استرس

نکات کلیدی برای فرار از استرس

کد مطلب : 1592زمان مطالعه : 2 دقیقه
واضح است رهایی از این انواع استرس برای افراد پرمشغله مهم است. راهکارهای زیر باعث می شود انرژی بیشتری را احساس کرده و با موفقیت سطح استرس را کاهش دهید.

با این روش ها به جنگ استرس بروید

اگر فکر می کنید کار زیادی دارید باید بدانید استرس کارایی را کاهش می دهد. استرس های مزمن ممکن است کارمندان را در محل کار دچار خستگی و ضعف و بی حالی کند.
واضح است رهایی از این انواع استرس برای افراد پرمشغله مهم است. راهکارهای زیر باعث می شود انرژی بیشتری را احساس کرده و با موفقیت سطح استرس را کاهش دهید.

کاهش مصرف کافئین
خیلی از افراد در زمان هایی که احساس می کنند تحت فشار کاری زیادی قرار دارند، اقدام به نوشیدن یک فنجان قهوه، چای یا نوشابه می کنند با این تصور که سطح انرژی شان را بالا ببرند، ولی این شیوه نادرست است؛ زیرا کافئین موجود در قهوه و برخی نوشابه ها واکنش های استرس زا را در بدن تشدید می کند. بنابراین لازم است راه های دیگری را برای کسب انرژی امتحان کنید.

مسکن

تاثیر مسکن ها بر کاهش استرس


مسکن های ضداسترس
اگر احساس می کنید زیر سلطه یک برنامه پر مشغله روزانه قرار گرفته اید از استراتژی تسکین استرس و تمرینات تنفسی استفاده کنید. تنفس عمیق واکنش هایی را که در بدن منجر به بروز استرس می شود، خاموش می کند.

خواب کافی
هنگامی که برنامه روزانه تان خیلی شلوغ است نخستین چیزی که سراغ تان می آید خواب است. خواب فرد را بی حال و خسته می کند. درواقع بهتر است در طول شب یک خواب کافی و راحت داشته باشید.

ورزش

نقش ورزش در کاهش استرس


ورزش های سریع
اگر احساس بی حالی و خستگی می کنید یک تمرین ورزشی کوچک انرژی بخش خواهد بود. برخلاف برخی مردم که تصور می کنند انجام حرکات ورزشی نیازمند زمان است و باید حتماً در باشگاه های ورزشی انجام شود تنها چند حرکت ساده نرمشی، استرس را دور می کند.

تغییر نگرش

استرس کارایی افراد را هنگام انجام کارها کاهش می دهد. بنابراین لازم است یاد بگیرید که به استرس به عنوان یک چالش نگاه کنید نه به عنوان یک عامل تهدیدکننده. این مسأله می تواند به شما انرژی بیشتری برای مقابله با چالش بدهد.

روش های طلایی
اگر زمان کافی برای مدیریت استرس ندارید، برخی از نابودکننده های استرس را که به زمان اندکی نیاز دارند، امتحان کنید. مصرف ویتامین ها و گوش دادن به موسیقی یک راه حل شگفت انگیز برای تسکین استرس است.

نه گفتن

مهارت نه گفتن را بیاموزید


نه گفتن
افراد دلایل مختلفی برای روزهای شلوغ خود دارند، اما بسیاری از مردم هنگام انجام کارها نمی توانند به خواسته های دیگران نه بگویند. لازم است با یک برنامه ریزی بهتر به خواسته های دیگران که زمان زیادی را می گیرد، نه بگویید. یکی از شایع ترین نگرانی ها و شکایات مردم به ویژه کارفرمایان این است که به اندازه کافی زمان برای انجام کارها ندارند. مدیریت زمان و مدیریت استرس دوموضوعی است که در کنار یکدیگر مورد بحث قرار می گیرند

نکات کلیدی برای فرار از استرس

4.624
این مطلب مفید بود ؟222
برگرفته از salamatnews.com
برچسب :
وبگردی