نوزاد معلول

علت فوت دو نوزاد در شیرخوارگاه شیراز

تاریخ انتشار : 8 مهر 1398کد مطلب : 16462زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی دلیل فوت دو نوزاد معلول 3 و 4 ماهه در شیرخوارگاه ولیعصر شهر صدرای شیراز را تشریح کرد.

علت مرگ دو نوزاد معلول در شیرخوارگاه

مهر:معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی، جزئیات فوت دو نوزاد معلول در یکی از شهر های استان فارس را تشریح کرد.

حبیب الله مسعودی فرید درباره فوت دو نوزاد در شیرخوارگاه حضرت ولیعصر (عج) شهر صدرای شیراز در روزهای یکم و چهارم مهر 98، گفت:این دو نوزاد که 3 و 4 ماهه بودند چندی پیش به دلیل رها شدن، در شیرخوارگاه شیراز پذیرش و نگهداری شدند.

وی تصریح کرد:یکی از نوزادن از ابتدا بیماری تحت عنوان میکروسفالی یا کوچکی مغز همراه با نارسی، مشکلات ریوی، نداشتن قدرت بلع و ابتلا به عفونت و همچنین ناهنجاری های قلبی داشت که البته در چند نوبت توسط پزشکان متخصص مورد معاینه قرار گرفته بود. 

فرید ادامه داد:نوزاد دیگر، از نوزادانی بود که پدر و مادرش معتاد بوده و به همین جهت دچار هپاتیت C، سرخچه مادرزادی، شکاف کام و عفونت ریوی شده بود و بر اساس اعلام پزشکان متخصص، هر دو نوزاد، معلول و دچار عفونت بودند. 

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت:از نوزادان اشاره شده که هر دو علائم بیماری داشتند یکی در شیرخوارگاه و دیگری در بیمارستان نمازی شهر شیراز فوت کرده اند. 

وی گفت:با توجه به اینکه یکی از نوزادان در شیرخوارگاه شیراز فوت کرده است و پزشکان نیز مرگ وی را به دلیل بیماری تایید کرده اند اما موضوع به پزشک قانونی ارجاع داده شده است و هنوز آنها پاسخی در این باره نداده اند. 

فرید خاطرنشان کرد:پرونده این دو کودک را که بالغ بر 40 صفحه بود مطالعه کردم و همانطور که گفتم هیچ مورد مشکوکی مبنی بر سهل انگاری در فوت آنها دیده نشده است.

انتهای پیام/م

علت مرگ دو نوزاد معلول در شیرخوارگاه ولیعصر شیراز

3.790
این مطلب مفید بود ؟6624
برچسب :
وبگردی