نمناک سبک زندگیموفقیت 6 فرد سمی و خطرناک که باید از آنها دوری کنید!
دوری از افراد منفی ، دوری از افراد منفی نگر
وجود افراد منفی در زندگیتان به شما آسیب می رساند برای داشتن یک زندگی بهتر دوری از افراد منفی لازم است و تاثیر مثبتی بر روحیه و زندگی شما می گذارد.

خود را از این 6 نوع افراد منفی دور کنید

گاهی اوقات اطرافیان ما می توانند بدون اینکه حتی درک کنیم و بفهمیم به ما آسیب برسانند، به همین دلیل است که رها کردنشان برایمان سخت خواهد بود به محض این که از مشکل مطلع شدید، سعی کنید از آنها فاصله بگیرید. خیلی راحت میتوانید خودتان را در احاطه افرادی پیدا کنید که مشارکت و رفت و آمد با آنها خوب نیست به همین دلیل همیشه برای خودتان وقت بگذارید و فکر کنید، درباره اینکه آیا افراد خاص زندگیتان، واقعا باید در زندگی شما باشند یا نه.

مطمئنا، مانند بسیاری از افراد، شما توسط افرادی هم احاطه شدید که به شما کمک می کنند تا رشد کنید، افرادی که از شما قدردانی می کنند و تاثیر مثبتی در زندگی شما دارند با این حال، واقعیت اغلب ما را مجبور می کند که با این واقعیت مواجه شویم که افرادی وجود دارند که ما باید از رو در رو شدن با آنها جلوگیری کنیم تا زندگی بهتری داشته باشیم ؛ انواع مختلفی از افراد منفی وجود دارند، که باید از آنها دوری کنید در ادامه این بخش از نمناک به این افراد یا بهتر بگوییم با خصوصیات این افراد و راه های دوری از افراد منفی آشنا خواهید شد.

دوری از افراد منفی

برای داشتن زندگی بهتر از افراد منفی دوری کنید

افرادی با ویژگی های سمی که باید از آنها دوری کنید

1. منتقدان منفی

طبیعی است که انتقادات مثبت و منفی از افراد دریافت کنید با این حال، برخی افراد هستند که باید از آنها دوری کنید، افرادی هستند که همیشه دلیلی برای انتقاد از نحوه عمل شما و آنچه می گویید یا انجام می دهید، دارند. زمانی که کسی در مورد زندگی خود احساس خوبی نداشته باشد، هرگز از آنچه که انجام می دهند راضی نیستند، یا احساس ناراحتی می کنند.

این نوع افراد منفی به طور ناخودآگاه سعی می کنند شما را تا سطح خود پایین بیاورند.این گونه افراد با آسیب رساندن به عزت نفس و اعتماد به نفس شما، به راه خود ادامه می دهند و به اهداف خود می رسند ، این افراد اغلب بی رحمانه هستند و برایشان مهم نیست که اگر به شما آسیب برسانند.

دوری از منتقدان منفی

از منتقدان منفی دوری کنید

2. متقلب ها

طبقه ی دیگر از افرادی که باید از آنها دور بمانید، متقلب ها هستند، اما اغلب شناسایی آنها مشکل است این به این دلیل است که آنها به طرز باور نکردنی در استفاده از انواع ترفندها برای بدست آوردن آنچه می خواهند، ماهر هستند. آنها عموما نمایش بازی می کنند تا نیتشان را نشان ندهند.

به سادگی می توانند احساسات شما را طوری دستکاری کنند ،تا در مورد مسائل احساس گناه و یا سرزنش کنید ؛ آنها اگر بفهمند شما فردی حساس و احساسی هستید، این کارها را خیلی راحت تر انجام می دهند، زیرا شما را ضعیف تر از خود می بینند. این افراد شما را از رسیدن به اهدافتان، با مشغول کردن به خودشان، دور می کنند ؛ باید در اسرع وقت از این نوع افراد دور شوید، یا حداقل فاصله ای ایمن با آنها داشته باشید.

خصوصیات افراد منفی

از افراد موزی و متقلب فاصله بگیرید

3. دروغگوها

دروغ هر روز گفته می شود، اما زمانی که کسی که به شما مدام دروغ می گوید، روشن است که برای شما احترام قائل نیست ، این طبقه از افرادی که باید قبل از آسیب دیدن از آنها دوری کنید، اغلب مشکلاتی را برای تعیین میزان و تاثیر دروغشان روی دیگران دارد در واقع، اکثر آنها حتی متوجه نمی شوند که دروغ می گویند. از دوری کردنتان با آنها اصلا احساس گناه نکنید واگر تحریف واقعیت برای آنها آسان است، پس نباید برایشان تعجب آور باشد که در مشکلات دروغشان درگیر شوند.

دوری از دروغگو

افراد دروغگو در زندگی به شما آسیب می رسانند

4. بدبینان

بدبینی، یک حالت ذهنی است که می تواند موقعیتی را ایجاد کند، چه اتفاق بیافتد و چه اتفاق نیافتد، با تردید و پیش بینی ها دیدی منفی و بدتر از انچه هست را پیش می آورد بدبینان افرادی منفی هستند که باید بیشتر از همه از این افراد دوری کنید ؛ آنها فقط بدی هر چیزی را می بینند.

همیشه این نظر را دارند که باید از اینجا دور شوند و بروند و شما را در بدترین حالت ذهنی قرار می دهد. بدتر از همه، در اکثریت مواقع، این اشخاص بدبین هستند، که باعث ایجاد شرایط وحشتناک در وهله اول می شوند بدون در نظر گرفتن هزاران راه حل که شما به آنها ارائه میدهید، بدبین ها همیشه چیزهای اشتباه خواهند یافت ، داشتن این افراد باعث می شود زندگیتان خسته کننده شود.

بدبینان

تاثیر منفی افراد بدبین در زندگی دیگران 

5. خسیس ها

خسیسی، یکی از بدترین نقص هایی است که انسان می تواند داشته باشد افراد خسیس همیشه بهانه ای برای ندادن دارند. فقط در مورد مالی یا اقتصادی در اینجا صحبت نمی کنیم آنها نمی خواهند به دیگران کمک کنند. خودخواه نیستند، خودخواهی برچسب نادرستی برایشان است اینها افرادی هستند که همیشه به دنبال کمک گرفتن از دیگران هستند تا بتوانند در هر موقعیتی به نفع خود کار کنند. افراد خسیس عاشق بیرون رفتن با شما هستند، اما در موقع پول دادن، همیشه به دنبال راهی برای طفره رفتن از پول دادن هستند.

خسیس ها

از افراد خسیس و خودخواه دوری کنید

6. سخن چین ها

آخرین گروه از افراد منفی که باید از آنها دوری کنید، سخن چین ها هستند ، این واقعیت که آنها دوست دارند در مورد دیگران صحبت کنند، نشان می دهد که در رابطه با آنها نوعی ناامنی وجود دارد این نوع افراد نمیدانند که چگونه می توان گمانه زنی و سوء تفاهم را از هم جدا کنند.

سخن چین ها اگر مراقب نباشند، می توانند به بسیاری از افراد آسیب بزنند وقت گذراندن با کسی که سخن چین است، دید دیگران را نسبت به شما خراب می کند و ممکن است باعث مشکلاتی برایتان و ایجاد دشمنانی شود. وقت نگذراندن با سخن چین ها این اطمینان را به شما می دهد که درباره شما صحبت نخواهند کرد.

غیبت و سخت چینی

ارتباط با سخن چین ها یک رابطه ناامن و غیر قابل اعتماد

مراقب افراد منفی که در مورد شش نوع از آنها صحبت کردیم باشید، انواع مختلف و زیادی از افراد منفی وجود دارند که اگر مراقب نباشید، به شما آسیب خواهند رساند ، ما فقط به این دلیل نگران هستیم که آنها می توانند خسارت زیادی را وارد کنند و شما باید آنها را از زندگی خود بیرون کنید.

اگر به دلایلی که ذکر کردیم این افراد را شناسایی کردید، حالا شانسی دارید که بتوانید برای خودتان و اطرافیانتان کاری انجام دهید. اکنون رفتار خود را تغییر دهید و از پشیمانی افراد خوبی که در آینده به شما ملحق نمی شوند، جلوگیری کنید.

افراد منفی که همین الآن باید از آنها دوری کنید

6 فرد سمی و خطرناک که باید از آنها دوری کنید!
: امتیاز : 4.6 تعداد رای : 37
برگرفته از بخش سبک زندگی/ن/ز.ت
این مطلب مفید بود ؟
34 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف