نمناک اخبارگوناگون آشنایی با نیروی ویژه در کشورهای مختلف جهان + تصاویر
نیروی ویژه ، برترین نیروهای ویژه جهان
نیروی ویژه آموزش دیده ترین و توانمند ترین نیروهای نظامی یک کشور هستند. هر کشوری توانمندی های نیروهای ویژه خودرا به رخ دیگر کشورها می کشد.
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395

نیروی ویژه در جهان

 این سرباز ها به نبرد هایی می روند که هیچ نیرویی توان رفتن به این ماموریت ها را ندارند. این سربازهای ویژه اهدافی را از بین می برند که دیگر نیروها نمی توانند از بین ببرند و ماموریت هایی را به سرانجام می رسانند که دیگر نیروها نمی توانند به سرانجام برسانند.

نیروهای ویژه آموزش دیده ترین و توانمند ترین نیروهای نظامی یک کشور هستند. هر کشوری توانمندی های نیروهای ویژه خودرا به رخ دیگر کشورها می کشد. این نیروها تمرینات به شدت سختی را از سر می گذرانند که فقط برای این طراحی شده که جان سخت ترین و بهترین ها در آنها دوام بیاورند.

 این فهرست ترتیب خاصی ندارد و فقط به معرفی نیروهای ویژه برخی کشورها پرداخته است

 نیروی ویژه ی پاکستان (SSG) :

در خود پاکستان این نیروها را به خاطر سربند خاص خود با نام لک لک های سیاه می شناسند. آنها روزانه تمرینات سختی را از سر می گذرانند که شامل رژه 60 کیلومتری در 12 ساعت و طی کردن 9 کیلومتر با تمام تجهیزات در 50 دقیقه می باشد.

در اکتبر 2009 لک لک های سیاه با یورش بردن به یک ساختمان دولتی که توسط اعضای القاعده تسخیر شده بود 39 نفر گروگان را نجات دادند.

نیروی ویژه

نیروی ویژه پاکستان 

 

نیروی ویژه ی اسپانیا :

این نیروهای ویژه که از سال 1952 با متد نیروهای ویژه ی انگلستان یعنی SASها تعلیم می بینند یکی از بزرگترین نیرو های ویژه دوزیست دنیا هستند (یعنی هم در دریا و هم در خشکی عملیات انجام می دهند). ورود به این نیروها چنان سخت است که میانگین قبول نشدن آزمون ورودی آن 70 ال 80 درصد اعلام شده است.

نیروهای وِِیژه دنیا

 

نیروها آلفای روسیه :

این گروه که در سال 1974 تحت نظارت کا.گ.ب برای عملیات های ضد تروریستی تشکیل شد یکی از بهترین و تعلیم داده شده ترین نیروهای ویژه در دنیاست. البته این گروه در سال 2002 به علت اینکه باعث کشته شدن 129 نفر از گروگان های گروگانگیری معروف تئاتر مسکو شد زیر انتقاد های شدید قرار گرفت و اعتبار خود را خدشه دار کرد.

نیروهای ویژه

نیروهای ویژه روسیه

 نیروهای ضد تروریسم فرانسه (GIGN) :

تعداد خیلی کمی از نیروهای ضد تروریسم در جهان هستند که توانایی رقابت با این گروه را داشته باشند. این گروه که پخش عکس اعضای آن در فرانسه جرم محسوب می شود از سال 1973 که سال تاسیس آن می باشد تا به الان 600 نفر را از چنگ تروریست ها زنده نجات داده اند. یکی از عجیب ترین ماموریت های این گروه به سال 1979 بر می گردد که در مسجد جامع شهر مکه گروگانگیری می شود و سه نفر از بهترین های این گروه قبل از شروع عملیات به اسلام روی می آورند تا بتوانند وارد مکه شوند.

نیروی ویژه

نیروهای ویژه ضد تروریسم فرانسه 

نیروی ویژه ی هوایی بریتانیا (SAS) :

این گروه ویژه که در اوایل جنگ جهانی دوم برای عملیات های خاص به وجود آمد یکی از بهترین نیروهای ویژه جهان محسوب می شود. شعار این گروه این است که "چه کسی جرات دارد برنده شود".

نیروهای ویژه دنیا

نیروی ویژه هوایی بریتانیا

 نیروی ویژه ی قایقی بریتانیا :

این گروه که معادل گروه یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده ی آمریکا محسوب می شود پوشش دهنده ی فعالیت های SAS ها محسوب می شود. پروسه ی انتخابی این گروه شامل تمرینات استقامتی طاقت فرسا، تمرینات نظامی در جنگل های بارانی و هچنین سنجش میزان تحمل در بازجویی را شامل می شود و برای عضویت فقط دوبار شانس دارید و نه بیشتر.

نیروی ویژه

نیروی ویژه قایقی بریتانیا

 یگان ویژه ی نیروی دریایی آمریکا:

این نیروها چنان سخت گیرانه آموزش می بینند که ادعا دارند می توانند با نیروی دریایی آمریکا رقابت کنند. این نیروها قبل از آنکه تمریناتشان شروع شود باید بتوانند رکورد هایی را ثبت کنند. از جمله، در 2 دقیقه 72 بار شنا بروند، در همین زمان 60 دراز نشست انجام دهند، 7 کیلومتر را در 30 دقیقه بدوند و 1000 متر را در زیر 20 دقیقه شنا کنند.

نیروهای ویژه

نیروهای ویژه دریایی آمریکا  

 

آشنایی با نیروی ویژه در کشورهای مختلف جهان + تصاویر

آشنایی با نیروی ویژه در کشورهای مختلف جهان + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 19
برگرفته از ساعت24/ح
این مطلب مفید بود ؟ 19 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف