نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها رعایت این نکته بعد از اهدای خون الزامی است
اهدای خون ، بعد از اهدای خون
یک متخصص خون و سرطان گفت: پس از اهدای خون به مدت 10 الی 15 دقیقه بر روی تخت دراز بکشید و استراحت کنید.

این نکته را بعد از اهدای خون رعایت کنید

همه می دانند که اهدای خون برای نیازمندان به خون، بسیار اهمیت دارد اما پژوهش های فزآینده دانشمندان نشان داده است که این سودمندی می تواند دوطرفه باشد.

یافته ها نشان داده که اهدای خون، خطر حملات قلبی و حتی سرطان را کاهش می دهد. این امر حتی باعث سوزاندن 650 کالری برای هر پاینت خون اهدایی می شود. تصور می شود که این مزایا از کاهش سطح آهن خون ناشی می شود. آهن بر میزان غلظت و چسبندگی بافت خون تاثیر می گذارد و سطوح بالای آهن می تواند باعث غلیظ تر شدن خون شود.

اهدای خون حدوداً فقط یک ساعت از وقت برنامه پرمشغله زندگی شما را می گیرد و درعوض جان یک انسان را نجات می دهد. اهدای خون نه فقط برای کسی که که سلولهای خونی را دریافت می کند، بلکه برای سلامت اهدا کننده نیز فواید بسیار دارد.

گرچه آشکارترین فایده اهدای خون، احساس فوق العاده ناشی از بخشیدن چیزی به کسی که به شدت به آن نیاز دارد است اما فواید آن بر سلامتی اهداکننده فراتر از اینهاست.

یک متخصص خون و سرطان گفت :حدود 7 الی 8 درصد وزن بدن را خون تشکیل می دهد که در هر زمان اهدای خون ، 65 درصد از کالری های موجود در بدن می سوزند که این عامل باعث کم وزنی در افراد می شود.
اهدای خون

اهدای خون اهدای زندگیست

این متخصص خون و سرطان با بیان اینکه بعضی افراد به خون نیاز دارند، اظهار داشت:در ایران بعضی بیماران همچون تالاسمی ، حوادث رانندگی ، کودکان مبتلا به زردی به دلیل ادامه حیات ، به خون سایر انسان ها نیاز دارند.
وی با بیان اینکه اهدا کنندگان نیاز به استراحت دارند، ابراز داشت:بعد از اهدای خون احساس سردرد و سرگیجه می کنید به همین دلیل به مدت 10 الی 15 دقیقه ، برای برطرفی این احساسات بر روی تخت دراز بکشید و پاهای خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهید.
وی با بیان اینکه اهدای خون به سلامت بدن افراد کمک می کند، ابراز داشت:اهدای خون به صورت مکرر باعث افزایش ایمنی بدن و کاهش بیماری هایی همچون قلبی ، مغزی و عروقی در افراد می شود.

این متخصص در پایان ابراز داشت:هنگام مراجعه جهت اهدای خون به فاصله زمانی توجه کنید به طوریکه مردان 4 بار و زنان 3 بیار در سال می توانند خون اهدا کنند.

رعایت این نکته بعد از اهدای خون الزامی است

رعایت این نکته بعد از اهدای خون الزامی است
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف