نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان هشدار پروفسور سمیعی درباره تاثیر امواج بر مغز
تاثیر امواج بر مغز ، تاثیر امواج موبایل بر مغز
پروفسور مجید سمیعی درباره تاثیر امواج بر مغز و بدن نکات قابل توجهی را مطرح کردند. هزاران نوع امواجی که می آیند و می روند بدون آنکه ما متوجه عبور آنها از بدنمان شویم.
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1395

نظر پروفسور سمیعی درباره تاثیر امواج بر مغز

همه ما تا حدودی از مضرات امواج رادیویی بر بدن اطلاع داریم اما متاسفانه اهمیتی به آنها نمی دهیم .پروفسور مجید سمیعی جراح معروف مغز و اعصاب در شبکه خبر سیما گفتگوی کوتاهی درباره سلامت مغز و اعصاب داشت. بخشی از اظهارات او که اخیرا در بازی شهرآورد پایتخت در استادیوم آزادی حضور داشت را درباره سلامت انسان می خوانید:
 
چه کنیم در سنین بالا دچار سکته مغزی نشویم؟
 عوامل زیادی در سلامت بدن در سنین بالا مهم است. تغذیه ما با بالا رفتن سن بسیار موثر است. زمانی ما متوجه بیماری در سلول های مغزی می شویم که دچار سکته شده ایم. در حالی که باید 20 سال قبل به فکر تغذیه مغز باشیم. اگر بتوانیم از سنین 35 تا 40 سال بعد مواظب تغذیه، چربی، فشار خون و مسایل دیگر باشیم که عروق بدن خسته نشوند، مطمئنا در سنین بالا با دقت و تمرکز بالا می توانند زندگی کنند. این نصیحت من برای کسانی است که علاقمند به سلامت خود هستند.
پروفسور سمیعی

پروفسور سمیعی از مضرات امواج بر بدن گفت

 

ضرر امواج موبایل برای مغز و اعصاب چقدر است؟

 
امواج موبایل تنها امواجی نیست که اطراف ما وجود دارد. هزاران نوع امواج می آیند و در بدن ما رد می شوند و ما نمی بینیم. شاید به همین دلیل اعتماد به ضرر رسانی آن نداریم. تاکنون ثابت نشده که امواجی که در اطراف ما هست، ضرر زیادی برای بدن دارد یا ندارد. این کار یعنی اثبات یا رد این موضوع بسیار مشکلی است. از این لحاظ نمی گویم اثری ندارد، همه امواج که از بدن ما رد می شوند، حتی دو انسان که مقابل همدیگر هستند یا به همدیگر برمی خورند، یا به هم علاقمند می شوند یا با همدیگر تعامل فکری دارند یا احساسات نسبت به همدیگر دارند امواج دارند.
 
برای دانشجویان رشته پزشکی چه توصیه ای دارید؟
 
مهمترین چیز تمرکز افکار است. جوانها اشتباه می کنند از شاخه ای به شاخه دیگر می پرند. اگر آدم اطلاعات عمومی داشته باشد بد نیست ولی باید یک رشته ای را پیش بگیرد. برای این منظور باید عاشق آن رشته باشد. عشق بزرگترین قدرت در وجود انسان است. اگر به خاطر ثروت و مقام بخواهد دنبال چیزی باشد، موفق نخواهد بود. باید عاشق باشد و از همه چیز برای تسلط در آن رشته، صرف نظر کند. امیدوارم جوانان به این نصیحت گوش کنند.

هشدار پروفسور سمیعی درباره تاثیر امواج بر مغز

هشدار پروفسور سمیعی درباره تاثیر امواج بر مغز
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 66
برگرفته از خبرآنلاین /ن
این مطلب مفید بود ؟ 63 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف