نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد نکاتی ارزنده در نگهداری از شیر مادر
شیر مادر ، شیر فریز شده
مادران شاغل گاهی لازم می شود شیر خود را بدوشند و به وسیله فنجان، قاشق، قطره چکان، سرنگ و یا حتی لوله معده به کودک بخوراند اصول و نگهداری شیر مادر را در این مطلب بخوانید.

شیرمادر تا چه مدت در یخچال و فریزر قابل نگهداری است

نوزاد از شیر تازه مادر استفاده می کند تا علاوه بر بهره مندی از مواهب تغذیه با شیر مادر، رابطه عاطفی نیز برقرار کند. اما گاهی مادر برای چند ساعتی از طفل خود دور می ماند. در این شرایط وی می تواند شیر خود را بدوشد و آن را درون شیشه شیر نوزاد یا درون کیسه ای تمیز قرار دهد و در آن را ببندد و آن را داخل فریزر بگذارد .
اگر می خواهید به مدت طولانی از شیر فریز شده برای تغذیه نوزادتان استفاده کنید، دقت داشته باشید آن را در انتهای فریزر قرار دهید تا احتمال فاسد شدن آن کمتر شود .
اگر می خواهید شیر فریز شده را با خود حمل یا در طول مسافرت از آن استفاده کنید، باید پس از خروج شیر مادر از فریزر آن را کاملا درون کیسه یخ قرار دهید. با این روش می توان شیر مادر را حدود 12 ساعت نگهداری کرد.

شیر مادر

نگهداری از شیر مادر

حتما قبل از قرار دادن شیر مادر در فریزر، تاریخ آن روز را روی برچسبی بنویسید و بر کیسه بزنید.
به محض دوشیدن ، آن را داخل فریزر قرار دهید تا آسیبی به شیر مادر وارد نشود.
پس از خارج کردن شیر مادر از فریزر، آن را قبل از استفاده از طریق آب داغ گرم کنید تا به درجه حرارت بدن مادر برسد. هرگز برای گرم کردن شیر فریز شده از مایکروویو استفاده نکنید.
اگر می خواهید تنها برای یک روز از شیر مادر استفاده کنید، می توانید آن را در یخچال قراردهید.

نکاتی ارزنده در نگهداری از شیر مادر

نکاتی ارزنده در نگهداری از شیر مادر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از خراسان -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف