نمناک اخبارحوادث نیمی از ایران گرفتار سیل و آبگرفتگی + جزئیات
سیل ، خدمات امدادی
بارش های شدید وضعیت بسیاری از شهرهای غربی و جنوبی کشور را در بحران قرار داده است. سیل نیمی از ایران را محاصره کرده است.
تاریخ انتشار : 7 فروردین 1396

سیل نیمی از ایران را محاصره کرده است

وقوع سیل ویرانگر در بخش غربی کشور و وارد آمدن هزینه های سنگین اقتصادی به شهرها، گفت:امروزه نهادهای بین المللی دستورالعمل های ویژه ای را برای کاهش خطرپذیری شهرها در برابر مخاطرات طبیعی تهیه و تدوین کرده اند که در شهرهای توسعه یافته در حال اجرایی شدن است و نتایج و ثمرات نیز نشان می دهد که تا حدود زیادی این سیاست ها توانسته از آسیب های مخاطرات طبیعی بکاهد.

معاون عملیات امداد و نجات با اعلام اینکه 15 استان کشور از سوم تا هفتم فروردین درگیر سیل و آب گرفتگی بوده است، اظهار داشت:امدادگران هلال احمر در این مدت شبانه روز به 6 هزار و 400 تن از هموطنان خدمات امدادی لازم را ارائه کرده و در این زمینه 2 هزار و 947 تن از متاثران از خدمات اسکان اضطراری بهره برده اند.

فتحی با ارائه گزارش عملیات سیل و آب گرفتگی و برف و کولاک در کشور از سوم تا چهارم فروردین 96، گفت:در این مدت 15 استان ایلام، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی و رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین،کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، هرمزگان و یزد متاثر از سیل و آب گرفتگی بوده است.سیل

سیل در ایران

وی با اشاره به ارائه خدمات امدادی در 118 شهر، روستا و مناطق عشایرنشین استان های درگیر سیل و آب گرفتگی، عنوان کرد:بر این اساس 6 هزار و 400 تن از متاثران خدمات امدادی لازم را دریافت کرده و 2 هزار و 947 متاثر از سیل نیز اسکان اضطراری داده شدند.

فتحی با اشاره به نجات 68 متاثر از سیل و آب گرفتگی، گفت:بر این اساس 4 تن در روستای دشت پلنگ دشتی در استان بوشهر مفقود شدند و امدادگران نیز 159 تن را به مناطق امن منتقل کردند.

وی همچنین به رهاسازی 55 دستگاه خودرو از مسیر سیلاب اشاره و اظهار کرد:در این زمینه 101 واحد مسکونی نیز از سیلاب با به کارگیری 24 دستگاه موتور پمپ و لجن کش، تخلیه شد.

فتحی با اشاره به توزیع 170 دستگاه چادر و یک هزار و 900 تخته پتو میان متاثران از سیل و آب گرفتگی، گفت:به علاوه ٣ تخته موکت، 500 ست شست وشو، 225 شعله والور و فانوس، 26 هزار و 100قوطی انواع کنسرو، یک هزار و 460 قرص نان، 560 بطری آب معدنی، 630 کیلوگرم برنج و 126 کیلوگرم حبوبات نیز میان متاثران توزیع شده است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات افزود:امدادرسانی در استان های بوشهر، کرمان، هرمزگان و فارس ادامه دارد.

همچنین مرتضی سلیمی - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تشریح خدمت رسانی در طرح ملی امداد و نجات نوروز 96، از 25 اسفند 95 تا ساعت 6 صبح 7 فروردین 96، گفت:نیروهای هلال احمر در 2 هزار و 889 ماموریت امدادی خدمات لازم را به 58 هزار و 100 تن از هموطنان ارائه کرده و 2 هزار و 3 تن هموطنان را از حوادث نجات دادند.

سلیمی با تشریح خدمات امدادگران در 12 روزه اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروز 96 هلال احمر، اظهار کرد:امدادگران هلال احمر در مجموع در 2 هزار و 889 ماموریت امدادی، خدمات لازم را ارئه کردند که در این میان یک هزار و 274 ماموریت شامل 44 درصد از ماموریت های امداد و نجات؛ ترافیکی بوده است.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به امدادرسانی به 58 هزار و 100 تن از هموطنان در 12 روز اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی، افزود:بر این اساس 2هزار و 3 تن از حوادث نجات داده شده و یک هزار و 389 تن نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

سلیمی با اشاره به ارائه خدمات درمان سرپایی به 11 هزار و 900 تن از هموطنان، عنوان کرد:در این زمینه 16 هزار و 650 تن از هموطنان از خدمات اسکان اضطراری و 13 هزار و 471 مسافر نوروزی از اسکان موقت بهره برده و 271 مورد عملیات رهاسازی از جمله رهاسازی 505 مصدوم در سوانح ترافیکی انجام شده است.

نیمی از ایران گرفتار سیل و آبگرفتگی + جزئیات

نیمی از ایران گرفتار سیل و آبگرفتگی + جزئیات
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از تسنیم-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف