نمناک سبک زندگیکار و زندگی نکات کلیدی برای موفقیت در زندگی - سری 2
موفقیت در زندگی ، زندگی
کلید موفقیت در زندگی آگاه بودن از زوایای پنهان و آشکار زندگی که در طول روز گاها از آنها چشم پوشی میکنیم. سری دوم این نکات را در نمناک بخوانبد سری 2
بازدید : 5,770 نفر

موفقیت با چند نکته کلیدی

 

لباس بچه ها باید از رنگ های روشن انتخاب شود. این رنگ ها نه تنها حداقل حرارت را جذب می کنند بلکه رنگ هایی مانند آبی، صورتی، سبز، نارنجی و ارغوانی در روحیه شاد بچه ها نیز موثر هستند.


اگر به همسر و دوام زندگی زناشویی خود علاقمند هستید، کم توقع باشید؛ از همسرتان آن قدر انتظار داشته باشید که بتواند به انتظارات پاسخ دهد.


برای زن ها مهم ترین اتفاقی که می تواند بعد از یک دعوا یا دلخوری پیش بیاید، شنیدن عذرخواهی مردشان است. آنها دوست دارند تاسف واقعی شما را ببینند و بعد از این دلخوری ها مورد دلجویی قرار گیرند. غرورتان را کنار بگذارید و اگر اشتباه کرده اید قبل از توضیح دادن دلایلتان از او عذر خواهی کنید


توصیه ای برای خانم های خانه دار شاغل یا دانشجو :برای هر کار مستمر، روزی از هفته را معین کنید تا خاطرتان جمع باشد که در آن روز به آن می‎پردازید؛ مثلا برای رخت شستن و اتوکشی روزهای پنج‎شنبه، برای درس خواندن روزهای جمعه و...


قدردانی یک احساس مثبت قوی است. زوج های خوشبخت تشکر از یکدیگر را متوقف نمی کنند. همزمان بسیار مهم است که بجا از یکدیگر تشکر کنید و گرنه قدردانی شما لُوث می شود. قدردانی می تواند برای یک کار بزرگ یا کوچک باشد، حتی اگر همسر شما یک استکان چای برای شما آورد از او تشکر کنید. رعایت این نکات کوچک همبستگی محکمی میان شما و همسرتان ایجاد می کند.


با شوهرتان تهدیدی صحبت نکنید، بلکه مثبت عمل کنید، مثلا اگر همسرتان شوخی نابجایی کرده نگویید:“این رفتار رو بکنی دیگه هیچ کس روی تو حساب نمیکنه !” جمله درست این است :“عزیزم، پدرم روی تو یه حساب دیگه ای وا می کنه، فکر کنم از دستت در رفت چون پدرم یه کم تعجب کرد.”


اگر شیری درنده در برابرت باشد، بهتر از آن است که سگی خائن پشت سرت باشد..


برای اینکه پلیسه ی دامن در هنگام خشک شدن باز نشود، توصیه می شود کمربند روی پلیسه ها ببندید.


زمان خود را به بهتر کردن خود ، با مطالعه نوشته های دیگران اختصاص دهید…
بنابراین شما به سادگی آنچه را بدست می آورید که دیگران سخت برای آن زحمت کشیده اند…


از محبت کردن دریغ نکنید تا به معجزه این عمل پی ببرید. علایق خانواده همسر، به خصوص مادرش را بشناسید و برای او هدیه ببرید. در شرایط نیاز به آنها کمک کنید. درست کردن یک سوپ ساده برای مادر شوهر مریض احوال، کار ساده‎ای به نظر می‎رسد، ولی نتیجه آن مهم است. این کار را صرفا از روی محبت بکنید که اگر اجباری در میان باشد تاثیر برعکس می‎گذارد.


رابطه ای که در آن به همسر آینده خود به چشم یک الگو یا آموزگار نگاه می کنید:مثل آنکه دانشجویی عاشق استاد خود می شود. این گونه روابط مناسب ازدواج نیستند


بیا با آئین آب و آئینه زندگی کنیم. مثل آب هر چه پلیدی بشوییم. آئینه سان هر چه ندیدیم نگوییم...

زندگی بهتر

 


نتیجه ی زندگی چیزهایی نیست که جمع میکنیم،بلکه قلب هایی است که جذب میکنیم


خیلی اوقات افراد در روابط شان با شریک زندگی شان خیلی بدتر از آشنایان یا حتی غریبه ها رفتار می کنند. آنها خیال می کنند چون همسرشان دوست شان دارد آنها مجوز هر نوع رفتاری را خواهند داشت. این دقیقا خلاف چیزی است که برای زنده نگهداشتن عشق به آن نیاز دارید.


چنان که تشکر سبب محبت است؛ عذرخواهی هم موجب محبت نسبت به همسر می شود. چه بسا با یک معذرت خواهی، کدورت های مختلف زدوده می شود و زندگی شیرین تر از اول می شود


قهوه لایه بردار مناسبی برای پوست است. با مالیدن قهوه مرطوب روی پوست از دست سلول های مرده خلاص شوید. بعد پوست را با آب بشویید.


بعضی وقت‎ها در روابط_زناشویی سکوت بهترین ارتباط است. زمانی که همسرتان مشغول صحبت است به او فرصت دهید تمام حرف‎های دلش را بزند. مدام بین حرف‎هایش نپرید. نگذارید احساس کند شما در مقابلش هستید، بلکه طوری باشید که در کنار شما آرامش بگیرد و به شما تکیه کند


به خودتان قول بدهید ، هیچوقت به امید تغییر دادن کسی
با او وارد زندگی مشترک نشوید


چطوری با بچه 18 ماهه بازی کنیم که هوش او بالا برود
-نقاشی بکشد
-شعر بخوانید:برای فرزندتان شعر بخوانید و شعرهای مختلف را به او یاد بدهید
-شکلک بازی:کارهایی کنید که توجه اش به شما جلب شود
-حباب:اگر فرزندتان تا به حال حباب ندیده است، وقتش رسیده که او را با حباب آشنا کنید


خونه تکونی :
برای مرتب کردن قسمت‎های مختلفی مثل کمدها، کشوها و کابینت‎های آشپزخانه برنامه جداگانه‎ای در نظر بگیرید. اگر بخواهید همزمان با هم به مرتب کردن قسمت‎های مختلف خانه بپردازید، با آشفتگی خانه مواجه خواهید شد.
از یک جا شروع کنید و تا آنجا را کامل مرتب نکرده‎اید به سراغ قسمت بعدی نروید


در غیاب همسرتان نیز از او تعریف کنید. وقتی از مادرش بشنود درباره او چه گفته اید تاثیر بیشتری می گذارد


اگر می توانید ادویه ها را به شکل اصلی آن ها نگه دارید و در زمان مصرف آسیاب کنید. به این ترتیب، بیشتر، طعم و عطرشان را حفظ می کنند.


شاید پیش از ازدواج ، هرزمانی که می خواستید با دوستان خود به گردش و تفریح می رفتید اما اکنون اولویت اول شما همسرتان است پس چگونگی ارتباط با دوستان دوران مجردی خود را مدیریت کنید . این به معنای قطع ارتباط با دوستان نیست بلکه شما باید بپذیرید که اکنون نزدیک ترین دوست شما ، همسرتان است !


خوشبختی یعنی واسه "مهم" های زندگیتون "مهم" باشید. همین و بس....


به همسر خود محبت روزانه را فراموش نکنید او را سیراب کنید تا تشنه نباشد و این را بدانید این بی محبتی است که دردسر می افریند نه محبت

نکات کلیدی برای موفقیت در زندگی - سری 2

نکات کلیدی برای موفقیت در زندگی - سری 2
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 36
این مطلب مفید بود ؟ 34 2
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف