نمناک دنیای مدگوناگون معماری زیبای هتل معروف و مجلل پیرکاردین +تصاویر
پیرکاردین ، هتل
در نگاه اول، شاید هتل پیرکاردین شبیه به لوکیشن سریالی کودکانه به نظر برسد، اما این سازه ی اختاپوسی شکل، در واقع هتلی جادویی، مجلل و با شکوه است که با هوای مدیترانه ای برای پذیرایی از مهمانان تابستانی آماده است.

آشنایی با هتل پیرکاردین یکی ازخاص ترین هتل های جهان

هتل پیرکاردین در شهر زیبای " Theoule- sur- Mer "، واقع شده است و می توان از میان پنجره های مدوّر و کشتی مانند آن، چشم اندازی تماشایی از اقیانوس را مشاهده کرد. طراحی و سبک معماری پیشروی این سازه، معمار مجارستانی آن، آنتی لووگ ( Anti Lovag ) را به شهرت رساند.

اگر در هتل حبابی پیرکاردین در تپه های جنوبی کشور فرانسه اقامت کنید میتوانید با افراد مشهور جهان مانند ماریون کوتیلارد، ریس ایفانز و پیرس برازنان رفت و آمد داشته باشید. اقامت شبانه در این هتل چیزی نزدیک به 750 پوند برای هر نفر است که با یک ضرب و تقسیم ساده تقریبا برابر با سه میلیون و پانصد هزار تومان می شود. از آنجایی که این هتل در تپه های شهر کن قرار گرفته بازیگران مشهور همیشه از آن دیدن می کنند. همانطور که می دانید جشنواره فیلم کن به صورت سالانه در این شهر برگذار می شود و بسیاری از ایرانی ها نیز به این شهر زیبای مدیترانه ای برای شرکت در جشنواره و سیاحت سفر می کنند.

هتل پیر کاردین

اما چیزی که این هتل را بسیار خاص کرده شکل حبابی و صورتی رنگ اتاق هایش است. قصر حباب ها متعلق به یک ایتالیایی به نام پیر کاردین است که نام خود او بروی هتل گذاشته شده است. ایتالیایی ها علاقه زیادی به خانه های ویلایی و باشکوه دارند. این هتل از 10 عدد تپه گنبدی شکل متصل بهم در مساحتی بالغ بر 1200 متر مربع تشکیل شده که برای یک هتل اصلا بزرگ محسوب نمی شود. اما طراح هوشمند مجارستانی توانسته با ایده ای خلاقانه یک فضای کوچک را به هتلی لوکس تبدیل کند. این هتل به تازگی برای فروش قرار داده شده و ارزش آن حدود 300 میلیون پوند یا یک هزار و پانصد میلیارد تومان برآورد شده است. برای آشنایی بیشتر با یکی از خاص ترین هتل های جهان، لطفا تا پایان همراه ما باشید.

هتل پیر کاردین

هتل پیر کاردین

اگز از بالا به زمین این هتل نگاه کنیم متوجه شکل عجیب آن می شویم اما حباب های صورتی رنگ همه نگاه را از هرجایی که در شهر باشید به سوی این سازه زیبا جذب می کند. البته بغیر از گنبدهای صورتی، درختان نخلی زیبا و استخرهای دایروی نیز در زمینه تمام صورتی، به زیبایی خود را نشان می دهند و محیط هتل را یک فضای بسیار فرح بخش و شاد معرفی می کنند. تمام اتاق ها و سازه هایی که در این هتل بکار رفته شکلی دایروی دارند اما هیچکدام فرم مخصوص با زاویه ای مشخص ندارند، همه چیز مانند یک سازه بهم ریخته و رندوم دیده می شود.

هتل پیر کاردین

هتل پیر کاردین

اما شاید بپرسید که طراحی این گنبدها و حباب های صورتی رنگ که اتفاقا به رنگ خاک نیز هستند چیست؟ طراحی کلی سازه بیرونی و داخلی این هتل از غارهای ماقبل تاریخ الهام گرفته شده است. تمام قسمت های این هتل از استخر گرفته تا اتاق ها و تونل های ارتباطی بین اتاق ها، شکل چنین غارهایی را تداعی می کند، اما نمای داخلی باعث شده ظاهری تاریخی سازه هتل، به سبک مدرن زندگی بیشتر ترکیب شده و حسی منحصر بفرد را در تمامی بینندگان و مهمانان این هتل بوجود آورد.
هر کدام از ده اتاق این قصر حبابی، پنجره هایی شیشه ای به نمای دریای مدیترانه و طبیعت اطراف و همچنین به آسمان شب دارند. پنجره هایی در قسمت سقف تعبیه شده که نمایی زیبا در شب از ستاره های آسمان برای افراد داخل اتاق فراهم می کند. تمام درخت هایی که در اطرف هتل هستند از درختان بومی منطقه کن فرانسه بوده و هنگام ساخت نیز سعی شده کمترین آسیب به طبیعت اطراف وارد شود. جالب اینجاست که این هتل حبابی یک آمفی تئاتر 500 نفره هم دارد که برای برگذاری مراسم مد و فشن مورد استفاده قرار می گیرد.

هتل پیر کاردین

هتل پیر کاردین

از نمای خارجی که بگذریم به نمای داخلی هتل می رسیم که در بین خاص ترین هتل های دنیا بازهم حرف برای گفتن دارد. از آنجایی که سازه ها تمام دایروی و کروی هستند چینش لوازم داخل هم سعی شده به همین منول صورت بگیرد. مبلمان راحتی و حتی تخت اناق خواب نیز گرد و دایروی هستند تا به شکل کل سازه در هماهنگی کامل باشند. در مرکز اتاق نشیمن، یک پنجره بیضوی نمایی بسیار زیبا از دریای مدیترانه را در اختیار بینندگان داخل اتاق قرار می دهد. راه پله ای که در عکس زیر مشاهده می کنید به طبقه دوم که اتاق خواب در آن قرار گرفته منتهی می شود.

هتل پیر کاردین

هتل پیر کاردین

هتل پیر کاردین

اما مشهوریت این هتل بخاطر تونل های ارتباطی بین گنبدها است که با انحنایی بسیار عجیب و خاص طراحی شده اند. کفپوش راهروی بین گنبدها نوعی سنگ قرمز رنگ بوده و دیوارها نیز صورتی رنگ هستند، اما شکل کلی تونل های ارتباطی، ترکیبی از طرح های بیضوی، دایروی و کمانی هستند که در هر اتاق با اتاق دیگر کاملا فرق دارد. همین عامل باعث شده وقتی بین راهروها یا بهتر است بگویم تونل ها، قدم می زنید خود را کاملا در فضا گم می کنید. برای تاریک نشدن فضا نیز پنجرها و حفره های باز در گوشه کنار قرار گرفته تا مهمانان به راحتی حتی در شب نیز در فضا رفت آمد کنند.
 

هتل پیر کاردین

هتل پیر کاردین

هتل پیر کاردین

هتل پیر کاردین

هتل پیر کاردین

هتل پیر کاردین

معماری زیبای هتل معروف و مجلل پیرکاردین +تصاویر

معماری زیبای هتل معروف و مجلل پیرکاردین +تصاویر
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
برگرفته از اتاق -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف