند. یکی از بهترین مکان ها برای استفاده از لامپ نور مخفی همین آشپزخانه است. نور مخفی را می شود در تمامی آشپزخانه ها با هر سبکی استفاده کرد. سبک مدرن، صنعتی یا کلاسیک و سنتی با حضور لامپ های نواری مخفی، فوق العاده شیک و البته لوکس دیده خواهد شد. خیلی از طراحان معتقدند هیچ چیز مانند نور مخفی زیر کابینت ها نمی تواند فضای یک آشپزخانه را متحول کند. شکل های زیر بخوبی این موضوع را نشان می دهد.

نورپردازی خانه

نورپردازی خانه با لامپ های نور مخفی

 

نورپردازی خانه با لامپ های نور مخفی شیک

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از اتاق -/ح
نظرات
وبگردی