نمناک بهداشت و سلامتتغذیه تفاوت های نوشابه با دلستر و مضرات آن
نوشابه و دلستر ، فواید دلستر
نوشابه جذب کلیه را مختل می کند، چاق کننده است و گاز دلستر باعث مشکلات گوارشی، التهاب و رفلاکس معده می شود.

نوشابه و دلستر چه مضراتی برای بدن دارند؟

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تشریح مضرات متفاوت نوشابه مشکی و نوشابه زرد گفت:کسانی که در برنامه غذایی خود آب و غذا به اندازه کافی مصرف می کنند تا جایی که ممکن است ماءالشعیر نیز ننوشند.
آزیتا حکمت دوست با اشاره به فواید و مضرات دلستر اظهار داشت:گاز دلستر باعث مشکلات گوارشی، التهاب و رفلاکس معده می شود، شیرینی آن چاق کننده و یکی از عاملان پوسیدگی دندان است.
متخصص تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه طعم های دلستر مصنوعی است، افزود:توصیه می شود دلستر بدون طعم و بدون شیرینی مصرف شود.
حکمت دوست عنوان کرد:دلستر از نوشابه بهتر است با این تفاوت که دلستر دارای ویتامین ث و گروه ویتامین ب و برای دفع سنگ کلیه مفید است، در حالیکه نوشابه جذب کلیه را مختل می کند، چاق کننده است، فسفر بالایی دارد، کلسیم را دفع می کند و باعث پوکی استخوان می شود، همچنین نوشابه مشکی از زرد مضرتر است.

 

نوشابه و دلستر

نوشابه مشکی از زرد مضرتر است

 این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت:اگر نوشابه بلافاصه بعد از غذا نوشیده نشود کلسیم بدن را دفع نمی کند.
حکمت دوست توصیه کرد:کسانی که در برنامه غذایی خود آب و غذا به اندازه کافی مصرف می کنند تا جایی که ممکن است ماءالشعیر ننوشند.

تفاوت های نوشابه با دلستر و مضرات آن

تفاوت های نوشابه با دلستر و مضرات آن
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10
برگرفته از نامه نیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 7 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف