دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارجامعه بانک مرکزی به سپرده گذاران هشدار داد
بانک مرکزی ، بانک مرکزی
معاون نظاتی بانک مرکزی برای عدم سپرده گذاری در موسسات مالی غیر مجاز دوباره به مردم هشدار داد.
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1396
بازدید : 2,443 نفر

هشدار بانک مرکزی به سپرده گذاران

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت:برای سرمایه گذاری مطمئن، اسامی موسسات معتبر را در سایت بانک مرکزی چک کنید.

فرشاد حیدری از تداوم برنامه های بانک مرکزی برای نظارت بر موسسات مالی و اعتباری خبر داد و گفت:بانک مرکزی برنامه جامعی برای برخورد با موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز تدارک دیده است و تمام موسسات مالی و اعتباری و بانکها را به صورت مداوم پایش کرده و با متخلفان برخورد خواهد کرد. 

بانک مرکزی

هشدار بانک مرکزی برای موسسات غیرمجاز

معاون نظارتی بانک مرکزی افزود:البته نقش اصلی در برخورد با موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز را مردم در کنار برنامه های بانک مرکزی ایفا می کنند؛ بر همین اساس به آنها توصیه می شود به موسسات غیرمجاز مراجعه نکرده و از سپرده گذاری در آنها خودداری کنند؛ در غیر این صورت مسئولیت هر گونه مشکل در منابع مالی و سپرده های آنها، به عهده خودشان است.

وی تاکید کرد:موسسات غیر مجاز، متخلف و متجاوز به قانون هستند و به شدت با آنها برخورد خواهد شد؛ البته اسامی بانک ها و موسسات اعتباری مجاز نیز در وب سایت بانک مرکزی موجود است و مردم با دریافت اطلاعات صحیح می توانند راه صحیح سپرده گذاری خود را بیابند.

حیدری گفت:برخی موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز و تعاونی های اعتباری، تخلفاتی از جمله معاملات صوری، مخدوش و پرداخت نرخ های سود غیرواقعی انجام می دهند که این معاملات و نرخ های سود پرداختی ناشی از فعالیت عملیاتی تعاونی ها نبوده؛ بلکه از محل وجوه سپرده گذاران جدید، سود به سایر سپرده گذاران پرداخت می شده است.

وی از دخل و تصرف های غیرقانونی صورت گرفته در برخی از این تعاونی ها خبر داد و اظهار داشت:این امر، پیچیدگی کار در ساماندهی تعاونی های منحله را دوچندان کرده است؛ در غیر این صورت برای نقل و انتقال و شناسایی دارایی و بدهی، قاعدتا نباید زمان طولانی صرف شود.

معاون نظارتی بانک مرکزی ادامه داد:بعد از انحلال تعاونی ها، هیئت تصفیه شکل می گیرد که وظیفه تقویم و ارزیابی دارایی ها و تعیین میزان بدهی تعاونی های منحله را به عهده دارد تا سپس از محل دارایی ها، بدهی ها پرداخت شود.

بانک مرکزی به سپرده گذاران هشدار داد

برگرفته از مهر -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف