شرایط دریافت هدیه 1600000 تومانی “تامین اجتماعی” به زوج های جوان

تاریخ انتشار : 7 تیر 1395کد مطلب : 32772تعداد نظرات : 3 نظر
سازمان تأمین اجتماعی به زوج های جوانی که در شرف ازدواج و تحت پوشش بیمه این سازمان هستند کمک هزینه ازدواج پرداخت می کند. مدارک و شرایط دریافت کمک هزینه ازدواج سازمان “تامین اجتماعی” به زوج های جوان را در ادامه می خوانید.

شرایط و مدارک لازم برای دریافت هدیه بیمه تامین اجتماعی

کمک هزینه ازدواجی که از سوی سازمان تامین اجتماعی به واجدین شرایط پرداخت می شود، هدیه و شادباشی است که این سازمان به بیمه شدگانی که تشکیل خانواده می دهند، می پردازد. 

سازمان تامین اجتماعی

 این کمک هزینه شامل بیمه شدگانی می شود که برای اولین بار ازدواج می کنندو میزان آن معادل یک ماه متوسط مزد یا حقوق بیمه شده است که در حال حاضر برای زوج هایی که عروس و داماد هر دو شرایط دریافت آن را داشته باشند در مجموع مبلغی در حدود یک میلیون و 600 هزار تومان خواهد بود.

برای دریافت کمک هزینه ازدواج بیمه شده باید ظرف 5 سال قبل از تاریخ ازدواج، حداقل حق بیمه 720 روز را به سازمان پرداخته باشد و در تاریخ ازدواج رابطه استخدامی بیمه شده با کارفرما قطع نشده باشد.
علاوه بر این باید ازدواج اول شخص متقاضی باشد و نوع عقد دائم بوده و در دفتر رسمی ازدواج ثبت شده باشد.

برای دریافت این کمک هزینه ازدواج تصویر و اصل سند ازدواج و اصل وتصویر شناسنامه زن و شوهر، تعهد کتبی بیمه شده مبنی بر اینکه برای اولین بار ازدواج کرده و دفترچه بیمه مورد نیاز است.

مبلغ این کمک هزینه ازدواج برابر با یک ماه متوسط حقوق یا مزد بیمه شده است. یعنی جمع دریافتی مشمول کسر حق بیمه ظرف دوسال قبل از ازدواج تقسیم بر عدد 24. درصورتی که حاصل کمتر از حداقل دستمزد عادی در زمان عقد ازدواج باشد مبلغ قابل پرداخت معادل حداقل مذکور خواهد بود. در صورتی که طرفین عقد ازدواج، هر دو واجد شرایط یاد شده، باشند کمک هزینه ازدواج به هر دو نفر تعلق خواهد گرفت.

تامین اجتماعی ، شرایط و مدارک دریافت کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی

شرایط دریافت هدیه 1600000 تومانی “تامین اجتماعی” به زوج های جوان : امتیاز : 3.9 تعداد رای : 62
این مطلب مفید بود ؟4814
برگرفته از عصر اعتبار - /م
نظرات3 نظر به ثبت رسیده است
باسلام اگر 1395-11-11
باسلام اگربیمه ی زوجه دوماه قبل از عقد قطع شده باشد،وشرایط دیگر را دارا باشد،ایا این پاداش تعلق میگیرد؟
177
معراج محمدی 1397-01-05
سلام اگر پنج سال قبل از ازدواج بیمه بوده باشی ودو سال قبل از ازدواج قطع شده باشد وپنج ماه بعد از ازدواج دوباره بیمه شده باشم که در مجموع حدود 8سال بیمه داشته باشی شامل دریافت کمک هزینه بیمه میشود
35
باسلام 1395-11-11
اگربیمه ی زواگربیمهمه دوماه قبل از عقد قطع شده باشد،وشرایط دیگر را دارا باشد،ایا این پاداش تعلق میگیرد؟متشکرم
139
وبگردی