نمناک سبک زندگیروابط عاطفی بهبود روابط زناشویی با هدیه دادن بی مناسبت به همسر
هدیه دادن ، هدیه
هدیه دادن به همسر در غیر مناسبت ها تاثیر بیشتری بر روح و روان او دارد و موجب بهبود روابط زناشویی زوجین میشود.
بازدید : 2,455 نفر

هدیه دادن بی مناسبت به همسر

هدیه دادن یکی از قدیمی ترین زبانها برای بیان عشق است . بزرگترین هدیه ای که می توانید به همسران خود بدهید، عشق بی قید و شرط است. عشق بدون قید و شرط نه تنها به فردیت هر کس احترام می گذارد بلکه آن را پرورش می دهد، حتی اگر جدایی یا از دست دادن همدیگر را به همراه داشته باشد.

صرفاً هدیه گرانتر، حاکی از بالاتر بودن میزان عشق نیست. مهم این است که شما در هنگام هدیه دادن به فکر همسر خود بوده اید.

شما می توانید با هدیه دادن ، زندگی و محل سکونت تان را سرشار از امواج مهر و محبت کنید. به ارزان بودن هدیه ای که می خواهید بدهید فکر نکنید، بعضی از اعمال محبت آمیز دارای امواج کوچک ولی خاصی است که بسیار دورتر از امواج هدایای گران قیمت می روند. شما باید این قدر به کار خوب خود ادامه بدهید تا مهربانی و هدیه دادن بخشی از وجود شما شود. نگران این نباشید که ممکن است هدایای شما بی ارزش یا تکراری شوند. مطمئن باشید هیچ وقت چنین اتفاقی نمی افتد. صرفاً هدیه گرانتر، حاکی از بالاتر بودن میزان عشق نیست. مهم این است که شما در هنگام هدیه دادن به فکر همسر خود بوده اید.

فراموش نکنید که عشق هرگز رد نمی شود و پاسخ عشق، عشق است؛ پس به جای این که امروز دست خالی به خانه خود بازگردید یک شاخه گل برای همسرتان بخرید و با صدای بلند به او بگویید دوستش دارید.

هدیه دادن

هدیه دادن بی مناسبت به همسر تاثیر بیشتری در روح و روان او دارد

تاثیر هدیه دادن بی مناسبت به همسر

هدیه دادن به همسر در غیر مناسبت تاثیر بیشتری بر روح و روان یک فرد دارد. عضو انجمن سازمان نظام روان شناسی ایران گفت:هدیه دادن به همسر حتماً نباید به مناسبت روز تولد یا روز خاصی باشد، بلکه در غیر مناسبت هدیه دادن نیز تاثیر بیشتری بر روح و روان یک فرد دارد و این را می توان با راهکار های آموزشی در جامعه نهادینه کرد.

این روانشناس در گفت و گویی به اهمیت دادن هدیه به همسر در زندگی زناشویی اشاره کرد و گفت:هدیه دادن و هدیه گرفتن در فرهنگ ما یک عادت و رسم بسیار خوب و زیبا تلقی می شود که می تواند آغازی خوب برای یک زندگی مشترک باشد و از بین برنده سوء تفاهم یا ختم دعوای زناشویی باشد که در تمامی موارد این کار زیبا موجب بهبود زندگی زناشویی است که باید بیشتر از این ها در فرهنگ کشور نهادینه شود و به صورت یک عادت درآید.

هدیه دادن در هر حالتی بسیار خوب و ارزشمند است

وی تاثیر دادن هدیه در روز غیر مناسبتی را دارای ارزش زیادی خواند و خاطرنشان کرد:هدیه دادن در هر حالتی بسیار خوب و ارزشمند است اما چه بهتر که این عمل زیبا همیشه در روز مناسبت خاصی داده نشود و در برخی موارد زوجین با دادن یک هدیه بدون هیچ گونه مناسبتی می توانند همسر خود را غافلگیر و به اصطلاح امروزی سورپرایز کنند.

عضو انجمن روان شناسی ایران تصریح کرد:هدیه دادن به همسر حتماً نباید به مناسبت روز تولد یا روز خاصی باشد، بلکه در غیر مناسبت هدیه دادن نیز تاثیر بیشتری بر روح و روان یک فرد دارد و این را می توان با راهکار های آموزشی در جامعه نهادینه کرد.

وی ابراز خوشحالی از بابت دریافت هدیه را در قشر زنان بالا تر از مردان دانست و افزود:خانم ها علاقه بیشتری به دریافت هدیه از سوی همسر خود دارند و این در حالی است که آقایان کمتر ذوق و علاقه به این موضوع پیدا می کنند و با توجه به نقش حمایتی که در زندگی دارند معمولا آقایان بیشتر برای دادن هدیه علاقه نشان می دهند.

هدیه دادن

اهمیت هدیه دادن به همسر در بهبود روابط زناشویی

هدیه دادن به همسر حتماً نباید به مناسبت روز تولد یا روز خاصی باشد

این روان شناس ادامه داد:هدیه دادن از سوی آقایان به همسر می تواند در پیشرفت زندگی شان تاثیر به سزایی بگذارد، هر چند یک کادوی کم ارزش بسیار تاثیرگزار خواهد بود و توصیه من به زوج ها به خصوص آقایان این است که خرید هدیه هر چند کم ارزش را نیز هر چند وقت یکبار فراموش نکنند.

وی ادامه داد:برخی ها تصور می کنند که هدیه ای که می خواهند تقدیم همسرشان کنند باید بسیار با ارزش و قیمتی باشد تا اینگونه همسرشان خوشحال شود، در صورتی که یک هدیه ناقابل و بدون مناسبت و با ابراز عشق و محبت تقدیم کردن، ارزش دو چندان برای یک خانم نسبت به هدایای قیمتی دارد؛ گر چه دادن هدیه قیمتی هم بسیار سودمند است اما دادن یک هدیه کوچک و البته مداوم نیز ابراز رضایت را برای خانم ها در زندگی به همراه دارد.

عضو سازمان علوم شناختی ایران افزود:برخی همسران نباید توقع زیادی بابت دریافت هدیه از سوی همسرشان داشته باشند و باید موقعیت مالی همسر خود را درک کنند و این عمل پسندیده را به عهده خود اهدا کننده بگذارند که این امر پسندیده تر است.

بهبود روابط زناشویی با هدیه دادن بی مناسبت به همسر

بهبود روابط زناشویی با هدیه دادن بی مناسبت به همسر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از سلامت نیوز / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف