نمناک سبک زندگیخانه داری روش نگهداری صحیح پیاز در فریزر
نگهداری پیاز ، روش نگهداری پیاز
برای نگهداری از پیاز روشهای مختلفی مانند خشک کردن و سرخ کردن وجود دارد که می تواند ارزش غذایی آن را تا حدودی کم کند.اما روشی مانند منجمد کردن می تواند طعم و کیفیت خود را نگه دارد.

نگهداری پیاز با روش انجماد

اگر پیاز بیش از مصرف روزانه خود را خریده اید و یا قصد مسافرت داشته و نمی دانید با پیازهای موجود چه کار کنید، می توانید از روش فریز کردن برای نگهداری آن استفاده کنید. 

پیاز را می توان برای استفاده های بعدی در فریزر منجمد کرد، اما اگر از آنها تنها برای پخت و پز استفاده می کنید، مقداری از بافت خود را از دست می دهند و کمی له می شوند. (اگر پیاز خام نیاز دارید؛ تازه ی آن را استفاده کنید.) باید بدانید که با گذشت زمان طعم پیاز از بین می رود، ولی اگر مدت زمان زیادی از فریز کردن آنها نگذشته باشد، طعم خود را حفظ می کنند. با این حال اگر پیاز را بیش از مقداری که برای غذایتان نیاز دارید خرد کرده اید، و می دانید که به این زودی ها آن را استفاده نخواهید کرد، فریز کردن مقدار باقی مانده، راه خوبی برای ذخیره کردن آن است. 

پیاز هایی که برای فریز کردن مناسب هستند را انتخاب کنید. پیاز هایی انتخاب کنید که تازه باشند و لکه و کپک نداشته باشند.
زپوست بیرونی پیاز را بکنید.
پیاز را خرد کنید. نیازی به پختن پیاز قبل از منجمد کردن آن نیست.

نگهداری از پیاز در فریزر
 

نحوه فریز کردن پیاز 

پیاز های خرد شده را در یک کیسه زیپ لاک پر کنید.مقداری از بالای کیسه را خالی بگذارید تا جا برای افزایش حجم در حین انجماد داشته باشد. اگر از یک کیسه زیپ لاک استفاده می کنید، قبل از بستن، به آرامی آن را فشار دهید تا هوای اضافی آن خارج شود. تا جایی که می توانید بسته بندی را صاف کنید. این کار به بالا بردن سرعت انجماد و تکه کردن مقدار کوچکی از آن – وقتی می خواهید از پیاز ها در غذایتان استفاده کنید- کمک می کند. پیاز ها را به سمت انتهای کیسه فشار دهید تا تخت شوند. به جای استفاده از یک کیسه، از کیسه های بیشتری استفاده کنید.
روی کیسه برچسبی بچسبانید و روی آن تاریخ بزنید.

نگهداری از پیاز در فریزر 

نگهداری صحیح پیاز در فریزر

کیسه یا کیسه ها را روی یک سینی فلزی قرار دهید. باز هم پیاز ها را کمی فشار دهید تا صاف شوند و مطمئن شوید به طور مساوی یخ می زنند و تا جایی که ممکن است تخت هستند. سپس آنها را داخل فریزر قرار دهید و بگذارید یخ بزنند.
پیاز ها را روی هم بچینید. وقتی پیاز ها در کیسه ها خشک شدند، می توان آنها را منظم تر روی هم چید و به این ترتیب فضای کمتری را در فریزر اشغال می کنند.
 
نگهداری از پیاز در فریزر
 
منجمد کردن پیازبرای استفاده، به مقدار مورد نیاز از پیاز ها را جدا کرده و به غذایتان اضافه کنید. پیاز منجمد را می توان به سوپ ها، خورش ها، سس ها، گوشت چرخ کرده و … اضافه کرد.
 
نگهداری از پیاز در فریزر
 
پیاز منجمد را می توان 3 تا 6 ماه نگه داشت. اما بهتر است ظرف 6 هفته مصرف شود، چرا که بعد از این مدت طعم خود را از دست می دهد و تا 6 ماه به طور کامل طعم خود را از دست داده است. در طول 6 هفته هم پیاز می تواند عطر و طعم قوی خود را به دیگر مواد غذایی موجود در فریزر بدهد. بنابراین آنها را نزدیک یا روی مواد غذایی دیگر قرار ندهید.

روش نگهداری صحیح پیاز در فریزر

روش نگهداری صحیح پیاز در فریزر
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 29
برگرفته از چگونه-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 25 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف