نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد نوزاد تازه متولد شده اطراف خود را چگونه می بیند
دنیای نوزادان ، دید نوزاد
احتمالا شما چند هفته اول زندگی نوزادتان را در بهت و ابهام هستید.زیرا مدتها به او خیره شده و هیچ عکس العملی را در چشمان او نمی بینید.سوال اینجاست که نوزادان چگونه دنیای پیرامون خود را دیده و اطرافیانشان را تشخیص می دهند؟

نگاه به دنیا از دید نوزاد

تا به حال به این فکر کرده اید که دنیای نوزادان به چه شکلی است؟ آنها ما را چطور می بینند؟ آیا بقیه اشیا را همان طور که ما می بینیم می بینند و تشخیص می دهند؟

محققان برای اولین بار در جهان ادراک بصری نوزادان تازه متولد شده را بررسی کردند و دریافتند که آنها می توانند حالت چهره والدینشان را از فاصله 30 سانتیمتری تشخیص دهند.
 
بینایی نوزاد

درک اطراف در کودکان

 
سرانجام محققان با ترکیب علم ریاضی، فناوری و دانش قبلی درباره درک بصری، نشان دادند نوزادان تازه متولد شده جهان اطراف خود را چگونه می بینند.
نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد که نوزادان دو تا سه روزه قادرند حالات چهره و عواطف اطرافیان را از فاصله 30 سانتیمتری تشخیص دهند. اگر این فاصله به 60 سانتیمتر افزایش یابد نوزاد حالات و چهره ها را بسیار تار و مبهم دریافت می کند.
این مطالعه به افزایش آگاهی دانشمندان درباره جهان بصری نوزادان کمک شایانی کرده است. همچنین طبق این مطالعه، می توان توضیح داد که چگونه نوزادان در روزهای اولیه زندگی و قبل از اینکه قوه بینایی شان برای درک جزئیات آماده شود، می توانند حالات چهره والدینشان را تقلید کنند. نکته مهم در این مطالعه «حرکت» است.
پیش از این، محققان با استفاده از عکس های گوناگون سعی در برآورد دقیق درک بصری نوزادان داشتند. ایده تازه در این مطالعه جدید استفاده از عکس های متحرک بود. در این تحقیق ثابت شد، نوزادان تازه متولد شده تنها می توانند حالات چهره را ببینند و ممکن است قادر به فهم معنای حالات نباشند.

نوزاد تازه متولد شده اطراف خود را چگونه می بیند

نوزاد تازه متولد شده اطراف خود را چگونه می بیند
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 43
برگرفته از ایسنا-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 39 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف