نمناک بهداشت و سلامتتغذیه بدترین موقع برای “نوشیدن آب” چه زمانی است؟
نوشیدن آب ، زمان نوشیدن آب
نوشیدن آب برای سلامت بدن بسیار موثر و ضروری می باشد و باید به این نکته توجه داشته باشید که چه زمانی برای “نوشیدن آب” مناسب تر است.

بهترین و مناسب ترین زمان نوشیدن آب

همه ما می دانیم چقدر مشکل است خودمان را به سالن ورزش برسانیم و روی سلامت جسمی خود کار کنیم؛ چقدر دشوار است برنامه رژیم غذایی را دنبال کنیم و عادات غذایی را تغییر دهیم . اما می توانیم با چیزی کوچک و ساده شروع کنیم آب بنوشید تنها کاری که باید انجام دهید نوشیدن آب است ؛ این کار را در زمان و مقدار مناسب ، و همیشگی براساس آنچه در ادامه این بخش از نمناک خواهید خواند انجام دهید.

نوشیدن آب از روی عادت

نوشیدن آب فواید زیادی دارد پس پیشنهاد می کنیم، آن را به یک عادت تبدیل کنید با این حال، باید تاکید شود نکته مهم، ثبات انجام این کار است. اگر یک یا دو بار در هفته این کار را انجام دهید، هیچ سودی نخواهید داشت باید هر روز این کارو انجام دهید و به نوشیدن آب عادت کنید و از یک زندگی طولانی و سالم لذت ببرید .

مثل مردم ژاپن آب بنوشید تا عمرتان طولانی شود

نوشیدن آب نیاز به پزشک را به حداقل می رساند ، بسیاری از مردم نمی دانند نوشیدن آب بسیاری از بیماری ها را دور نگه می دارد ؛ مردم ژاپن را در نظر بگیرید دانش برجسته آن ها در رابطه با آب درمانی ، متخصصان بهداشت را در سراسر قاره ها به حیرت انداخته است. بسیاری از مردم ژاپن بیش از صد سال زندگی می کنند؛ در واقع بیش از 50،000 فرد صدساله در ژاپن زندگی می کنند چون بعد از بیدار شدن نوشیدن 2 لیوان آب را تمرین می کنند نوشیدن آب در زمان درست تاثیر آن روی بدن انسان را به حداکثر می رساند ؛ نکته مهم این است که آبی که ناشتا می نوشید به هیچ عنوان نباید آب سرد باشد و بهترین دمای آب در این زمان ولرم است.

 نوشیدن آب

چه زمانی برای نوشیدنی آب مناسب می باشد

چه زمانی نباید آب بنوشید؟

قبل از آب خوردن مسواک نزنید ،باید قبل از مسواک زدن 160 میلی لیتر آب بنوشید به این ترتیب، آبی که می خورید آلوده نخواهد شد. ( خمیر دندان حاوی فلوراید است .)از هر گونه غذا یا نوشیدنی برای 45 تا 50 دقیقه بعد از مسواک زدن اجتناب کنید .

نوشیدن آب در وقت خواب و بعد از خواب توصیه نمیشود و ممنوع است.

بعد از صبحانه تا 2 ساعت آب نخورید ، صبحانه را به تدریج بخورید و بعد از صبحانه، چیزی حدود 2 ساعت آینده نخورید به خصوص آب.

نوشیدن آب بعد از خوردن برخی میوه جات اصلا توصیه نمی شود ، در پاسخ به اینکه بعد از کدام میوه ها نباید آب بخوریم باید گفت بعد از خوردن میوه های تر مثل هندوانه و مرکبات مصرف آب سبب ضعف می شود زیرا مصرف آب موجب فساد هضم در معده می شود ؛ همچنین بعد از خوردن زردآلود نیز مصرف آب مضر است.

نوشیدن آب بعد از فعالیت جنسی مضر و ممنوع است.

خوردن آب بلافاصله بعد از غذا سبب کاهش حرارت معده و سو هاضمه می شود.

زمان نوشیدن آب

آب را در چه زمانی نباید نوشید

بهترین زمان نوشیدن آب چه زمانی است و چرا ؟

دو لیوان آب در صبح بعد از بیدار شدن ( به فعال کردن اعضای داخلی کمک می کند )

یک لیوان آب 30 دقیقه قبل از غذا ( به هضم غذا کمک می کند )

یک لیوان آب حمام ( به این معنی که از فشار خون بالا اجتناب می کنید )

یک لیوان آب قبل از رفتن به خواب ( به جلوگیری از سکته و حملات قلبی کمک می کند )

می توانید آب را با لیمو ترش مخلوط کنید نوشیدن آب گرم با لیمو ترش می تواند بدن را به آرامی از رختخواب بیرون آورد . متخصصان توصیه می کنند اگر زیر 150 پوند وزن دارید از نصف لیمو استفاده کنید. اگر بیش از 150 پوند وزن داشته باشید ، یک لیمو کامل پیشنهاد می شود. متخصصان به علاقمندان سلامتی توصیه می کنند آن را در دو یا سه جرعه آب به شیوه ای نسبتا سریع بنوشند. بعد از چکاندن آب لیمو، سریع بنوشید تا فواید بیشتری را بدست آورید.

نوشیدن آب

بهترین و مناسب ترین زمان برای نوشیدن آب

فواید آب ترکیب شده با آبلیمو

اول صبح یک لیوان آب با لیمو بنوشید به این دلایل:

کمک به سیستم ایمنی :ویتامین ث ، به ویژه آسکوربیک اسید لیمو برای التیام زخم ها ضروری است. آب لیمو نیز به بیرون آمدن خلط ها هنگام سرماخوردگی و تسکین گلو علاوه بر این ، نوشیدن H20 وقتی که بیمار می شوید بسیار مهم است چون دفاع از بدن برای مبارزه با بیماری وقت دارد. با این حال، باید اطلاع دهم، عصاره لیمو برای جلوگیری از بیماری هایی مثل سرماخوردگی معمولی توسط علم پشتیبانی نمی شود.

بالا بردن انرژی و هوشیاری : عنصر پتاسیم لیمو به مغز و اعصاب کمک می کند تا عملکرد بهتری داشته باشد . هوشیاری را افزایش می دهد. طبق گفته مجله سلامت طبیعی، یافته های دانشمندان اعلام می کنند تنها عطر لیمو می تواند باعث بهبود حالتان شده و میزان استرس را کاهش دهد. آشامیدن آب به درستی به این ناحیه کمک می کند چون مطالعات نشان می دهند خشکی می تواند انرژی را کاهش و باعث می شود احساس تنبلی نکنید.

خشکی بدن : اگر به درستی آب بخورید، احساس گرسنگی نمی کنید. بنابراین، آبدار ماندن برای سلامت کلی بدن ضروری است. نوشیدن یک لیوان آب برای شروع روز خوب است ،

جوان سازی پوست : لیمو حاوی مقدار زیادی ویتامین ث است . علم ثابت کرده است ویتامین ث به تولید کلاژن کمک ، از تشکیل چین و چروک جلوگیری می کند و از بدن، به ویژه پوست، در برابر آسیب رادیکال - آزاد دفاع می کند. اضافه کردن آب به سیستم کمک می کند که مواد غذایی را به سلول ها ببرید.

 

مصرف آب و لیمو

فواید فوق العاده و بی نظیر مصرف آب و لیمو

کمک به کاهش وزن : علاوه بر این ، به تنظیم متابولیسم کمک می کند، این به خاطر محتوای فیبر پکتین است. فیبر خاص باعث می شود شما احساس سیری کنید و در نتیجه به جلوگیری از اشتها کمک و از نیاز به غذا جلوگیری می کند. آب نیز به احساس سیری کمک می کند. با ترکیب کردن مواد طبیعی، لیمو و آب، شما روز را سالم شروع می کنید - و این می تواند در نهایت منجر به عادات غذایی بهتر شود.

کاهش سموم :بنابر گفته دکتر الکساندر ، کبد به طور مثبت به عصاره لیمو ترش بیش از هر منبع غذایی دیگر واکنش می دهد چون تولید آنزیم را افزایش می دهد. این باعث افزایش کارآیی کبد در ترشح صفرا می شود که به هضم و آزاد کردن سموم کمک می کند. عصاره لیمو ویژگی ادرار آوری دارد. آلوئه ورا به کلیه ها کمک می کند تا آب و سموم را با ادرار دفع کند. این به طور بالقوه به افرادی که رنج می برند کمک می کند.

بهبود هضم: سیستم گوارشی شما و کبد، می تواند توسط اسیدیته لیمو تحریک شود. این می تواند به تنظیم حرکات روده و متابولیسم بدن کمک کند. هم چنین به بدن کمک می کند تا مواد مغذی را جذب کند و می تواند به طور بالقوه منجر به کاهش وزن شود.

 

بدترین زمان برای نوشیدن آب + زمان مناسب برای نوشیدن آب

بدترین موقع برای “نوشیدن آب” چه زمانی است؟
:
امتیاز : 2.4 تعداد رای : 806
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
این مطلب مفید بود ؟ 394 412
نظر کاربران
منصور

منصور

درود آیا نوشیدن آب گرم ب صورت ناشتا هم باعث بروض بیماری می شود؟

پاسخ دادن 80 23
دنیا

دنیا

خیر، باعث سلامتی و برای افرادی که دائم دچار یوبوست می شوند بسیار مفید خواهد بود.

پاسخ دادن 39 8
سعید

سعید

۲ساعت قبل وبعد از غذا و ورزش وفعالیت جنسی واستحمام وخواب آب نخوریم.پس کی آب بخوریم؟اصلا آب نخوریم بریم بمیریم بهتره!به نظر من،هر وقت تشنتون شد آب بخورین در حد رفع عطش!

پاسخ دادن 141 17
خل

خل

دکترای این زمونه خودشون که خل شدن هیییچ... مردم رو هم خل میکنن

پاسخ دادن 77 12
هممممم

هممممم

من در مورد زمان بهتر آب خوردن زیاد تحقیق کردم هر کی یه نظری داره هیشگی نميدونه چی میگه، یکی میگه ناشتا بخوری خوبه یکی میگه نه مضرو...آدم رو سردرگم میکنن

پاسخ دادن 77 10
پری

پری

والا بخدا گیجمون کردن.یکی میگه بخور یکی میگه نخور.دیگ نمیدونیم چ کنیم

پاسخ دادن 37 13
افسانه

افسانه

دوست عزیز سلام نوشیذن اب سرد ناشتا نه تنهامفید نیست بلکه بسیار هم ضرر داره اما نوشیدن اب ولرم نزدیک ب گرم بسیار مفید هست،

پاسخ دادن 26 9
طه .ص

طه .ص

بله آب ولرم رو من هم خیلی شنیدم.

پاسخ دادن 3 5
وحید

وحید

آب گرم مایل به داغ بصورت ناشتا بمیزان دو لیوان بسیار عالی و باعث افزایش متابولیسم و نیز لاغری و رفع یبوست خواهد شد.در صورت تمایل به لاغری یک عدد لیموی (((تازه))) به آب اضافه کنید .فراموش نشود در هر حالتی از نوشیدن آب سرد پرهیز فرمایید.

پاسخ دادن 2 2
MR7

MR7

نوشیدن آب سرد (با یخ ) بسیار مضر است شاید هم موجب مرگ می شود !

پاسخ دادن 1 0
مریم

مریم

نوشیدن آب سرد(یخ) واقعا مضر هست و در دراز مدت ضررش رو نشون میده، در مواقع احساس تشنگی باید آب خنک و نه یخ رو جرعه جرعه نوشید و اینکه بین غذا و یا بلافاصله بعد از غذا نباید آب خورد و یک ساعت قبل و بعد از غذا بهتره آب نوشیده بشه، در کل اگه هر کسی به وضعیت خودش بعد از خوردن هر چیزی دقت کنه متوجه میشه چی بهش سازگاره و چی نیست و بر اساس همون چیزهایی که بهش سازگاره زندگی کنه و تعادل رو حفظ کنه

پاسخ دادن 11 4
مهدی سروری

مهدی سروری

طبق تحقیق و تجربه بنده اب باید با دمای محیط خونه باشه نه گرم نه سرد یخچالی اگر هم نمیتونین بین غذا اب خوردن رو ترک کنین اب ولرم متمایل به گرم بخورین من خودم تو ماه رمضون سحر این کار رو کردم هیچ مشکلی هم پیش نیومد

پاسخ دادن 8 3
یاسر

یاسر

دوستان قبل از هروعده غذایی باید بدن خودتونو سیرآب کنید تا هنگام غذاخوردن بدن فرمان آب بهتون نده ینی باید مابین وعده ها آبی که بدن نیاز داره رو بخورید هروقت هم بدن نیازبه آب داشت باید بهش بدین

پاسخ دادن 7 1
۱۲۳

۱۲۳

بله همینطوره ولی گاها تشنگی کاذب اتفاق میفته

پاسخ دادن 2 0
mhr

mhr

سلام این مقاله برای کسانی هست که در حالت ناشتا آب سرد نوش جان میکنن در صورتی که نوشیدن آب ولرم که رو به گرمی هست خیلی هم خوب هست و توصیه شده و تجربه بنده و دوستانی که اینکارو کردن نشون داد که مفید هم هست اتفاقا برای همین توصیه شده که در ماه رمضان افطار رو با نوشیدن آب گرم شروع کنن

پاسخ دادن 10 3
Saeed

Saeed

سلام دوستان سيستم بدني انسانها باهم به نوعي متفاوت هست،من صبح ناشتا به شيوه ي ژاپني هارو پيش گرفتم خيلي نتيچه بخش بوده خيلي هم خوشحالم خداروشكر...اول سيستم بدني خودتون و بشناسيد خيلي راحت نتيجه ميگيريد.بين وبعد غذا نه تنها اب بلكه نوشيدني نخوريد اصلا.

پاسخ دادن 2 2
آشنا

آشنا

سلام بنده هم تجربه کرده ام ناشتا 2 لیوان آب گرم و کمی لیموی تازه مخلوط با آب گرم مفید بوده و هیچ ضرری نداشته

پاسخ دادن 5 2
emadabbasian

emadabbasian

سلام من در شب زیاد تشنه میشوم دلیل چیست؟ در هنگام شب چه نوشیدنی هایی برای بدن مفید است؟

پاسخ دادن 13 0
کوثر

کوثر

سلام.خسته نباشید ...من بعد از خودن خوراکی و غذاهای شیرین بلافاصِه تشنه ام میشه و حتما باید آب بخورم.میخاستم بدونم مربوط به بیماری خاصی هست یا ضرری داره اینکارم؟؟؟

پاسخ دادن 8 3
سحر

سحر

ممنونم ازتون

پاسخ دادن 2 2
فروزان

فروزان

با سلام من پنج روزه روزی 4 لیوان اب گرم ناشتا می خورم و 2 ساعت بعد صبحانه می خورم به نظرم خوبه ولی فعلا زوده نباید قضاوت کنم

پاسخ دادن 7 2
حسین

حسین

سلام تمام دکترها گفتند ناشتا خوردن آب مفیده بخدا سر در گم شدیم که چکار کنیم

پاسخ دادن 3 0
وحید

وحید

عالیه,فقط باید گرم گرم باشه.

پاسخ دادن 0 0
بهروز

بهروز

باید روزی 6 تا 8 لیوان آب خورد...مخصوصا قبل از خواب....قبل و بعد از ورزش...بصورت ناشتا... و در طول روز

پاسخ دادن 1 1
نواب

نواب

درود ب همه دوستان خوردن آب ولرم کمی نبستاگرم صبح ناشتا بسیارمفیده من الان دوماه همین کارمیکنم

پاسخ دادن 1 0
محمدرضا

محمدرضا

سلام یه سوال داشتم خوردن آب بعد از خوردن شیر مشکل ساز میشه

پاسخ دادن 3 2
پاکان

پاکان

سلام.خسته‌نباشید.من دوهفته هست که صبحاقبل ازصبحانه آب میخورم ویهو کلی جوشای صورتم همزمان توصورتم زد.یعنی بعدازدوهفته مصرف آب قبل صبحانه.میخاستم بدونم ربطی به هم دارن.ممنون‌میشم

پاسخ دادن 8 5
م ع

م ع

2 ساعت قبل از خواب و 3 ساعت بعد از ورزش ، همچنین 4 ساعت قبل از استحمام و 1 ساعت بعد از خوردن غذا و با توجه به اینکه 2 ساعت در محل کار و ضمن اینکه 5 ساعت هم به اون اضافه خواهد شد ، جمعاً شما دارای 17 ساعت مچی زیبا هستید.

پاسخ دادن 1 1
ع

ع

خدا رحمت کنه مادربزرگه منو ۲۰ساله پیش بچه بودیم میرفتم خونشون صبح بیدار میشدیم ناشتا اب گرم میخوردیم بعدش صبحانه میخوردیم عادتشون بود من دوست نداشتم

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف