نمناک اخبارپزشکی و سلامت نوزاد دوسر در اندونزی متولد شد + تصاویر
نوزاد دوسر ، عکس نوزاد عجیب الخلقه
نوزاد دختر دوسر مبتلا به اختلال پاراپاگوس در اندونزی متولد شد . پزشکان در لحظات اولیه بعد از به دنیا امدن این نوزاد عجیب الخلقه متوجه مشکلات جسمی دیگری در او شدند.
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1395
بازدید : 3,678 نفر

نوزاد دوسر با یک بدن در اندونزی

نوزاد دختر با دوسر درااندونزی متولد شد. این نوزاد روز دوشنبه در بیمارستان شرق جاوا به دنیا امد ونامش را به لیست نوزادان عجیب الخلقه افزود.

نوزاد دوسر

تولد نوزاد دختر دوسر در بیمارستان جاوا اندونزی

نوزاد دختر عجیب هم اکنون در دستگاه انکوباتور بیمارستان تحت مراقبت ویژه قرار دارد . نوزاد 4.2 کیلوگرم وزن دارد و به گفته پزشکان او مبتلا به نوعی اختلال دوقلویی به نام "پاراپاگوس" است. پاراپاگوس یک حالت نادر است که در آن 2 سر و گردن کنار یکدیگر بر روی یک بدن قرار می گیرند. پزشکان بعد از معاینات اولیه دریافتند که این نوزاد دچار مشکل تنفسی نیز می باشد به همین علت نگهداری او را در دستگاه انکوباتور تجویز کردند. وجود مشکل تنفسی مراقبت از این نوزاد عجیب را حساس تر کرده است به طوری که پرستاران به صورت 24 ساعته در کنار دستگاه حضور دارند.

نوزاد دوسر

نگهداری نوزاد دختر دوسر مبتلا به پاراپاگوس در دستگاه  انکوباتور

در این نوع اختلال نادر دوقلوهای به هم چسبیده کودک با داشتن اندام های داخلی مشترک کار جداسازی را برای پزشکان غیرممکن می سازد.به دلیل وجود تنها یک قلب جداسازی این دسته از دوقلوها غیرممکن است. به عقیده متخصصان این دسته از اختلالات در نوزادان به دلیل جهش ژنتیکی در اوایل بارداری رخ می دهد . تصاویر نشان می دهد که چطور هر دو در یک لحظه گریه می کنند و آرام می شوند.

نوزاد دوسر

تولد نوزاد عجیب

عکس نوزاد دوسر عجیب الخلقه در اندونزی

نوزاد دوسر در اندونزی متولد شد + تصاویر

نوزاد دوسر در اندونزی متولد شد + تصاویر
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
منبع : بخش خبری نمناک/ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف