نمناک اخبارجامعه بانک مرکزی به سپرده گذاران هشدار داد
بانک مرکزی ، بانک مرکزی
معاون نظاتی بانک مرکزی برای عدم سپرده گذاری در موسسات مالی غیر مجاز دوباره به مردم هشدار داد.
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1396

هشدار بانک مرکزی به سپرده گذاران

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت:برای سرمایه گذاری مطمئن، اسامی موسسات معتبر را در سایت بانک مرکزی چک کنید.

فرشاد حیدری از تداوم برنامه های بانک مرکزی برای نظارت بر موسسات مالی و اعتباری خبر داد و گفت:بانک مرکزی برنامه جامعی برای برخورد با موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز تدارک دیده است و تمام موسسات مالی و اعتباری و بانکها را به صورت مداوم پایش کرده و با متخلفان برخورد خواهد کرد. 

بانک مرکزی

هشدار بانک مرکزی برای موسسات غیرمجاز

معاون نظارتی بانک مرکزی افزود:البته نقش اصلی در برخورد با موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز را مردم در کنار برنامه های بانک مرکزی ایفا می کنند؛ بر همین اساس به آنها توصیه می شود به موسسات غیرمجاز مراجعه نکرده و از سپرده گذاری در آنها خودداری کنند؛ در غیر این صورت مسئولیت هر گونه مشکل در منابع مالی و سپرده های آنها، به عهده خودشان است.

وی تاکید کرد:موسسات غیر مجاز، متخلف و متجاوز به قانون هستند و به شدت با آنها برخورد خواهد شد؛ البته اسامی بانک ها و موسسات اعتباری مجاز نیز در وب سایت بانک مرکزی موجود است و مردم با دریافت اطلاعات صحیح می توانند راه صحیح سپرده گذاری خود را بیابند.

حیدری گفت:برخی موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز و تعاونی های اعتباری، تخلفاتی از جمله معاملات صوری، مخدوش و پرداخت نرخ های سود غیرواقعی انجام می دهند که این معاملات و نرخ های سود پرداختی ناشی از فعالیت عملیاتی تعاونی ها نبوده؛ بلکه از محل وجوه سپرده گذاران جدید، سود به سایر سپرده گذاران پرداخت می شده است.

وی از دخل و تصرف های غیرقانونی صورت گرفته در برخی از این تعاونی ها خبر داد و اظهار داشت:این امر، پیچیدگی کار در ساماندهی تعاونی های منحله را دوچندان کرده است؛ در غیر این صورت برای نقل و انتقال و شناسایی دارایی و بدهی، قاعدتا نباید زمان طولانی صرف شود.

معاون نظارتی بانک مرکزی ادامه داد:بعد از انحلال تعاونی ها، هیئت تصفیه شکل می گیرد که وظیفه تقویم و ارزیابی دارایی ها و تعیین میزان بدهی تعاونی های منحله را به عهده دارد تا سپس از محل دارایی ها، بدهی ها پرداخت شود.

بانک مرکزی به سپرده گذاران هشدار داد

بانک مرکزی به سپرده گذاران هشدار داد
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از مهر -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف