نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد چگونه یک نوزاد باهوش به دنیا بیاوریم ؟
نوزاد باهوش ، علائم نوزاد باهوش
همه پدر و مادرها علاقه دارند نوزاد باهوش داشته باشند، پژوهشگران در تحقیقات جدیدی که انجام داده اند صحبت کردن با جنین را یکی از راه های به دنیا آمدن نوزاد باهوش می دانند.

نکاتی برای اینکه نوزاد باهوش داشته باشید

شاید باور نکنید اما حتی قبل از اینکه متوجه بارداری خود شوید و آزمایش بارداری بدهید، مغز کودک شما در حال شکل گیری است! تکامل مغزی کودک به سرعت ادامه می یابد. به خاطر همین است که شما دراولین هفته های بارداری به شدت احساس خستگی می کنید. تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه می توان یک نوزاد باهوش به دنیا آورد ؟

باهوش شدن فرزند در آینده منوط به چه چیزی ست و با چه کارهایی در دوران بارداری می توان هوش کودک را تقویت کرد؟

صدا و اصوات مختلف می تواند بر افزایش سطح هوش جنین تاثیر بسزایی داشته باشند و در سالهای آتی و بویژه هنگام تحصیل، سبب به دنیا آمدن یک نوزاد باهوش شود.

 

چگونه نوزادی باهوش به دنیا بیاوریم ؟

داشتن نوزاد باهوش دست خود شماست

پژوهشگران با مطالعه درباره اندازه مغز نوزادان به دنیا آمده متوجه شدند که صحبت کردن والدین و اطرافیان با جنین در دوران بارداری مادر می تواند باعث بزرگ شدن حجم مغز نوزاد و افزایش سطح هوش او در سالهای آینده و پس از به دنیا آمدن کودک شود.

در این پژوهش مشخص شده است نوزدانی که صدای ضبط شده مادران خود را در دوران جنینی شنیده اند دارای مغزی بزرگ تر از نوزدانی بودند که تنها صدای پس زمینه را در حین جنینی شنیده بودند.

صحبت با جنین همچنین می تواند باعث افزایش مهارت های گفتاری او در سالهای بعد شود، صدای مادر جزو یکی از اولین تجربیات حسی نوزاد در حین رشد است و او همینطور می تواند صدای ضربان قلب مادر خود را نیز بشنود.

کار شناسان دانشگاه هاروارد که در این تحقیق حضور داشتند معتقد هستند که صدای مادر و اطرافیان جنین باعث افزایش قدرت مرکز پردازش زبان در مغز کودک می شود و در آینده سبب زود به راه افتادن زبان کودک برای برقراری ارتباط با اطرافیان می شود. و مادرانی که با جنین صحبت می کنند معمولا نوزاد باهوش و با استعدادی به دنیا می آورند.

 

چگونه یک نوزاد باهوش به دنیا بیاوریم ؟

چگونه یک نوزاد باهوش به دنیا بیاوریم ؟
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 62
برگرفته از خبرنگاران -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 56 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف