نمناک سرگرمیدیدنی ها تولد نوزاد بنگلادشی با سری به وزن 9 کیلوگرم! + تصاویر
نوزاد ، نوزاد عجیب الخلقه
کودک عجیب الخلقه ای به دلیل مبتلا شدن به بیماری هیدروسفالی با ظاهری خیلی عجیب بدنیا آمد،جمجمه این نوزاد پسر بنگلادشی سه برابر اندازه واقعی و به اندازه یک توپ فوتبال و 9 کیلوگرم است.

 نوزاد عجیب الخلقه با سر 9 کیلویی!

تولد نوزادی که پزشکان را متحیر کرد،تولدهای ناقص و عجیب الخلقه در سراسر دنیا همیشه انسان را به تحیر وا می دارد.جمجمه این نوزاد پسر بنگلادشی سه برابر اندازه واقعی و به اندازه یک توپ فوتبال و 9 کیلوگرم است.

این کودک به هیدروسفالی مبتلاست؛ هیدروسفالی در پزشکی به وضعیتی گفته می شود که مایع مغزی-نخاعی تولید شده در شبکه کوروئید٬ بیش از اندازه در بطن های مغزی و دیگر حفره های مغز انباشته گردد و منجر به افزایش حجم آن ها شود. این افزایش حجم اشغال شده توسط مایع در سیستم عصبی مرکزی و بویژه مغز می تواند ناشی از اختلال در توزیع٬ تشکیل٬ جریان یا جذب مایع مغزی-نخاعی باشد و پی آمد آن افزایش فشار درون جمجمه و آسیب های مغزی و حتی مرگ است.

هیدروسفالی در کودکان زیر دو سال به خاطر بازبودن سوتورهای کرانیکال(درزهای استخوان جمجمه) منجر به بزرگ شدن غیرطبیعی جمجمه می شود.

 
نوزاد عجیب الخلقه 
 
تولد نوزاد عجیب الخلقه در بنگلادش
 
نوزاد عجیب الخلقه 
 
نوزاد عجیب الخلقه با سر 9 کیلوگرمی

نوزاد عجیب الخلقه
 
نوزاد بنگلادشی میتلا به بیماری هیدروسفالی 

بیماری هیدروسفالی

اوج بیماری هیدروسفالی در نوزاد بنگلادشی 

تولد نوزاد بنگلادشی با سری به وزن 9 کیلوگرم! + تصاویر

تولد نوزاد بنگلادشی با سری به وزن 9 کیلوگرم! + تصاویر
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف