نمناک بهداشت و سلامتتغذیه خنک کردن بدن با نوشیدنی های گرم!
نوشیدنی های گرم ، نوشیدنی گرم
نوشیدنی های گرم در تضاد با سیستم خنک کننده بدن نیست عرق کردن راه اصلی بدن انسان برای خنک شدن است.
بازدید : 1,176 نفر

استفاده از نوشیدنی های گرم در فصل گرما

نوشیدنی های گرم در تضاد با سیستم خنک کننده بدن نیست اگر گرمتان است یک فنجان چای گرم بنوشید. در هوای گرم تابستان قطعا نوشیدن مایعات گرم که شما را گرم تر کند، آخرین کاری است که انجام خواهید داد. اما بهتر است این تفکر را دور بریزید.
تحقیقات اخیر نشان می هد، نوشیدنی های گرم در تضاد با سیستم خنک کننده بدن نیست عرق کردن راه اصلی بدن انسان برای خنک شدن است. یک محقق کانادایی توضیح داده است که وقتی بدن شما تغییر دمایی را احساس می کند، سیگنال هایی را به مغز ارسال کرده تا دستور تعریق صادر شود. پس از آن عرق روی پوست شما تبحیر شده و بدن را خنک می کند. 

 نوشیدنی های گرم

مصرف نوشیدنی های گرم در فصل گرما

 حال وقتی شکم شما یک مایع گرم را احساس می کند، فرایند تعریق در بدن شما آغاز شده و احساس خنک تری نسبت به قبل خواهید داشت. اما توجه داشته باشید که این فرایند خوشایند، وقتی شما خیس عرق هستید دیگر عمل نخواهد کرد و احساس گرم تری خواهید داشت. چرا که وقتی بیش از حد عرق کنید، بیشتر از آنکه تبخیر آن خنک تان کند، چکیدن آن آب بدنتان را کم می کند.
بنابراین اگر گرمتان است و هنوز عرق نکرده اید یک فنجان چای گرم بنوشید. اگر هم خیس عرق هستید با نوشیدن یک لیوان آب خنک هم دمای بدنتان را پایین آورید و هم آب از دست رفته بدنتان را جبران نمایید.

خنک کردن بدن با نوشیدنی های گرم!

خنک کردن بدن با نوشیدنی های گرم!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف