نمناک سبک زندگیخانه داری هر روز سه نکته خانه داری ! سری 4
برنج ، برنج خشک
سری 4 نکات خانه داری،پختن برنج برای هر کسی آسان به نطر میرسد اما گاهی ممکن است برنج مطابق میل ما از آب در نیاید یعنی یا شور شود یا بی نمک یا.. در سه نکته امروز راه حل های جالبی برای شما داریم.

خانه داری و از بین بردن بوی بد برنج خشک 

برای از بین بردن بوی بد برنج خشک :

اگر به هر دلیلی برنج خشک شما بو گرفت برنج را روی یک سطح پهن کنید. البته باید حتماً در سایه باشد تا بوی نامطبوع برنج از بین برود. زیرا اگر برنج را جلوی نورآفتاب قرار دهید باعث خرد شدن برنج می شود و برنج حالت خود را از دست می دهد و وقتی آن را داخل آب جوش می ریزید از هم پاشیده می شود.
 
 
بوی برنج
 
 
با برنج شور باید چه کار کرد؟
اگر قبل از آب کش کردن برنج متوجه شدید، که برنج شما شور شده است موقع آب کش کردن برنج آب بیشتر روی برنج داخل آبکش بریزید . اما اگر بعد از آب کش کردن برنج متوجه شوری آن شدید دیگرچاره ای برای برطرف کردن شوری آن ندارید. مگر اینکه خورش را بی نمک درست کنید.
 برنج
برنج بی نمک را چه کنیم ؟
اگربراثر فراموشی برنجتان بی نمک شد اصلاً نگران نباشید، موقع کشیدن برنج مقدار مورد نیاز نمک را با مقدار بسیار کمی آب و روغن مخلوط کنید و روی برنج بریزید. با این کار بی نمکی برنج شما رفع می شود هرگز نمک را مستقیم در روغن نریزید، زیرا نمک در روغن حل نمی شود.
 

هر روز سه نکته خانه داری ! سری 4

هر روز سه نکته خانه داری ! سری 4
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 35
این مطلب مفید بود ؟ 30 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف