نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت این نشانه ها می گویند شما هم نوموفوبیا دارید
نوموفوبیا ، نوموفوبیا چیست
نوموفوبیا چیست و چه علائمی دارد ؟ ریشه اعتیاد به تلفن همراه چه بخشی از زندگی است ؟ نشانه هی این اختلال رایج دنیا مدرن را بشناسید و اگر در خود آنها را یافتید حتما راه چاره ای بیاندیشید.

نوموفوبیا چیست ؟ آیا شما هم به تلفن همراه اعتیاددارید؟

تکنولوژی های اخیر زندگی را آسان تر کرده است اگرچه استفاده نادرست از آن فایده را تبدیل به مشکل کرده و تقریبا خیلی از افراد به گوشی معتاد شده اندکه این عادت نادرست به نوموفوبیا در آینده تبدیل می شود .شاید واژه نوموفوبیا برایتان چندان آشنا نباشد اما دچارش هستید ! آیا به تلفن همراهتان وابستگی دارید وقتی باطری آن تمام می شود عصبانی می شوید؟
آیا همیشه شارژر تان را با خود حمل می کنید ؟ اگر جوابتان مثبت بود باید بگوییم شما از نوموفوبیا رنج می برید. احتمالا متوجه معنای نوموفوبیا شدید ؛ بله در این بخش از نمناک قصد داریم به این مشکل رایج و فراگیر در دنیای مدرن بپردازیم.
 نوموفوبیا

همه چیز درمورد نوموفوبیا و اعتیاد به تلفن همراه

نشانه ها و علائم نوموفوبیا چیست؟

اگر فکر می کنید و متوجه می شوید که نسبت به قبل بیشتر در معرض آن هستید که باعث تنهایی بیشتر تان می شود گفتگو حقیقی را جایگزین روابط مجازی کنید اما ابتدا بهتر است با دقتبیشتر در خودتان دریابید که به این مشکل دچار هستید یا خیر ؟ چگونه متوجه نوموفوبیا شویم؟
نوموفوبیا فقط در شب معلوم نمی شود و نتیجه استفاده ناسالم مثل زیادنگاه کردن به تلفن در شرایط نامناسب است و در برخی موارد موبایل همراه افراد می شود که کمتر احساس تنهایی کنند مثلا وقتی منتظرفردی هستید شما را وابسته تر می کند و باعث می شود ایمیل تلگرام را چک کنید و اگر کسی پیام داده بود به آن پاسخ دهید.

با وجود این تعریف ها می توانیم پارامترهای تعیین کنیم تا بدانیم نوموفوبیا چیست؟

1- همیشه چک می کنید تا متوجه شوید پیامی دارید یا نه.
2- اگر تلفن همراه تان خاموش شود یا اینترنتان قطع شود ناراحت می شوید و احساس تنهایی میکنید.
3- در مورد افکار یا کارهای که میکنید پست میگذارید.
4- مدام ازتعداد لایکهایی که در فضای مجازی می گیرید آگاهی دارید این باعث می شود بیشتر پست بگذارید.
5- گاهی صدای آمدن پیام را می شنوید در حالی که در واقعیت این پیامی نیامده است.
6- وقتی با دوستتان هستید همیشه موبایل تان در دستتان است.
7- بیشتر اوقات در حال صحبت کردن با گوشی هستید خیلی ارتباط دارید ولی تنها هستید.
 نوموفوبیا
تشخیص نوموفوبیا و وابستگی شدید به فضای مجازی

علت بروز نوموفوبیا چیست؟

1- علت اینکه از ناموفوبیا رنج میبرید این است که فکر می کنید باید همیشه با کسی ارتباط داشته باشید و از تکنولوژی استفاده کنید .امروزه دیگر اهمیتی ندارد که خانواده یا دوستانتان در آن طرف دنیا باشند چون با یک پیام ساده تلفن یا ویدیو چت بدون هیچ مشکلی ارتباط برقرار می کنید اما واقعیت اهمچنان احساس تنهایی میکنید.
2- امروز نیازی نیست که برای پیدا کردن همسرتان به بیرون از خانه بروید به راحتی با تلفن متوجه می شوید کجا حضور دارد.
3- در واقع تلفن جایگزین گفت و گو رو در رو شده است.
4- این طور زندگی کردن از واقعیت فاصله دارد و بیشتر افراد در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی حضور دارند و چیزی که میبینید معمولا واقعیت ندارد بسیاری از زوجین های که عکس های زیادی رابا خوشحالی می گیرند زمانهای سختی را در رابطه می گذرانند.
5- دوستانی که کاری انجام نمی دهند و فقط پستها و نقل قول های مثبت می گذارند از افسردگی شدید رنج می برند چیزهایی که در شبکه های اجتماعی می بینیم چیزهایی است که افراد می خواهند از ما ببینند.
چه چیزی پشت این پست ها است؟
وقتی فردی از ناموفوبیا رنج می برد همیشه زندگی خودش را با آن افرادمقایسه می کند در حالی که آنها به گردش هستند و او نشسته و مدام در تلفن همراه وقت می گذراند آن چیزهایی که در این شبکه ها می بینید عکس های فتوشاپ شده است یا از اینترنت گرفته می شود یا متعلق به سال ها پیش است.افرادی که از ناموفوبیا شدید رنج می برند اگر کنترل نشوند به یک عصبانیت شدید، افسردگی و استرس خواهد رسید.

نوموفوبیا چیست؟ نشانه ها و علائم اعتیاد به گوشی کدامند؟

این نشانه ها می گویند شما هم نوموفوبیا دارید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف