نمناک سبک زندگیکار و زندگی نکات کلیدی برای موفقیت در زندگی - سری 9
موفقیت در زندگی ، زندگی
کلید موفقیت در زندگی آگاه بودن از زوایای پنهان و آشکار زندگی که در طول روز گاها از آنها چشم پوشی میکنیم. سری نهم این نکات را در نمناک بخوانبد
بازدید : 4,266 نفر

توصیه هایی برای موفقیت در زندگی

باور کنید یا نه، با روغن زیتون می توانید خیلی سریع و راحت رنگ را از روی پوست خود پاک کنید. هنگامی که در خانه میزی یا دیواری را نقاشی می کنید، ممکن است رنگ روی دست یا پای شما ریخته شود. برای اینکه راحت آن را از بین ببرید، روغن زیتون را روی قسمت رنگی شده پوست بمالید و چند دقیقه بگذارید بماند و سپس با آب و صابون بشویید.


اگر پنجره منزل شما (از نوع لولا دار) سفت شده و باز نمی شود، هیچگاه مستقیماً به چهارچوب پنجره ضربه نزنید، بلکه یک قطعه تخته صاف روی قابی که لولا دارد بگذارید، با یک چکش روی این قطعه ضربه بزنید تا پنجره آزاد شود. این کار از آسیب دیدن رنگ پنجره جلوگیری خواهد کرد.


باید ببینید عاقبت هر رفتاری چیست و نهایتا رابطه شما را چگونه می کند؟ لجبازی جز پیچیده کردن مشکل کاری برای شما انجام نمی دهد!


برخورد صحیح با همسر نخستین و مهم ترین گام به سوی برخورد صحیح با خانواده اوست. سعی کنید پیوند میان او و خانواده اش را درک کنید و از او بخواهید در این پیوند پایدار باشد. یادتان باشد خانواده همسرتان برای او مانند خانواده شما برای خودتان است


برخی روانشناسان توصیه می کنند. زمان می تواند بهترین دوست و دشمن شما باشد در صورتی که شما هم مادر هستید و هم یک زن شاغل بهتر است از زمان بیشترین بهره را ببرید. به عنوان مثال می تواند در روز جمعه چندین مدل غذا بپزید و سپس آنها را فریزر کنید تا در طول هفته مجبور نباشید آشپزی کنید و از همان غذا استفاده کنید.


ادب، فقط احترام گذاشتن به غریبه ها و مردم کوچه و بازار نیست،
مؤدب کسی است که به آدمهای تکراری دور و برش، لبخند بزنه و احترام بذاره!


نکات جالب و مهم برای رفتار با همسر:
خانم محترم !

-سختی کار شوهرت را درک کن!
-او را در مردم داری کمک کن!
-وقتی وارد خونه می شه , به پیشوازش برو ! دستشو بگیر ! بِزار روی صورتت!
-هیچ وقت بهش نگو :تو بی عرضه ای!


نکات جالب و مهم برای رفتار با همسر:
خانم محترم !

-هیچگاه بدون آرایش مقابل -شوهرت نشین !
-دهانت را مسواک وخوشبو کن!
-بدنت هیچ وقت بوی عرق نده !
-لباست بوی غذا ندهد !
-موقع آشپزی از پیش بند استفاده کن !
-قبل از شوهرت چشم بر هم نگذار و پیش از و بیدار شو !
-موی تو یکی از دو زیبایی توست ، ازش مراقبت کن!


شاد بودن تنها انتقامی است که میتوان از دنیا گرفت
پس همیشه شاد باش


یک بچه همواره می تواند سه چیز به یک آدم بزرگ بیاموزد :1- شاد بودن بدون دلیل 2- دائم به کاری مشغول بودن 3- تقاضا کردن آنچه با تمام وجود می خواهد.


به جای این پا و آن پا کردن و خوردن مدام حرف هایتان، خودتان باشید و در کمال آرامش و با مقدمه ای شیرین باب سخن را بگشائید! با ساده ترین ها، مکالمه را شروع کنید
مثلا، بگوئید:” چه خبر؟”، ” امروز چطور بود؟” ،”ناهار خوشمزه بود!” و…
همین سوال های ساده باعث می شود فرزند شما کم کم شروع به حرف زدن کند و خیلی از مسائل خود را با شما در میان بگذارد


مبارزه با احساسات منفی کار آسانی نیست. مخصوصا هنگام خوب و استراحت بیشتر به ذهن انسان هجوم می آورند. وقتی می خواهید بخوابید سعی کنید اگر مساله ای وجود دارد، آن را حل و فصل کنید و اگر ناراحتی ای هست، از دل یکدیگر درآورید.


حتی اگر یک سوپرمن نباشید باید بتوانید به همسرتان اطمینان دهید که همه چیز تحت کنترل است و تا زمانی که در کنارش هستید نمی گذارید زندگی تان را چیزی تهدید کند. گرچه شما با رفتارهای تان باید این اطمینان را در او ایجاد کنید اما در لحظاتی که او از ته دل غمگین است و احساس اضطراب می کند با جمله "همه چیز را درست می کنم" به او آرامش دهید


روشهای مودبانه برای «نه» گفتن !

*بااینکه کلمه «نه» به تنهایی خیلی خشن است اما اضافه کردن یک «ممنونم»، آن را بسیار دلپذیرتر میکند. وقتی از شما میخواهند کاری را انجام دهید که نمیخواهید، از طرف مقابل برای اینکه به فکر شما بوده تشکر کنید.


هیچ چیز اسرارآمیزی در رسیدن به مقام یک پدر/مادر خوب وجود ندارد. والدین خوب کسانی هستند که در زندگی فرزندان خود حضور دارند و عشق بی قید و شرط خود را به آنان عرضه می کنند. آنها را درک می کنند و در مشکلات یاریشان می کنند


نکته مهم این است که اگر شما تمام وقت‎تان را با فرزندتان سپری کنید، همسرتان نسبت به شما و زندگی مشترک‎تان دلسرد خواهد شد، پس شما باید به او نشان دهید که مانند قبل برایتان مهم و با ارزش است.


خانواده زمانی موفق خواهد بود که در آن هماهنگی وجود داشته باشد و همه اعضا در یک محفل انس با کمال صمیمیت و شادی زندگی کنند . چون وجود هر نوع مشکل و ناهماهنگی حتی از سوی یک عضو، کل خانواده را دچار ناراحتی می نماید؛ بنابراین از هر نوع رفتاری نظیر طعنه زدن، تحقیر، مقایسه کردن و... پرهیز کنید.


بعضی از جمله هایی که در مواجهه با کودکان از آنها استفاده می کنید، همان هایی هستند که خودتان هم در کودکی آنها را بارها شنیده اید و اتفاقا همیشه هم ناراحت و آزرده شده اید، بعضی چیزها را هیچ وقت به فرزند دلبند تان نگویید.
-می ذارمت و می رم!
-چرا نمی تونی شبیه... باشی؟!
-تو واسه من مهم نیستی
-نمی فهمی چی می گم؟
-بگو ببخشید...!

اس ام اس زندگی بهتر

نکات زیبای زندگی بهتر


زن وشوهر باید راز هم را حفظ کنند!
زن نباید راز شوهرش را پیش کسی باز گوید.
مرد هم مثلا نرود پیش رفقایش در باشگاه یا مثلا فلان مهمانی و....
راز همسرش را باز گو کند.
حواستان جمع باشد!
اسرار هم را محکم نگاه دارید تا زندگی ان شاءالله شیرین و مستحکم شود.


زمانی که فرزندتان می خواهد مطلبی را با شما در میان بگذارد، تلویزیون را خاموش کنید و مجله ای را که در دست دارید روی میز قرار دهید و تمام حواس خود را متوجه او کنید.


وقت گذراندن با همسر خود، تأثیر شگرفی بر پویایی و شادابی رابطه دارد.
گاهی مرخصی بگیرید، اگر بچه دارید از دیگران بخواهید از او مراقبت کند و زمانی را اختصاص دهید تنها به خودتان دو نفر


به همسرتان احترام بگذارید و هرگز او را تحقیر نکنید زیرا او قرار است سالیان طولانی همراه و دوست شما باشد و اگر احساس امنیت و قدرت نکند اگر همواره از طرف شما مورد توهین و تحقیر قرار گیرد روزی شما را تنها خواهد گذاشت و فرصتی برای جبران نخواهید داشت .


چند نکته آسان :
وقتی خوشحال هستید قول ندهید
وقتی عصبانی هستید جواب.ندهید
وقتی ناراحت هستید تصمیم نگیرید


هر کاری که در زندگی انجام می دهید برای حفظ یا افزایش عزت نفس است.
شما در کنار کسی احساس خوشبختی می کنید که باعث می شود احساس کنید فردی ارزشمند و مهم هستید.
هر چه بیشتر سعی کنید که عزت نفس را در دیگران افزایش دهید، خودتان را نیز بیشتر دوست خواهید داشت و برای خودتان احترام بیشتری قائل خواهید شد.


نکات جالب و مهم برای رفتار با همسر:
خانم محترم !
-پناهگاه شوهرت باش تا فقط به تو پناهنده بشه !
- زیبایی با سادگی و بی آلایشی برای تو آرامش بخش تر خواهد بود !
-هوس بازی نکن ولی زیبا دوست باش!
-اگر آشپزی را خوب نمی دونی حتما یاد بگیر!
-قبل از رانندگی سازندگی را بیاموز!

نکات کلیدی برای موفقیت در زندگی - سری 9

نکات کلیدی برای موفقیت در زندگی - سری 9
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 29
منبع : نمناک - /م
این مطلب مفید بود ؟ 28 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف