نمناک سبک زندگیخانه داری روش نگهداری تازه سبزی خوردن به مدت یک هفته
سبزی خوردن ، تازه نگه داشتن سبزی
سبزی خوردن های خوش مزه و اشتها آوری که پای ثابت سفره ی بسیاری از خانواده های ایرانی است، هر کدام ویژگی های تغذیه ای و درمانی خاص دارد ومصرف آنها بسیار مفید است

چگونه میتوانیم سبزی خوردن رایک هفته تازه نگه داریم

همیشه وقتی سیزی خوردن میخریم چند روز پس از خرید، سبزی ها پلاسیده می شود وباید دور ریخته شود حالا می خواهیم بدانیم آیا می توان سبزی را بیشتر از یک هفته نگه داشت؟

در این مطلب نگاهی می اندازیم به روش نگه داشتن سبزی خوردن به مدت طولانی تر

 

استفاده از دستمال های آشپزخانه و کیسه پلاستیک برای تازه نگه داشتن سبزیجات
این روش شاید یکی از رایج ترین روش های نگهداری کاهو است که شامل شستن و خشک کردن برگ ها، سپس قرار دادن آن ها روی کاغذ و بعد پیچیدن آنها در کاغذ با کمترین هوا و سپس قرار دادن آن در کشوی یخچال است. در این روش، کاغذ رطوبت اضافی سبزی ها را جذب می کند و مانع لزج شدن آن ها می شود. کیسه فریزر نیز مانع گردش پیدا کردن هوای اضافه می شود در نتیجه روند پلاسیدگی را کند می کند و تا 5 روز سبزی سالم می ماند پس از 7 روز، برخی از برگ ها پلاسیده می شود اما قابل خوردن است.


روش نگه داری سبزی خوردن

جعبه و دستمال کاغذی برای تازه نگه داشتن سبزیجات
در این روش، یک ظرف پلاستیکی با کاغذ پوشیده می شود. سبزیها را در آن قرار می دهند و سپس با لایه ای از کاغذ پوشیده می شود. ظرف را نیز می بندیم جعبه از آسیب رسیدن به سبزی ها پیشگیری می کند. در این روش تا 5 روز سبزی ها سالم و تازه می ماند، پس از 7 روز برخی برگ ها پلاسیده می شود اما قابل خوردن خواهد بود و پس از 10 روز غیر قابل خوردن.

یک کیسه پلاستیکی و هوا برای تازه نگه داشتن سبزیجات
در این روش سبزیها، در یک کیسه قرار می گیرد کمی در آن هوا دمیده می شود، سپس کیسه از بالا پیچیده و با یک باند لاستیکی بسته می شود. هوای کافی باعث تازه ماندن سبزی می شود. در این روش نیز سبزی ها تا 7 روز خوب و سالم می ماند. پس از این سه روش کدام را باید انتخاب کرد؟ برای ترد ماندن و ماندگاری طولانی مدت روش 2 مناسب تر است و در صورتی که قصد ندارید سبزی ها را برای بیش از یک هفته نگه دارید می توانید از دو روش دیگر استفاده کنید.

روش نگهداری تازه سبزی خوردن به مدت یک هفته

روش نگهداری تازه سبزی خوردن به مدت یک هفته
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 80
برگرفته از خوراسان نیوز-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 67 13
نظر کاربران
پژمان

پژمان

پر روش دوم دقیقا متوجه نشدم که کاغذ دور ظرف پلاستیکی پیچیده میشه یا دور سیزیجات؟ من به تازگی مغازه باز کردم و نیازمند همچین اطلاعاتی هستم، با تشکر

پاسخ دادن 7 5
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف