برای نو و بدون لکه ماندن لباس های مردانه باید از روش های صحیح شستشو و نگهداری لباس و ترفندهای خاص برای افزایش طول عمر لباس ها استفاده کنید.

روش های نو ماندن لباس مردانه

همه ما برخی از لباس هایمان را بسیار دوست داریم زیرا یادآور خاطراتی برای ما هستند و یا هدیه ای از یک دوست می باشند . اما برخی مواقع یک اتفاق ممکن است لباس دوست داشتنی ما را خراب کند.

خداحافظی با لباس های موردعلاقه مان که روزهای خوبی را در کنارشان گذرانده ایم برایمان سخت است اما با روش هایی می توان برخی از مشکلاتی که برای لباس ها پیش می آید را حل کرد . در این بخش از دنیای مد نمناک شما را با روش های صحیح نگهداری، ترمیم و شستشوی لباس ها آشنا می کنیم.

نو ماندن لباس

روش صحیح شستن لباس برای نو ماندن آن ها

راهکارهای جالب و پرکاربرد در مورد نو ماندن لباس های مردانه

اگر زیپ شلوارتان گیر می کند

اگر زیپ شلوارتان بالا یا پایین نمی آید ابتدا چک کنید که چیزی بین دندانه های زیپ گیر نکرده باشد. در صورتی که چیزی گیر نکرده بود، با کمی وازلین زیپ را چرب کنید . در صورت نداشتن وازلین از صابون، شمع، واکس و یا روغن زیتون استفاده نمایید.

تغییر شکل یقه پیراهن مردانه

برای اینکه از تغییر شکل یقه پیراهن مردانه جلوگیری کنید از نگه دارنده یقه استفاده کنید. اگر یقه پیراهن مردانه شل شد و تغییر شکل داد ، برای محکم کردن پارچه شما می توانید ازیک اتو و لایی چسب استفاده کنید و با صبر و حوصله آن را بچسبانید.

رویه چرم کفش آسیب دیده است

اگر دارای کفش چرم هستید ، برای مرطوب نگه داشتن رویه کفش از واکس یا وازلین استفاده کنید تا به خورد کفش برود.

نگهداری کفش مردانه

جلوگیری از آسیب به کفش چرم مردانه

درزهای لباس شما باز شده است

برخی از لباس ها سریع از قسمت درز شکافته می شوند بنابرای اگر احتمال می دهید که درزهای لباس شما احتمال باز شدن دارد را با کوک های محکم لباس را بدوزید، اما قبل از دوخت از دستورالعمل مراقبت از لباس اطلاع کامل یابید.

دکمه لباس شما افتاده است

اگر دکمه یدکی لباستان را در هنگام خرید گم کرده اید و اکنون یکی از دکمه های لباس تان بیفتد و گم شود بهترین کار این است از قسمتهایی از لباس که کمتر در دید قرار می گیرد یک دکمه جدا کنید و به قسمت مورد نظر بدوزید.

شما می توانید از سرآستین هایتان یک دکمه جدا کرده و به لباس بدوزید زیرا معمولا سر آستین ها دو دکمه دارند، و یا می توانید دکمه پایین پیراهن که معمولا در شلوار قرار داده می شود را جدا کنید و آن را جایگزین کنید.

برای اینکه دیگر دکمه لباس تان نیافتد می توانید روی نخی که دکمه با آن دوخته شده است ، لایه ای برق ناخن بزنید تا محکم شده و دیگربه راحتی کنده نشود.

دکمه لباس

راه حل افتادن دکمه لباس مردانه

رفع لکه های روی لباس ها برای نو ماندن آن ها

بسیاری از مواقع ریختن غذا و نوشیدنی روی لباس سبب می شود که لباس لک و کثیف شود . برای پاک کردن این لکه ها مهم ترین کار این است که سریع لکه ها تا زمانی که آنها خشک و جذب بافت پارچه نشده اند ، را پاک کنید زیرا اگر لکه خشک شود تمیز کردن آن سخت تر است.

چند راه برای پاک کردن لکه هایی مانند نوشیدنی های رنگی مثل آب آلبالو، انگور و … وجود دارد:

در صورت دسترسی به آب می توانید این لکه ها را با آب گرم اما نه خیلی داغ تمیز نمود و یا برای تمیزی راحت تر آن روی لکه نمک بریزید تا لکه جذب نمک شود.

به لباس شما آدامس چسبیده است:

برای جدا نمودن راحت تر آدامس از روی لباس ، لباس تان را در داخل کیسه گذاشته و چند ساعت درون فریزر قرار دهید تا آدامس یخ زده و از لباس جدا شود. یک راه دیگر برای جدا نمودن راحت تر آدامس از روی لباس این است که لکه آدامس را با آبلیمو یا تافت بپوشانید تا آدامس جمع شود و راحت تر کنده شود. برای جدا کردن آدامس از لباس از جسم تیز استفاده نکنید.

رفع لکه روی لباس

با چسبیدن آدامس به لباس چه کنیم؟

چند راه برای پاک کردن لکه چربی وجود دارد:

برای پاک کردن لکه چربی از لباس روی قسمتی از لباس که لک شده است گچ بکشید و سپس لباس را مانند همیشه توی ماشین لباسشویی بیندازید. برای پاک کردن این لکه ها از مواد شوینده، مایع های پاک کننده و صابون استفاده نمایید اما اگرجنس لباستان ابریشم و یا پنبه است این لباس ها را برای پاک شدن لکه ها به خشک شویی بسپارید.

تمیز کردن لکه دئودورانت از روی لباس:

برای پاک کردن لکه دئودورانت از روی لباس بهتر است از یک کاغذ خشک کن، جوراب زنانه و یا حوله نم دار استفاده نمایید و چند بار روی لکه بکشید تا لکه پاک شود.

لکه دئودورانت

روشی برای پاک کردن لکه دئودورانت از لباس

لکه عرق روی لباس باقی مانده است:

وقتی که لباس را به تن دارید، عملا کاری از دست شما بر نمی آید. اگر رنگ لباس شما سفید است، می توانید قبل از انداختن لباس در ماشین لباس شویی برای پاک کردن لکه های کوچک از سرکه استفاده کنید. وقتی شستشو شما به پایان رسید، لباس را در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود، نور خورشید معجزه می کند!

از بین بردن چروک لباس:

اگر لباستان چروک شده و اتو در دسترستان قرار ندارد ، برای اینکه لباس تان صاف شود لباس خود را در حمام آویران کنید تا بخار موجود در حمام لباس تان را صاف کند اما این روش برای لباس هایی که چروک هستند کاربردی ندارد و بهتر است برای پنهان شدن چروک ها بر روی لباستان یک کت بپوشید.

 

راهکارهای نو و بدون لکه ماندن لباس مردانه + روشی حرفه ای

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
نظرات
وبگردی