نمناک سبک زندگیکار و زندگی شما و همسرتان برای سال نو چه هدفی دارید؟!
هدف ، سال جدید
با نزدیک شدن به سال نو همه ما به دنبال تصمیماتی جدید برای زندگی هستیم ، یکی از مهم ترین کارهایی که با آن از سال نو باید به آن توجه کنیم هدف گذاری برای زندگی است.

شما و همسرتان چه اهدافی در سال جدید دارید؟

انتخاب هدف برای زندگی یکی از مهم ترین کارهایی است که هرکس باید برای آن برنامه ریزی کند. انتخاب هدف در زندگی مشترک معنای دیگری دارد ، چراکه شما و همسرتان باید با هم برای زندگی هدف تعیین کنید و برای رسیدن به این اهداف تلاش کنید. شما و همسرتان چه هدفی برای سال جدید دارید؟

هدف شما و همسرتان برای زندگی در سال جدید چیست ؟

شروع سال جدید همیشه الهامبخش بوده است. آدم ها همیشه برنامه های تازه ای برای سبک زندگی شان در سال نو دارند. نو شدن سال انگیزه و نیرویی درونی ایجاد می کند و اگر بخواهید واقعاً می توانید از این حس و حال تغییر برای بهبود رابطه از آن استفاده کنید. من پیشنهاد می کنم از این فرصت برای تعیین هدف های تازه استفاده کنید، چون آینده این ارتباط و نتیجه ارتباط شما به این هدف ها وابسته است. مثلاًپس انداز پول برای خرید یک خانه، سفرهای پرماجرا، انگیزه برای هدف های کاری، لاغر شدن، سرگرمی، پول خرج کردن، بچه دار شدن و بسیاری چیزهای مهم دیگر برنامه ها و خواسته های شما هستند؛ اما این بار به اهداف فردی و مشترک خودتان، رابطه و بچه ها فکر کنید و برنامه ریزی کنید.

هدف

جمع کردن پول برای خریدن یک خانه بهتر می تواند یکی از مهم ترین هدف زوج های جوان باشد.

هدف اول
جمع کردن پول برای خریدن یک خانه بهتر می تواند یکی از مهم ترین خواسته هایتان باشد بنابراین؛ پس انداز مقدار مشخصی از درآمد برای خرید خانه یک ضرورت است. داشتن یک خانه دلخواه آرزوی بسیاری از زن و شوهرهاست. خریدن خانه نیاز به میلیون ها تومان پول دارد و اگر درآمد شما محدود و متوسط باشد باید از خیلی از خواسته های معمول زندگی تان بگذرید تا کمی پول پس انداز کنید و این انگیزه ای بسیار قوی می خواهد. پس بیایید در ابتدا درباره این پرسش ها با هم حرف بزنید:شما چه خانه ای و در کجا می خواهید؟ چقدر پول لازم دارید؟ چقدر خرج ضروری دارید و این هدف چقدر برایتان مهم و ضروری است؟ آیا از عهده پرداخت وام ها و قرض های احتمالی بر می آیید؟ به این فکر کنید که در سال جدید چطور می توانید برای رسیدن به این خواسته قدم بردارید.
هدف دوم
برای لذت بردن از زندگی برنامه ریزی کنید. رابطه به مرور زمان دچار روزمرگی می شود. بعد از چند سال ممکن است احساس کنید زندگی تان بیش از اندازه تبدیل به تلاش برای انجام وظایف شده است. این ناامید کننده و باعث افسردگی است. امسال برنامه های جدیدی برای لذت بردن از زندگی مشترک تان داشته باشید. فهرستی از علاقه مندی ها و هدف هایتان درست کنید و برای عملی کردن آنها تلاش کنید. هزینه های زیاد زندگی معمولاً تفریح کردن را از اولویت ها حذف می کند. اما برنامه ریزی برای یک پس انداز جزئی ماهانه به شما کمک می کند تا به یکی از هدف های رابطه برسید و خوش باشید.
هدف سوم
برنامه ریزی برای اینکه بچه دار شوید یا نه هم دغدغه زن و شوهرهایی است که به بچه دار شدن فکر می کنند. امسال درباره این مسأله به یک تصمیم مشترک برسید. رسیدن به یک تصمیم مشترک مهم است، چون کار و امور زندگی براحتی می تواند شما را از آن عقب بیندازد و زمانی که وجود یک بچه را در زندگی تان کم ببینید ممکن است خیلی از امکانات جسمی و روحی تان را از دست داده باشید.

هدف

یکی از هدف های مهم زوجها ی جوان برنامه ریزی برای موفقیت در کار است.

هدف چهارم
موفقیت در کار می تواند همه تلاش و هدف شما برای زندگی باشد. هدف های شما در این ارتباط پایانی ندارند. اغلب آدم ها نمی دانند تا چه اندازه موفقیت در کار برایتان کافی است. حدی را برای پیشرفت در کار مشخص کنید و برای آن تلاش کنید.
هدف پنجم
تلاش برای حل مشکلات زناشویی یک هدف مهم در زندگی است. برای اینکه به بسیاری از هدف های مهم زندگی زناشویی تان برسید باید مشکلات و اختلاف نظرها را حل کنید. درک درست از تفاوت های فکری و شخصیتی شما با همسرتان در حل مشکلات مؤثر است.
هدف ششم
هدف های شخصی شما هم به اندازه هدف های مشترک مهم هستند. درباره اهداف شخصی خودتان برنامه ریزی کنید. همسرتان به عنوان یک همراه می تواند به شما برای رسیدن به هدف هایتان کمک کند. باز هم فکر کنید. چه هدف های دیگر شما می تواند به این فهرست اضافه شود؟ پیش از سال جدید آنها را مشخص کنید و با انگیزه و روحیه بالا به سوی رسیدن به آنها تلاش کنید.

نکاتی در مورد هدف گذاری برای سال نو

هدف های واقع بینانه برای سال جدید طراحی کنید: هدف هایی را طراحی کنید که قابل دسترس، قابل اندازه گیری و محدود به زمان باشد. به عبارتی حتما زمان شروع و پایان هدف مشخص باشد.

از هر اقدام کوچکی رضایت داشته باشید: وقتی در مسیر رشد خودتان گام برمی دارید ، حرکت های کوچک بهتر از ایستادن است، پس اگر در برخی گام ها کند بوده اید و یا موفقیت زیادی نداشته اید، ناامید نشوید و بر حرکت های مثبت خود متمرکز شوید. همواره محدودیت های خود را نیز در نظر بگیرید.

زندگی خود را ارزیابی کنید: همواره و به ویژه در اغاز هر سال جدید، زندگی خود را دوباره ارزیابی کنید و از خود بپرسید، آیا درباره شیوه زندگی ام احساس خوبی دارم؟ آیا کار مثبت و ارزشمندی در طول سال انجام داده ام؟ آیا معنای مثبتی مثل عشق و شادکامی و لذت در زندگی دارم/ چگونه می توانم رشد کنم؟

شما و همسرتان برای سال نو چه هدفی دارید؟!

شما و همسرتان برای سال نو چه هدفی دارید؟!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایران بانو - تبیان / ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف