نمناک سرگرمیدیدنی ها هفت کوه جادویی در لاس و گاس + تصاویر
هفت کوه جادویی ، کوه جادویی
هفت کوه جادویی در لاس وگاس درست در جنوب لس آنجلس در میان صحرا 7 توده سنگ رنگی درخشان ایستاده اند. این برج های سنگی اثر هنرمند سوئیسی او گو رودینون هستند و «هفت کوه جادو» نام داشته و بین 9 تا 10.5 متر ارتفاع دارند.

هفت کوه جادویی در لاس و گاس

 نیم ساعت از جنوب «شهر گناه» یا همان «لاس وگاس» که به سمت صحرای «نوادا» بروید، وسط بیابان به تخته سنگ های عظیم رنگارنگی برمی خورید که روی هم قرار گرفته اند.

اوگو رودینون هنرمند محیطی است که برای خلق اثر هنری اش به سراغ تخته سنگ های بزرگ صحرای «نوادا» رفته و آن ها را به رنگ های تند و هیجان انگیزی درآورده و مثل دوران کودکی روی هم چیده است.

 صحنه ای که رودینون در دل طبیعت عریان بیابان خلق کرده، هر بیننده ای را به وجد می آورد و به واکنش وا می دارد.

 نام این پروژه محیطی «هفت کوه جادویی» است و بیننده را به یاد اسباب بازی های کودکان می اندازد. ارتفاع این سازه حدود 30 تا 35 فوت است. رودینون ابتدا این صخره ها را پیدا می کند و سپس مثل بازی لگو تصور می کند که ترتیب روی هم قرار گرفتن شان چطور خواهد بود. این مکان برخلاف شهر شلوغ و پر سروصدای لاس وگاس، ساکت و خلوت است.

 این هنرمند درباره پروژه اش می گوید:«هفت کوه جادویی» یک اثر هنری درباره دروازه ها و عبور از مرزهاست؛ عبور از انزوا و جمع، از شگفتی های متعادل و رنگ های افراطی، از فضای متضاد بیابان و نورهای شهری. آنچه در مرکز این ملغمه تضادها قرار دارد، فضای روحی است که می کوبد، بالا می رود و عبور می کند.

هر توده شامل 3 تا 6 سنگ بسیار بزرگ است که همگی از سنگ آهک های محلی هستند و با رنگهای درخشان رنگ آمیزی شده اند. هر کدام از این توده ها هم به نظر محکم و پایدار می رسند و هم به نظر می رسد که هر لحظه از هم می پاشند و مشابه همین دوگانگی را در ماهیت آنها هم می بینیم که هم طبیعی هستند و هم مصنوعی، اثری هنری که مفهوم آستانه و گذرگاه، انزوا و باهم بودن، معجزه تعادل و رنگ های افراطی و فضایی مغایر بین بیابان و نورهای شهری را انتقال می دهد. هفت کوه جادو پیوستگی و همبستگی بین طبیعی و مصنوعی و انسان و طبیعت را به نمایش می گذارد.

کوه جادویی
کوه جادویی در لاس وگاس
کوه جادویی
کوه جادویی در لاس وگاس
کوه جادویی
 

 

هفت کوه جادویی در لاس و گاس + تصاویر

هفت کوه جادویی در لاس و گاس + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا - /ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف