نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد رشد نوزاد هفت هفته ای و دندان در آوردن احتمالیش
نوزاد هفت هفته ، نوزاد هفت هفته ای
کودک هوشیار شما در هفته هفتم متوجه حرکت بازوهایش می شود و می تواند اشیا را در دست بگیرد همچنین وقتش رسیده که با نوزاد هفت هفته ای شروع به حرف زدن کنید

رشد کردن کودک 7هفته ای هنگامی که کودک شما 7هفته اش است ،چه انتظاری میتوانید داشته باشید؟

کودک شما به آرامی شروع به بیشتر ارتباط برقرار کردن با دنیای اطراف میکند و و هرروز چیز جدیدی یاد میگیرد همانطور که نزدیک به ماه دوم هستید, اینجا در ادامه بحث جالب هفته به هفته رشد نوزاد بعد از تولد هستیم تا به تمام سوالاتی که شما درمورد رشد کودک 7 هفته ای خود ،پاسخ دهیم.

گریه نوزاد هفت هفته

تمام جزئیات رشد کودک هفت هفته ای

چگونه یک کودک 7هفته ای از لحاظ جسمی رشد میکند؟

نوزاد شما احتما از لحظه ورود به دنیا، 2اینچ رشد کرده است وپی بردند به اینکه میتوانند از اندام های کوچک(دست یا پا) خود برای انجام کارهای مختلف استفاده کنند.

ممکن است آنهابادستان خود شروع به گرفتن چیزهایی که در اطرافشان است بکنند، که یک قدم بزرگ در این هفته است. ممکن است به تازگی رشد کمی کرده باشند ،یا درحال حاضر در میان آن قرار داشته باشد.

این، به این معنی است که آنها شروع به بیشتروبیشتر دیدن یک شخص کوچیک میکنند ، اگر هنگامی که آنها در شکم هستند شروع به بلند کردن سرخودنکردند ,باید شروع به تشویق کردن بکنید درمقابل آنها روی زمین قرار میگیرند تا چیزی پیدا کنند که باعث تقویت عضلات گردن شود.

وزن کودک 7هفته ای باید چقدر باشد؟

کودک شما اززمان ورود به دنیا، احتمالا بین 140 تا200 گرم در هرهفته به دست میاورد, که حدود 2 -3پوند است ؛ اگر بیشتر یا کمتر از آن شد، نگران نباشید هرچند هرکودک متفاوت است.

در معاینه هفته 6 ،باید نشان داده شود که آیا کودک شمادارای وزن سالم است یا نه,درصورتی که در تغذیه کودک شما مشکلی باشد، پزشک توصیه میکند .

چگونه یک کودک 7هفته ای به طور شناختی باید رشد کند؟ فقط بدن کودک شما رشد نمیکند،بلکه مغزکودک شما نیز در 3ماه اول، 2اینچ رشد میکند. ازآنجا که کودک باهوش است ، یادگیری درروز برای آن کافی, است.

وقتی که کودکتان بیدارمی شود باآن صحبت کنید,ممکن است با گوش کردن به صدای شما آرام شوند. آنها با چشمانشان بیشتر تمرکز میکنند(آنها حدودا بیشتر از 60سانتی متر میتوانند تمرکز کنند, همانطور که در چند هفته پیش به 25سانتی متر رسید وبخاطر اینکه حافظه آن بهبود میابد الگوها و تصاویر پیچیده تر را نشان میدهد.

حتی ممکن است با بهبود دیگر حس هایتان ،بافت های مختلف را تشویق کنید ؛ ازآنجایی که دست هایشان همیشه باز است ،زمان خوبی برای بازی کردن با اسباب بازی های مختلف سفت و نرم است و آنها رابرای تشویق به تمرکز کردن در مقابل صورت حرکت میدهد .

کودک 7هفته چقدر باید بخوابد؟

الگو خواب شما در آخر باید نگهداری شود, اگر کودک شما هنوز تلاش برای تشخیص روز و شب میکند ،نگران نباشید ممکن است برخی از آنها بیشتر طول بکشد ؛ بایدتوجه داشته باشید که کمتر اتفاق میافتد که خواب نوزاد درروز بیشتر شود.

ممکن است آنها 4-8بار در روز چرت بزنند،که حداقل به 4ساعت میرسد ؛ میانگین خوابیدن برای کودک شما در چند هفته گذشته کمتر از 8-13ساعت است ، امیدوارم این به معنای خواب بیشتر شب برای شماباشد اگر هنوز درتلاش هستید که کل شب را به راحتی بخوابید، روش های مختلف رابررسی کنید.

نوزاد 7 هفته

مقدار خواب مورد نیاز کودک هفت هفته ای

کودک 7هفته چقدر باید بخورد؟

کودک شما از چند هفته گذشته بیشتر رشد میکند , درحال حاضر, احتمالا در شناخت تغذیه بالغ شده و شیرخود راسریع تر مصرف میکند,این به این معنااست که زمان تغذیه برای شما کوتاه ترشده است. آنها همچنین هوشیار هستند و در هنگام تغذیه کردن با دوز آن مخالفت میکنند ؛

معاینه هفته 6 شما باید وزن کودک را نشان دهد و تغذیه150-200میلی لیتر درهرکیلو از وزن یک توصیه خوب است. همچنین بستگی دارد که چقدر میخواهند آنها راجذب کنند خیلی خوب است که بچه ها درک میکنند که ،چقدر باید بخورند و کی بایدخوردن را متوقف کنند .

گریه کودک 7هفته ای:

درمعرض کولیک :اگر با کولیک مبارزه کرده اید سعی کنید نگران نباشید -به یادداشته باشید این طبیعی است و در نهایت حل خواهد شد.

کودک هفت هفته شما به چه اندازه باید مدفوع داشته باشد؟

کودک شما در حال رشد است وبیشتر تغذیه میکند،به معنی اینکه شما باید پوشک بیشتری تعویض کنید ؛ بسیاری از والدین نگران فرزند خود هستند که بیش از حد و یا بسیار کم مدفوع میکند،اما بین 1 تا 10بار در روز و با حداقل 6 پوشک مرطوب، طبیعی است.

اگر شما نگران این هستید که کودکتان یبوست دارد،شاید او سه یا چند حرکت روده ای داشته است و یا زمانی که سعی دارد پوشکش را پر کند احساس راحتی نمیکند , خوب نیست که همه چیز را کنترل کنید.

نوزاد هفت هفته

کنترل مدفوع کودک هفت هفته ای

مرحله مهم زندگی و رشد کودک هفت هفته ایی شما:

کودک شما اشیاء را میگیرد:

کودکتان در این مرحله بیشتر تمرکز میکند و متوجه میشود که بازوهایش حرکت میکنند.مشت های کوچکشان را بیشتر باز میکنند و همچنین درک میکنند که میتوانند وسایل را بگیرند.عالی است که کودک شما بیشتر با جهان ارتباط برقرار کند و زمان خوبی است که آنها را به لمس کردن و نگه داشتن اشیای مختلف تشویق کنید.

معرفی اسباب بازی ها:

ذهن او در طول روز هوشیار تر است، پس میتوانید از اسباب بازی هایی که در طول بارداری خود نگهداری کرده اید برای پیشرفت او استفاده کنید. در زمان بازی اورا تشویق کنید و زمانی که آرام است با او گفت و گو کنید مغز کوچک آنها در حال یادگیری در لحظه است.

بنابراین عالی است زمانی که آنها به زندگی علاقه بیشتری نشان میدهند.اما اگرگریه میکند، بیشتر از این اورا تحریک نکنید.خواهید فهمید که تنها در آرامش همه چیز را یادمیگیرند و در حافظه خود نگهداری میکنند.

نوزاد در هفت هفته

ذهن هوشیار و در حال یادگیری کودک در هفته هفتم

والدین یک کودک هفت هفته ای باید از چه مشکلاتی آگاه باشند؟

گریه کردن:

با این همه رشد و یادگیری جدید،ممکن است کودک شما در این هفته ناراحت و خسته باشد وشروع به گریه کردن،کند.ممکن است که دل درد کودک شما بیشتر از گذشته باشد وکودک به همین دلیل گریه میکند. ممکن است بخواهید که کودک خود را قنداق کنید،این کار باعث کاهش گریه او میشود اما سعی نکنید اورا محکم ببندید زیرا باعث بدخوابی برایتان میشود.

دندان های زود رس ؛ به نظر غیر ممکن میرسد درسته؟

این تفکر اشتباه است،زیرا برخی نوزادان در اوایل هفته هفتم شروع میکنند، به دندان درآوردن و ممکن است دلیل گریه های آنها باشد. ممکن است بخواهید از ژل بر روی لثه های او برای آرام کردن دردش استفاده کنید اما ابتدا به پزشک مراجعه کنید، تا مطمعن شوید که این رشد دندان زود رس است،او به شما ژل مناسب کودک هفت هفته ای را پیشنهاد میکند.

افسردگی پس از زایمان:

در سال های اولیه ی زندگی نوزادتان،شما در معرض ابتلا به افسردگی پس از زایمان هستید شما ممکن است احساس گناه و احساس ناراحتی کنید و فکر کنید هرچیز اشتباهی که رخ میدهد تقصییر شماست. اگر این احساسات برایتان نگرانی ایجاد کرد،به پزشک مراجعه کنید و از او کمک بخواهید.

نوزاد هفت هفته ای و رشد کودک در هفته هفتم بعد از تولد

رشد نوزاد هفت هفته ای و دندان در آوردن احتمالیش
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف