نمناک اخبارپزشکی و سلامت نوشابه انرژی زا Red Bull حاوی اسپرم گاو وارد کشور شد!
نوشابه انرژی زا ، red bull
در میان نوشابه های مصرفی در ایران نام یکی از نوشابه انرژی زا حاوی اسپرم گاو اعلام شد و به گفته ی مدیر کلی بازرسی سازمان غذا و دارو این نوشابه بدون مجوز به فروش می رسد.
تاریخ انتشار : 10 آبان 1394

نوشابه انرژی زا حاوی اسپرم گاو در ایران 

بهروز جنت در پاسخ به این سئوال که آیا در برخی فروشگاه های سطح شهر فرآورده نوشیدنی Red Bull حاوی اسپرم گاو به فروش می رسد با قاچاق دانستن این فرآورده اظهار داشت:سازمان غذا و دارو به هیچ وجه برای این محصول و دیگر محصولاتی که از نظر بهداشتی و شرعی شبهه ناک هستند مجوزی صادر نکرده و نخواهد کرد.

رئیس مرکز تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو افزود:فرآورده ای مجوز ورود به کشور را خواهد یافت که از بررسی سازمان و آزمایش های دقیق، علمی و موشکافانه آن سربلند بیرون بیاید و با موازین شرعی و بهداشتی مغایرتی نداشته باشند.

مدیر کل بازرسی و نظارت بر عملکرد سازمان غذا و دارو در بخش دیگری از سخنانش، واردات تمامی فرآورده های غذایی موجود در کشور را منوط به کسب مجوز از سازمان غذا و دارو دانست و با پذیرفتن وجود برخی محصولات قاچاق در سطح عرضه به "ایفدونا" گفت :با توجه به مسئولیت محوله از سوی قانون نظارت بر کالاهای سلامت محور بر عهده سازمان غذا و دارو است و سازمان نیز در تعاملات فرا بخشی که با ارگان های دیگر دارد به مسئله مبارزه با محصولات قاچاق اهتمام جدی می ورزد.

وی همچنین با اشاره به مرزهای گسترده کشورمان با کشورهایی که عموماً دارای ارتباطات امنیتی و سیاسی هستند خواستار استفاده از راهکاری اساسی تری نسبت به آنچه تاکنون وجود داشته است برای کنترل ورود فراورده های غیر مجاز سلامت شد.

این مقام مسئول ادامه داد:با توجه به آنکه کنترل مرزها به عهده وزرا ت بهداشت نیست از دستگاه های خدوم اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی می خواهیم ما را در مبارزه بیش از بیش با این پدیده شوم که علاوه بر اقتصاد کشور، در تهدیدی به مراتب بالاتر سلامت هموطنانمان را نشانه گرفته است یاری دهند تا بدین وسیله و با کمک یکدیگر بتوانیم از واردات محصولات قاچاق و تقلبی به کشور ممانعت به عمل آید.

جنت در خاتمه با یادآوری اینکه بر تمام کالای سلامت محور؛ نظارت وجود دارد و بهداشت محیط و نیروی انتظامی در چارچوب وظایف خود حتماً و مانند همیشه به وجود محصولات تقلبی و قاچاق در سطح عرضه خواهند پرداخت به مردم توصیه کرد:صرفاً از محصولاتی که آرم سازمان غذا و دارو بر آنها درج شده است استفاده کنند.

نوشابه انرژی زا Red Bull حاوی اسپرم گاو وارد کشور شد!

نوشابه انرژی زا Red Bull حاوی اسپرم گاو وارد کشور شد!
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 21
برگرفته از تسنیم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 14 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف